تاریخچه آرایشی در سراسر جهان و رشد صنعت آرایشی و بهداشتی

تاریخچه لوازم آرایشی در سراسر جهان در طول چند قرن گذشته دریای تغییر را پشت سر گذاشته است. امروزه صنعت لوازم آرایشی بیش از 50 میلیارد دلار ارزش دارد، اما همیشه اینطور نبود. قبل از مطالعه بیشتر در مورد تاریخچه لوازم آرایشی، باید منشا لوازم آرایشی را جستجو کنیم. لوازم آرایشی و بهداشتی در مراحل اولیه خود یک تجارت نبود و صرفاً برای بهبود ظاهر پوست صورت استفاده می شد. همه چیز در قرن چهارم قبل از میلاد آغاز شد، زمانی که لوازم آرایشی و تجارت کلماتی از دو دنیای متفاوت بودند.

اگر به تاریخچه لوازم آرایشی نگاه کنیم، متوجه می شویم که مصریان پیشگام استفاده از لوازم آرایشی بوده اند. در اینجا زنان طبقه بالا از چربی حیوانی، روغن های معطر و رنگ چشم استفاده می کردند تا چهره خود را “لیفت” واقعی کنند. در سالهای اولیه، لوازم آرایشی محدود به اتاقی بود که از مواد طبیعی تهیه می شد. لوازم آرایشی هنوز هیچ کاربرد تجاری پیدا نکرده بود، اگرچه بین زنان مبادله می شد.

جهان غرب نیز با نارضایتی کلیسا و ملکه ویکتوریا (البته کمی دیر) آن را پذیرفت. استفاده از لوازم آرایشی در اینجا بیشتر در میان زنان طبقه پایین بود و این همان چیزی است که آرام آرام باعث شد لوازم آرایشی برای فروش در میان توده های معمولی تولید شود. فرانسوی ها اولین کسانی بودند که با استفاده از روش های جدید و بهبودیافته، لوازم آرایشی را در مقیاس وسیع تولید کردند. آنها مواد خطرناکی مانند مس و سرب را با اکسید روی و سایر مواد شیمیایی بی ضرر جایگزین کردند. این به زودی منجر به فروش گسترده لوازم آرایشی شد و زنان از طبقه نخبگان و همچنین طبقات پایین شروع به استفاده از آن برای زیبایی صورت خود کردند.

تاریخ لوازم آرایشی با پایان جنگ جهانی دوم و رشد صنعتی در دهه 1940 تغییر کرد، زمانی که لوازم آرایشی در میان زنان از تمام گوشه و کنار جهان مقبولیت یافت. با ظهور رسانه های الکترونیکی مانند تلویزیون و رادیو، همه چیز برای صنعت آرایشی واقعاً آفتابی به نظر می رسید، زیرا بازیگران زن آرایش های آرایشی می پوشیدند که توده های عمومی را به خود جلب می کرد – افزایش زیادی برای ارقام فروش. به زودی زنان بیشتر و بیشتری استفاده از لوازم آرایش را برای تقریباً در همه موارد به عادت تبدیل کردند.

مردم، که بیشتر با صنعت آرایشی مرتبط بودند، می خواستند محصولات سالم تر و بهتری تولید کنند، زیرا آنها با این کار به عنوان یک تجارت برخورد نمی کردند، بلکه به عنوان چیزی که حتی در خانه هایشان استفاده می شد، نگاه می کردند. پیشرفت‌های فناوری، شرکت‌ها را آسان‌تر می‌کند تا مواد مختلفی را برای لوازم آرایشی خود امتحان کنند و این نیز گزینه‌های زیادی را در مقابل مصرف‌کنندگان مدرن فراهم کرده است. تاریخچه لوازم آرایشی در سرتاسر جهان به ارائه انواع مناسب لوازم آرایشی برای رفع وسواس زیبا به نظر رسیدن و جوان ماندن می پردازد.

امروزه، صنعت آرایشی و بهداشتی نه تنها بر روی لوازم آرایشی برای زنان تمرکز دارد، بلکه حتی به مردان مترو-جنسی فرصتی برای بهبود ظاهر صورت خود می دهد. امروزه صنعت آرایشی و بهداشتی دنیا با تقاضای بسیار زیاد و چالشی واقعی در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی با کیفیت خوب مواجه است. این هنوز یک تجارت بسیار پرسود برای تازه واردان است، اما چالش اکنون ناشی از مطالعات بالینی است که وجود مواد سمی را نشان می دهد که در حال حاضر در ساخت محصولات آرایشی استفاده می شود. این مواد که برای مدت طولانی استفاده می شوند، اکنون برای سلامتی مضر تلقی می شوند. بنابراین، تاریخچه لوازم آرایشی امروزی به جایی می رسد که صنعت در آینده با این اطلاعات جدید که نشان می دهد استفاده مداوم از این مواد سمی می تواند برای سلامتی مضر باشد، تبدیل می شود.

در آن زمان مصری ها نمی دانستند که با کمبود گزینه روبرو بودند و جلوی آینه می نشستند تا از لوازم آرایشی خود استفاده کنند، امروز چه چالش هایی وجود دارد.