تست های مهم سلامتی که قبل از ازدواج انجام می شود

ازدواج مرحله ای است که برای هر زوجی که جفت روحی پیدا کرده اند مهم است. پس از مدت ها به اندازه کافی برای شناخت یکدیگر، به اشتراک گذاری داستان ها و تلاش برای متحد کردن ایده ها. رابطه در نهایت به بالاترین نقطه رسید. مطمئناً آماده سازی خوبی برای ساختن آن به عنوان یک لحظه از زیباترین ها امکان پذیر است. زمان، تلاش و بودجه قابل توجهی برای آماده سازی عروسی در نظر گرفته شده است. مشغله قبل از ازدواج نه تنها برای زوج هایی که در حال ازدواج هستند احساس می شود، بلکه خانواده نیز از این امر سرگیجه می گیرند.

اما اغلب اوقات از تهیه لیست قبل از ازدواج فراری وجود دارد. علاوه بر تدارکات عروسی، طبیعتاً زوج‌ها برای رویارویی با کشتی خانه‌هایی که قرار است زندگی کنند، آماده می‌شوند. ازدواج به آسانی آن چیزی نیست که در دوران کودکی در افسانه های شاهزاده خانم تعریف می شود. دختران زیبا و قلب خوب که با یک شاهزاده خوش تیپ آشنا می شوند، در نهایت در طول زندگی خود ازدواج کرده و خوشحال می شوند (“همیشه خوش”).

اگر قرار است اصطلاح ازدواج از نظر جسمی و روحی تدارک دیده شود، که باید به آن توجه کرد و در لیست قرار داد، آمادگی زوجین قبل از ازدواج است. نه تنها از نظر بدنی مناسب، بلکه با توجه به تعریف گسترده، سالم نیز در نظر گرفته می شود. بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی (WHO) سلامت عبارت است از وضعیت مرفه جسمی، روانی و اجتماعی در کل و نه صرفاً رهایی از بیماری یا ناتوانی. بنابراین سلامت شریک قبل از ازدواج برای حمایت از دستیابی به یک ازدواج پایدار تا سنین بالا مهم است. ازدواج می تواند همزیستی و سازگاری داشته باشد، می تواند بر مشکلات او با خردمندان غلبه کند و بالغ شود.

در حالت ایده آل، آزمایش سلامت قبل از ازدواج شش ماه قبل از عروسی انجام می شود. تست های سلامت قبل از ازدواج را می توان در هر زمانی که ازدواج دوام نیاورد انجام داد. اگر در زمان بررسی مشخص شد که مشکلی وجود دارد، پس از ازدواج می توان درمان را انجام داد. موارد زیر موارد مهم مربوط به آزمایشات سلامت برای زوجینی است که قرار است ازدواج کنند:

1. عفونت دستگاه تناسلی / عفونت های مقاربتی (ISR / IMS)

غربالگری پزشکی برای جلوگیری از انتقال بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند، مانند سیفلیس، سوزاک، ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) و هپاتیت. زنان در واقع بیشتر از مردان مستعد ابتلا به بیماری های مقاربتی هستند. زیرا اندام تناسلی زنانه V شکل که به نظر می‌رسید ویروس را «انطباق» می‌داد. در حالی که اندام تناسلی مرد “جایگاه” نیست و می توان مستقیماً تمیز کرد. اگر یکی از همسران از ISR / IMS رنج می برد، قبل از ازدواج باید ابتدا درمان شود تا بهبود یابد. ضمناً اگر چنین مردی مبتلا به هپاتیت B باشد و ازدواج کند، باید همسر آینده او را در برابر بیماری هپاتیت B مصونیت داد. چگونه، با ایمن سازی هپاتیت B اگر زوجین از بیماری های مقاربتی درمان نشده باشند و متاهل باقی بمانند، علیرغم عدم تضمین 100 درصدی، استفاده از کاندوم به شدت توصیه می شود.

2. رزوس متقاطع

اکثر کشورهای آسیایی رزوس مثبت دارند، در حالی که اروپایی ها میانگین منفی دارند. گاهی اوقات، زوج‌ها خون رزوس هر یک از شریک‌ها را نمی‌دانند. در واقع، اگر Rhesusnya تقاطع داشته باشد، می تواند بر کیفیت فرزندان تأثیر بگذارد. اگر یک زن (رشوس منفی) با مردان ازدواج کند (رزوس مثبت)، اولین نوزاد شانس رزوس منفی یا مثبت را دارد. اگر نوزاد رزوس منفی داشته باشد، مشکلی نیست. اما اگر رزوس مثبت بود، ممکن است در بارداری های بعدی مشکلاتی ایجاد شود. اگر معلوم شود حاملگی دوم که جنین او رزوس مثبت داشته باشد، حاملگی خطرناک است. زیرا آنتی بادی های آنتی هسوس از مادر می توانند وارد گلبول های قرمز جنین شوند. برعکس، فرقی نمی‌کند که زن‌ها رزوس مثبت باشند یا مرد منفی.

3. بیماری ارثی

تست های سلامت قبل از ازدواج می تواند بیماری های احتمالی را که می تواند به طور ژنتیکی به کودک منتقل شود، مانند آلبینو، تشخیص دهد. مثلاً شوهری که طبیعت زال را بیاورد ولی زنش نیاورد، پس بچه ای که به دنیا می آید زال نمی شود. در مقابل، اگر همسر او نیز یک شخصیت آلبینو به ارمغان آورد، پس کودک باید آلبینو باشد. فقط باید توافق شود که بچه دار شود یا نه. اگر هنوز می خواهید بچه دار شوید، این خطر وجود دارد که کودک آلبینو شود. یا انتخاب کنید که بچه دار نشوید. ازدواج نباید با موانعی از این دست به تاخیر بیفتد. آنچه مهم است راه حل یا پیشگیری است.

4. بررسی باروری (باروری)

اگر زوجی به زودی بچه دار می شوند، باید تحت مشاوره قبل از ازدواج باشند. در این معاینه با این هدف که بتوان بارداری را به درستی آماده و اجرا کرد. این نیاز به سابقه پزشکی و شرایط اجتماعی دارد. از جمله وضعیت اقتصادی (کار یا کار نکردن) و جو حاکم بر محیط خانواده است. از جمله رفتارهایی که حاملگی را پشتیبانی نمی کنند، مانند سیگار کشیدن، نوشیدنی های الکلی و مصرف داروی psikotoprika.Selain، لازم است خطر ابتلای فرد در بارداری نیز ارزیابی شود. از جمله سن (هنوز باروری یا نه)، وضعیت تغذیه، فعالیت بدنی، سطح تحصیلات، سطح استرس و نحوه رابطه با شریک زندگی.

آزمایشات آزمایشگاهی برای تعیین اندام های تولید مثل نیز مورد نیاز است. از جمله پاپ اسمیر (اگر زن از نظر جنسی فعال باشد)، رحم و وضعیت ایمنی در برابر بیماری ها (سرخچه، توکسوپلاسموز). همچنین بررسی سلول های تخمک جیک قبلی مورد بحث زوج های نابارور (مشکل برای بچه دار شدن) در نظر گرفته شده است. علت ناباروری مردان 45 درصد و زنان 55 درصد است. معاینه با سونوگرافی (اولترا سونوگرافی) برای بررسی اینکه آیا خانمی از کیست، میوم، تومور یا سفیدی رنج می برد. در صورت وجود هر گونه ناهنجاری یا عفونت ابتدا باید برطرف شود زیرا می تواند روند بارداری را مختل کند.