ترک سیگار – اثر دومینو

من مطمئن هستم که همه ما مجموعه های شگفت انگیز دومینو را دیده ایم. سقوط هزاران دومینو در یک زمان برای ایجاد یک الگوی شگفت انگیز.

تفاوت های مهمی بین دومینو و اثر دومینوی سیگار کشیدن وجود دارد.

  1. نمایشگرهای دومینو به خوبی طراحی شده اند و نتایج قابل پیش بینی دارند. سیگار کشیدن به ندرت مورد توجه قرار می گیرد و نتایج آن بسیار غیرقابل پیش بینی است، نه در مورد اینکه آیا رنج خواهید برد، بلکه چگونه رنج خواهید برد و برای چه مدت.
  2. نمایشگرهای دومینو سرگرم کننده و سرگرم کننده و بی ضرر هستند، استنشاق دود سمی ممکن است نوعی لذت به نظر برسد اما چیزی جز بی ضرر است.

در هر فرد سیگاری یک اثر دومینو وجود دارد و بسته به ژنتیک، اپی ژنتیک (تاثیر سبک زندگی بر ژن‌های شما)، وضعیت سلامتی موجود و نوع تنباکوی مصرفی و تعداد سیگارهای مصرفی، اثرات احتمالی زیادی دارد.

مسیر واضح مرطوب در درون خود ریه ها قرار دارد. ریه ها بسیار پیچیده هستند و شبیه بادکنک نیستند. سیگار کشیدن یک اثر دومینو در سراسر دیواره ها و رگ های خونی ریه ها ایجاد می کند. گلوی شما خیلی شبیه است. سرطان ریه و گلو کوتاه ترین زنجیره ها هستند که هر دو پیامدهای وحشتناکی دارند.

زنجیره‌های دومینوی متوسط ​​شامل بیماری‌های قلبی است و طولانی‌ترین زنجیره قطع پا در نتیجه عوارض دیابت ناشی از سیگار کشیدن است.

اما حتی زنجیره های خفیف هنوز هم عواقب دارد، شما ۲۰ سال در روز ۲۰ سیگار می کشید و ۱۴۶۰۰۰ نخ سیگار می کشید. هزینه مالی در استرالیا بین 125000 تا 138000 دلار بسته به نحوه خرید آنها است. با این همه پول چه کاری می توانستید انجام دهید؟

سیگار کشیدن شروع می شود و دومینوها شروع به سقوط می کنند. با ادامه زنجیره، نفس کشیدن کمی سخت تر می شود. هنگام بالا رفتن از پله ها پف می کنید و شاید ورزش یا فعالیت های تفریحی مورد علاقه خود را دنبال نکنید.

با سقوط بیشتر دومینوها، بیشتر متوجه سرماخوردگی قفسه سینه و شاید برونشیت می شوید. سرفه های شما از یک صبح بدتر می شود و شروع به سرفه کردن بلغم می کنید.

این پیشرفت ممکن است به سمت آمفیزم و سپس تشخیص بدتر سرطان ریه حرکت کند. مطمئناً این دومینوی قدیمی‌های یونانی نیست که بیرون از کافه‌هایشان بازی می‌کنند، این دومینوی مرگ و زندگی است.

دراماتیک و ترس به کنار، سیگار کشیدن در هر سطح ایده بسیار بدی است، بنابراین وقتی متوجه این موضوع شدید، راه حلی در دست است. هیپنوتیزم پیشرفته بهترین شانس ممکن را برای ایجاد یک اثر دومینوی سالم به شما می دهد.