بیمه مسافرتی همیشه به معنای پوشش نیست

دوباره آن زمان از سال است که خورشید به ما لبخند می زند، مدرسه تمام شده است و دنیای گسترده و وسیع سفر فقط یک پرواز با ما فاصله دارد.

بنابراین شما در مورد گزینه های تعطیلات تحقیق می کنید. شما یک پرواز رزرو کنید. شما یک اتاق هتل رزرو می کنید. و در آخر اما مطمئناً مهم نیست، شما با یک نماینده بیمه تماس می گیرید تا یک سیاست مسافرتی مناسب داشته باشید.

با خودت فکر می کنی “آه.” “من از همه جهات تحت پوشش هستم.”

نه به این سرعت، آقا یا خانم!

در حالی که دیگران مانند شما ممکن است بیمه ای را که خریداری کرده اند به عنوان بلیطی برای آرامش خاطر بدانند، همیشه اینطور نیست.

هر سناریوی از دست دادنی که می توانید تصور کنید که رخ می دهد پوشش داده نمی شود.

این مقاله به مسائلی می پردازد که ممکن است در نتیجه عدم برنامه ریزی قبلی یا آموزش صحیح خود در مورد مسائل بیمه ایجاد شود.

برخی از مواردی که بیمه مسافرتی خسارت را پوشش نمی دهد

1. اگر با خرید بیمه مسافرتی با شنیدن صدای رادیو درباره طوفان آینده فکر می کنید باهوش هستید، دوباره فکر کنید. یک خط‌مشی سفر لغو سفر شما را به دنبال اطلاعات طوفان عمومی پوشش نمی‌دهد.

2. اگر تصور می کنید که بیمه مسافرتی جبران مشکلات معمولی را فراهم می کند، از رویاپردازی دست بردارید. بیمه شما برای ناراحتی های رایج یا عدم لذت شما را جبران نمی کند.

3. برای جبران ضررهایی که نمی توانید اثبات کنید، برنامه ریزی نکنید. برای اثبات ضرر شما باید رسید فروش را نشان دهید.

4. توجه داشته باشید که بیمه نامه شما احتمالاً پوششی برای حوادثی که در زمانی که شما تحت تأثیر الکل یا مواد مخدر بوده اید، ارائه نمی کند.

5. قبل از رفتن به سفر، پزشک خود را در جریان قرار دهید، در غیر این صورت ممکن است تحت بیمه مسافرتی خود پوشش پزشکی دریافت نکنید. اگر نتوانید قبل از ورود به برنامه ثابت کنید که از سلامت خوبی برخوردار بوده اید، در صورت نیاز به مراقبت پزشکی در طول تعطیلات، ممکن است با مشکلات پوشش مواجه شوید.

6. فرض نکنید که هر فعالیتی که در آن شرکت می کنید تحت برنامه سفر شما قرار دارد. اگر در حین انجام کاری که شرکت بیمه آن را خطرناک می‌داند صدمه دیده باشید، ممکن است بازپرداختی را مشاهده نکنید. بیمه نامه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ارائه دهنده بیمه شما شامل کدام فعالیت ها می شود و کدام ها خطرناک تلقی می شوند.

مانند هر نوع غرامت، بیمه مسافرتی دارای محدودیت‌ها و فرانشیزها و همچنین استثنائاتی است. شما این را مدیون خود و تعطیلات خود هستید که قبل از بازی تحقیقات مناسب را انجام دهید. صحبت با یک نماینده مستقل با تجربه به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چه سیاستی برای شما بهترین است و چگونه از رد شدن برای ادعای مرتبط خودداری کنید.