ترندهای برتر فناوری اطلاعات در سال 2014

هر سال ما خود را تنظیم می کنیم روندهای برتر فناوری اطلاعات و به این فکر کنید که چگونه جهان ما از طریق فناوری به طرز چشمگیری تغییر می کند. از ساعت‌های دیجیتال گرفته تا قرار دادن انسان روی ماه، فناوری طرز تفکر ما را نسبت به زمان و مکان تغییر داده است. اغلب، پیشرفت‌ها با سرعت خیره‌کننده‌ای هستند، اما گاهی سال‌ها طول می‌کشد تا یک پیشرفت فناوری به زندگی ما راه پیدا کند. امسال ما بر روندهایی تمرکز می کنیم که تأثیر قابل توجهی بر نحوه دید و تعامل ما با جهان از طریق فناوری خواهند داشت.

همه چیز ابر – سال هاست که انقلابی را در فناوری ابری پیش بینی می کنیم و امسال هم فرقی نمی کند. از زیرساخت‌ها، نرم‌افزار، پلتفرم، سخت‌افزار و همه چیز به‌عنوان سرویس (IaaS، SaaS، PaaS، HaaS و EaaS) سرمایه‌گذاری عمده و مهاجرت رو به رشدی برای راه‌حل‌های Cloud وجود خواهد داشت. راه حل های ابر خصوصی و ترکیبی بر چشم انداز نصب های جدید و ارتقا یافته تسلط خواهند داشت. حتی زمانی که راه‌حل‌های داخلی مورد نیاز باشد، بسیاری راه‌هایی برای استفاده از اقتصاد و مقیاس‌پذیری سرویس‌های مبتنی بر ابر برای ایجاد ترکیب‌های منحصربه‌فرد پیدا می‌کنند. کسب و کارهای بیشتر و بیشتری ایمیل و برنامه های اداری خود را به Cloud منتقل می کنند. محصولاتی مانند Microsoft Office 365 و Google Apps به شدت برای سهم بازار مبارزه خواهند کرد.

امنیت دستگاه های الکترونیکی شخصی – متخصصان فناوری اطلاعات به امنیت و تهیه نسخه پشتیبان از داده ها وسواس دارند. ما شاهد موارد زیادی از هک سایبری هستیم که منجر به از دست رفتن زمان و داده می شود که داشتن یک نسخه پشتیبان خوب اغلب تنها راهی است که می توانیم با این تهدیدات مبارزه کنیم. با کنار گذاشتن تهدیدهای دولت های خارجی و جاسوسی شرکت ها، بزرگترین تهدید برای داده های شخصی ما هکرهای مزاحم بوده اند که می خواهند زمان و پول ما را بدزدند. این موضوع امسال با انتشار داستان به داستان جاسوسی NSA تغییر کرد. از رهگیری اطلاعات شخصی ما گرفته تا ردیابی حرکات ما از طریق تلفن های همراه، مردم این سوال را داشتند که آیا هر کاری که انجام می دهیم واقعا خصوصی است یا خیر. برای مبارزه با نظارت، ما شاهد توسعه دستگاه‌های بیشتری برای جلوگیری از ردیابی تلفن همراه و بحث‌های پرشور در مورد پیامدهای ناخواسته از دست دادن توانایی یافتن فردی در مواقع اضطراری با استفاده از دکل‌های تلفن خواهیم بود. به‌علاوه، دستگاه‌ها و تکنیک‌های رمزگذاری جدید راه‌هایی برای محافظت از داده‌های شخصی ما در برابر هر چشم کنجکاو ارائه می‌دهند.

برق USB برای لپ‌تاپ و موارد دیگر – یک دوشاخه برای تغذیه همه آنها! اگر زمانی که تلفن‌های همراه می‌توانستند با کابل USB استاندارد و آداپتور دیواری AC شارژ شوند، دوست داشتید، استاندارد جدید USB Power Delivery را دوست خواهید داشت که به اکثر دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا با USB شارژ یا شارژ شوند. USB مخفف گذرگاه سریال جهانی است و برای اتصال تجهیزات جانبی کامپیوتر ساخته شده است. با پیشرفت تکنولوژی و کاهش نیاز برق، USB به یک کابل چند منظوره با برق تبدیل شد. USB PD حداکثر 100 وات را از یک دوشاخه استاندارد برای تغذیه همه دستگاه‌های سازگار شما تحویل می‌دهد. تا زمانی که برق بی سیم به صورت تجاری در دسترس قرار نگیرد، پریزهای برق با پورت های شارژ USB داخلی رایج خواهند بود.

ویندوز 8.2 منوی استارت را باز می گرداند – ممکن است این رویداد مهمی به نظر نرسد، اما ما معتقدیم که افزودن مجدد منوی استارت ویندوز 8 را برای کسانی که از ویندوز XP ارتقا می دهند بسیار جذاب تر می کند. اگرچه تغییر اجتناب ناپذیر است، اما گاهی اوقات برای کاربر نهایی سخت است و یکی از تغییرات بسیار سخت از دست دادن منوی شروع است. اگر حقیقت داشته باشد، بسیاری از کاربران ویندوز 7 را انتخاب کرده‌اند که دارای منوی استارت است. بنابراین اگر به دنبال ارتقاء ویندوز XP هستید، نگاهی به ویندوز 8 بیندازید. قبل از ارتقا، شخصیت ویندوز خود را بیاموزید.

پرینترهای سه بعدی – این چیز بزرگ بعدی برای فناوری شخصی است و زندگی ما را به گونه ای تغییر خواهد داد که امروزه غیرقابل تصور به نظر می رسد. چاپگرهای سه بعدی از سال 1984 وجود داشته اند، اما عمدتاً برای نمونه سازی استفاده می شوند زیرا بسیار گران بودند. با کاهش قابل توجه قیمت، پرینترهای سه بعدی با ارائه اقلام خانگی، اسباب بازی، لباس، کفش و انواع قطعات جایگزین، هزینه خود را پرداخت خواهند کرد. تولید برحسب تقاضا، هر صنعت را از انرژی گرفته تا حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی متحول خواهد کرد. در حال حاضر جنرال الکتریک از چاپ سه بعدی برای قطعات توربین استفاده می کند و دانشمندان یک چاپگر سه بعدی برای سلول های بنیادی ساخته اند. از کفش‌های اسبی که از مواد سبک‌تر با تناسب کامل ساخته می‌شوند تا فیلتر آب که آب نمک را قابل شرب می‌کند، امکانات بی‌پایانی است. در اینجا چند نمونه شگفت انگیز آورده شده است.

سلب مسئولیت: مانند طالع بینی، پیش بینی های ما برای ترندهای برتر فناوری اطلاعات در سال 2014 ماهیت کلی دارد و برای سرگرمی و سرگرمی در نظر گرفته شده است.