بیمه کودک – چه زمانی منطقی است؟

بیمه کودک موضوعی است که اغلب از آن اجتناب می شود و به خودی خود یک موضوع بسیار حساس است. با این حال، بسته به وضعیت فعلی خانواده شما، از نظر مالی می تواند منطقی باشد.

به طور کلی بیمه عمر برای محافظت از خانواده افراد در صورت فوت نابهنگام استفاده می شود. اگر فردی که بیشترین درآمد را دارد بمیرد، چگونه درآمد از دست رفته را جایگزین می کنید؟ در بیشتر موارد، زوج‌های جوان ذخایر کافی برای تحمل این خسارت را ندارند و بدون بیمه عمر فراهم کردن «شبکه ایمنی»، ممکن است همسر مجبور شود خانه‌ای را که هر دو برای آن زحمت کشیده‌اید بفروشد و افت شدید استانداردهای زندگی را تجربه کند. .

هنگام تجزیه و تحلیل نیازهای بیمه عمر خانواده خود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که افراد دارای درآمد اولیه را بیمه کنید. این خود توضیحی است، زیرا در بیشتر موارد کودکان درآمدی ندارند. در حالی که مرگ کودک تأثیر عاطفی غیرقابل اندازه گیری دارد، اما تأثیر مالی عمده ای نخواهد داشت. با این حال، با فرض اینکه همه پایه های مالی اصلی شما به خوبی پوشش داده شده است، بیمه کردن یک کودک می تواند منطقی باشد و همچنین می تواند مزایای زیادی، به ویژه درازمدت، داشته باشد.

به عنوان مثال بیمه کردن کودک در سنین پایین تضمین می کند که در حال حاضر بیمه شده و در آینده توانایی بیمه شدن را دارد. این از توانایی کودک برای دریافت بیمه در برابر مشکلات سلامتی آینده، مانند آسم یا سرطان محافظت می کند. همچنین از کودک در برابر مشاغل پرخطر مانند تبدیل شدن به یک آتش نشان یا خلبان محافظت می کند. اکثر بیمه نامه های عمر به شما این امکان را می دهند که یک سوار بیمه تضمین شده اضافه کنید که به کودک اجازه می دهد در آینده بیمه خود را بدون نیاز به پزشکی ارتقا دهد. این یک نکته کلیدی است و نباید از آن غافل شد.

خط‌مشی‌های دائمی همچنین به فرزند شما اجازه می‌دهد با نرخ‌های بسیار مطلوبی قفل شود و در چند سال محدود قابل پرداخت است. این بیمه نامه می تواند ارزش نقدی ایجاد کند که در مواقع اضطراری یا برای کمک به تکمیل درآمد بازنشستگی کودک در دسترس است.

اگر مشکلات سلامت ارثی دارید، بیمه کردن فرزندتان اهمیت بیشتری دارد، زیرا یک شبکه ایمنی در برابر مشکلات سلامتی کودک در آینده ایجاد می کند. کودکی که در نهایت خانواده ای برای خود دارد، ممکن است در آینده دچار مشکلات سلامتی شود و در نتیجه، گرفتن بیمه نامه های عمر بسیار سخت یا غیرممکن باشد یا با هزینه اضافی همراه باشد.