تجلیل از حسن آهنگران در پایان نمایشگاه کلام و غدیر.


اختتامیه نمایشگاه گروهی «کلم و گدیر» و بزرگداشت حسن آهنگران با حضور غلامحسین امیرخانی برگزار می شود.

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری کانون های فرهنگی هنری منطقه هشتم، آیین بزرگداشت حسن آهنگران همزمان با مراسم اختتامیه نمایشگاه گروهی “کلام و گدیر” عصر روز پنجشنبه 22 مرداد 1401 در دیداری صمیمانه با شرکت غلامحسین امیرخانی رئیس شورای عالی انجمن خوشنویسان و همچنین با حضور اساتیدی چون احمد عبدالرضایی سیدرضا بنیریزی از استان قم علی اشرف تنق آبادی معاون و عارف برای شماست مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان با همراهی جمعی دیگر از هنرمندان و علاقه مندان به خوشنویسی فرهنگسرای گلستان بازداشت خواهد شد.

حسن آهنگران متولد 1321 است. در سن 14 سالگی یعنی در سال 1335 فعالیت خلاقانه خود را در زمینه خوشنویسی، نقاشی و سریال های سنتی آغاز کرد. آهنگران از حضور استادانی چون سید حسن و سید حسین میرهانی در میدان نستالیک، عطارچیان محمد حسین در زمینه هک و حامد العمادی در رشته ترتیوس و نشا بهره برد.

وی در کارنامه هنری خود موفق به کسب مقام اول در چندین مسابقه کشوری، حضور در بیش از 279 نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی انجمن خوشنویسان ایران و برگزاری بیش از 20 نمایشگاه انفرادی شد. آهنگران همچنین عضویت در شورای برنامه ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش، کارشناس الگوهای برتر آموزش هنر در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و مؤلف قرآن کریم در نستعلیق است.

از جمله آثار او: “دریای تشنگی” و “اینجا یه قلب هست عزیزم” خط اشعار صائم کاشانی و همچنین “مسیر در امتداد نستالیک و خطوط ضربدری شکسته” این خوشنویس رباعیات آیینی و تمثیلی صائم کاشانی را یادآور شد.

نمایشگاه گروهی «کلام و گدیر» سعی در جمع آوری آثار خوشنویسان استان قم که بیش از 50 تابلو در زمینه های طلوع، نشا، نستعلیک و ساکیته نستعلیک است را گردآوری کرد و از 16 مردادماه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت. 13 در نگارخانه فرخانسرای گلستان.

علاقه مندان می توانند برای حضور یا شرکت در برنامه مورد نظر به آدرس نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب فدک بستان، فرهنگسرای گلستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/