تزریق ترک سیگار – همه آنچه باید در مورد تزریق برای ترک سیگار بدانید!

امروزه 5 میلیون مرگ ناشی از دخانیات در سال رخ می دهد که 1.3 میلیارد نفر سیگار می کشند و دخانیات عامل اصلی مرگ و میر است که طبق سازمان بهداشت جهانی قابل پیشگیری است. چیزی که قبلاً “باحال” به حساب می آمد، مانند بیلبوردهای تبلیغاتی مارلبرو در سراسر کشور، اکنون در لیست تیپ قاتلان قرار دارد.

برای مبارزه با این، تزریق ترک سیگار یا واکسن ترک سیگار، یکی از موفق ترین و تهاجمی ترین کمک های ترک سیگار با میزان موفقیت 70 تا 80 درصد از تمام وسایل کمکی سیگار کشیدن است. یک درمان پزشکی، این نوع کمک در یک کلینیک پزشکی زیر نظر پزشکان مجرب و با نظارت انجام می شود. مشاوره و گروه درمانی نیز برای ترکیب با کمک تزریقی برای سیگاریانی که در تلاش برای ترک موفقیت آمیز هستند، به خوبی کار می کند.

سه تزریق اسکوپولامین یا آتروپین در پشت گوش، روی لگن یا روی بازوها، گیرنده های نیکوتین در مغز را مسدود می کند. به عنوان بخشی از درمان، بیمار باید یک چسب اسکوپولامین پشت گوش خود بگذارد و به مدت دو هفته پس از تزریق قرص آتروپین مصرف کند. مغز تشخیص نخواهد داد که به نیکوتین نیاز دارد، بنابراین اعتیاد به نیکوتین در نهایت از بین خواهد رفت – به عنوان یک کمک ضد سیگار، این مواد شیمیایی تزریقی روی نواحی “حساس” به نیکوتین مغز عمل کرده و میل به سیگار را کاهش می دهد. یک جلسه ممکن است از یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول بکشد و تقریباً 350-500 دلار هزینه دارد، اما معمولاً تحت پوشش بیمه نامه های درمانی قرار می گیرد.

داروهایی که با تزریق ترک سیگار دخیل هستند از نظر پزشکی به عنوان آنتی کولینرژیک طبقه بندی می شوند و عمدتاً برای کمک به کنترل فعالیت عصبی در مغز استفاده می شوند. آنها قبلاً به طور گسترده در زمینه پزشکی به شکل بیهوشی در حین جراحی یا به عنوان وسیله ای موقت برای درمان بیماری پارکینسون استفاده شده اند. شایع‌ترین عوارض جانبی مرتبط با این تزریق‌های ضد سیگار عبارتند از: سرگیجه، خشکی دهان، سردرد و مشکلات ادراری که در صورت وجود، بلافاصله پس از تزریق اتفاق می‌افتد.

اثرات طولانی مدت شامل توهم، سکته مغزی و حملات قلبی است. با این حال، این موارد نادر هستند و معمولاً فقط در آن دسته از افراد سیگاری مشاهده می شود که در معرض دوزهای بالا قرار می گیرند. در موارد شدید، فرد ممکن است به کما نیز برسد. یک فرد سیگاری باید قبل از درمان تحت معاینه کامل پزشکی قرار گیرد. با این حال، باید از این درمان برای زنان باردار یا کسانی که از اختلالات قلبی رنج می برند اجتناب شود. افرادی که از مواد مخدر دیگر استفاده می کنند نیز باید از تزریقات ضد سیگار خودداری کنند. اگر هیچ چیز دیگری برای شما مفید نیست، باید قبل از بازگشت به سیگار، تزریقات ترک سیگار را امتحان کنید، زیرا سلامت شما بسیار مهم است.