تعریف و لذت بردن از غذاهای دریایی پایدار هرگز آنقدر خوب نبوده است!

مشابه خرید ارگانیک یا تجارت منصفانه، خرید غذاهای دریایی دوستدار اقیانوس انتخابی است که می تواند امروز و فردا را تغییر دهد (مخصوصاً وقتی به صورت انبوه ساخته شود). تعریف غذای دریایی پایدار انتخابی، غذاهای دریایی است که سازگار با محیط زیست هستند، با وسایلی که به زیستگاه‌های محلی آسیب نمی‌رسانند، برداشت می‌شوند و برای حفظ فراوانی و سلامت گونه‌ها مدیریت می‌شوند. اقدامات پایدار مانند بسته شدن آب، محدودیت‌های فصلی، گلدان‌های غیرتهاجمی، نردبان‌های آبی و سهمیه ماهیگیری به نظر می‌رسد.

مخصوصاً در آلاسکا، ماهیگیری به خوبی مدیریت می شود، جمعیت های صید وحشی سالم و پر رونق هستند، و از وسایل ماهیگیری استفاده می شود که شکار ناخواسته را محدود می کند و تخریب زیستگاه های اطراف را به حداقل می رساند.

به عنوان یک مصرف کننده، شما هم قدرت دارید. همانطور که بحث شد، تعریف غذاهای دریایی پایدار در صورت انتخاب به نحوه پرورش، صید و مدیریت گونه های غذاهای دریایی اشاره دارد. وقتی به خواربارفروشی محلی خود می روید، در مورد اینکه ماهی شما اهل کجاست و چگونه پرورش یافته است، بپرسید. شاید آنها ندانند، اما اگر افراد به اندازه کافی سؤال کنند، شروع به یادداشت برداری خواهند کرد. چاپ راهنمای خرید به صورت آفلاین و همراه داشتن آن در حین خرید چگونه است؟ شاید به یاد نداشته باشید که کدام گونه‌ها اقیانوس‌پسند هستند، اما با یک چاپ مفید، مطمئناً به خاطر خواهید آورد. آیا چیزی را در لیست امتحان نکرده اید؟ خارج از قلمرو آشپزی شناخته شده خود سرمایه گذاری کنید و امروز یک تازه کار اقیانوس دوست را امتحان کنید. سپس، مسئولانه خرید کنید و بر اساس آن آشپزی کنید. دستور العمل های استفاده از غذاهای دریایی صید شده وحشی یا پرورشی مسئولانه برای محیط زیست بسیار گسترده است و هیچ چیز را از نظر طعم یا کیفیت قربانی نمی کند. و نگران نباشید، با گزینه های به راحتی در دسترس مانند پولاک صید شده وحشی، انتخاب شما برای آینده دریاهای ما، نیازی به ضربه ای به کیف پول ندارد.

چه ماهی ماهی آلاسکا صید شده وحشی خود را در آب سیب سفت سرو کنید یا با سس شراب سفید کپر لیموی پخته شده سرو کنید، می‌توانید از هر لقمه‌ای لذت ببرید با دانستن اینکه جمعیت‌ها به خوبی مدیریت می‌شوند. ماهی گوشتی تر می خواهید؟ در مورد کبابی هالیبات آلاسکا دم کرده زنجبیل که دارای بافت سفت است و جمعیت های وحشی آن سالم هستند، چطور؟ یا ماهی هالیبوت آلاسکا صید شده خود را با یک پیچ و تاب تند پیکاتا، شکار کنید.

تعریف غذاهای دریایی پایدار که در اینجا مورد بحث قرار می‌گیرد ساده است: شیوه‌های سازگار با محیط زیست با جمعیت‌هایی که به خوبی مدیریت می‌شوند. اجازه دهید بار بعدی که در راهروی غذاهای دریایی قدم می گذارید، پایداری یک عامل راهنما باشد.