تعداد سینماها نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است.


مدیرکل توسعه فناوری، فیلمبرداری، سمعی و بصری اعلام کرد:

مدیرکل توسعه فناوری ها، سینما، صوت و تصویر از تکمیل پارک سینمای کشور نسبت به سال گذشته با 18 سالن سینما و 129 سالن خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی مدیرکل توسعه فناوری، تصویربرداری، صوت و تصویر با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه ساخت سالن های سینما گفت: در سال های اخیر تلاش شده تا سینماها به ویژه در اقشار کم برخوردار، کم برخوردار راه اندازی شود. شهرها و شهرهایی که سالن سینما نداشتند، این رسانه فرهنگی را چند برابر کنیم.

وی ساخت سالن های سینمایی را یکی از حوزه های مهم کاری خود خواند و خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته پارک فیلم کشور با حدود 18 سالن سینما و 106 سالن سینما تکمیل شده که حدود 40 درصد افزایش داشته است. در این زمینه و این تئاترها بیشتر در مناطق ساخته می شوند. نیاز فرهنگی این مناطق بود.

فرجی با بیان اینکه سیاست کلی سازمان سینمایی افزایش تعداد و کیفیت سالن های سینما در مناطق مختلف کشور است، گفت: یک سال است که با هماهنگی انجام شده در تلاش هستیم تا تجهیزات سمعی و بصری سینماهای کشور را تامین کنیم. سینما شهر و کیفیت بالایی دارد در همین راستا تجهیزات 15 سینما به روز شد. از سوی دیگر به دلیل شفاف سازی و قانونی بودن که در دستور کار سازمان سینمایی قرار دارد متقاضیان زیادی برای ساخت سالن های سینمایی اقدام کرده اند. ما سرمایه گذاران خصوصی را تشویق می کنیم تا طرح های خود را در مناطقی که نیاز به سالن دارند اجرا کنند. در این راستا برای بیش از 23 پردیس سینمایی که در مراحل مختلف آماده سازی هستند مجوز صادر کرده ایم. همچنین تا پایان شهریور حدود 23 سالن به 106 سالنی که از قبل آماده کرده ایم اضافه می شود و مجموع سالن های ساخته شده در سال گذشته به 129 سالن می رسد.

وی در خاتمه درباره تجهیز و نوسازی سالن های سینمایی گفت: سال گذشته اولین پردیس سینمایی در شهر پرند افتتاح شد. همچنین در این مدت تجهیزات حدود 30 سالن سینما به روز شد یعنی وضعیت خود سینما و همچنین صفحه فیلم و کیفیت و صندلی ها و موارد دیگر از جمله به روز رسانی تجهیزات صدا و غیره. . نیازهایی که نیاز به تعمیر داشت برطرف شد.

انتهای پیام/