تشدید علائم و عوارض کرونا با خوردن غذای گرم


گزارش جام جم آنلاینعلیرضا یارگلی در گفتگو با مهروم گفت: فصل گرم و خشکی داریم و باید نوشیدنی های خنک و مرطوب مصرف کنیم.

وی افزود: نوشیدنی های سنجبین و ماءالشعیر دارویی در تابستان توصیه می شود، آب میوه ها نیز می تواند کمک کننده باشد، البته همه این نوشیدنی ها باید به میزان معین مصرف شود و نباید سوء استفاده کرد زیرا یکی از عوارض فصل گرما و خشکسالی است. ناراحتی معده است.” ما در حال خنک شدن هستیم.

این متخصص طب سنتی به افزایش روزافزون بیماران کرونایی توجه کرد و توصیه کرد در این ایام که کرونا به سرعت در حال افزایش است، از گرمازدگی و سیاه‌دانه پرهیز شود. همچنین مصرف زیاد زنجبیل و دارچین می تواند عوارضی داشته باشد و علائم ما را بدتر کند، بنابراین بهترین توصیه در این فصل نوشیدنی های سرد است.

محصولات مفید در فصل تابستان

یارکلی بیان کرد: در فصل تابستان مصرف میوه ها و سبزیجاتی مانند شاه توت، سیب صورتی، گیلاس، هندوانه، لیموترش تازه، کاهو، خیار، گشنیز، اسفناج، لبنیات مانند دوغ، ماست، پنیر و گیاهان خنک مانند چیچوری. ، خرفه ، بیدمشک و غیره توصیه شده.

وی برای غذاهای سالم در فصل اضافه کرد: غذاهای آب پز حاوی کدو سبز، آلو، اسفناج، سبزیجات تازه و چاشنی های ترش مانند آبغوره، آبلیمو، رب تمر هندی، رب انار، دوغ خیار، گوشت سفید به عنوان مثال مرغ. یا کلم برشته، کاهو، کاهو، شربت زرشک، انار، آبلیمو، گیلاس، ریواس، گشنیز و لیمو نیز توصیه می شود.