تفاوت بین حومه و روستا – محیط ما

محیط زیست

هر یک از ما در یک محیط انسانی و فیزیکی که ما را احاطه کرده است وجود داریم.

محیط انسان شامل خانواده، اقوام، دوستان، همسایگان، همکارها، آشنایان و افراد روزمره ای است که در خیابان می بینید.

هر یک از ما بر اساس تصوری که از محیط خود دارد با هم ارتباط برقرار می کنیم و رفتار می کنیم.

زندگی شهری

شغل، تحصیلات و سبک زندگی دلایل مهمی هستند که باعث می شود مردم در شهرها یا نزدیک به آن زندگی کنند.

انتخاب‌های سبک زندگی در یک شهر شامل فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی مانند گالری‌های هنری، موزه‌ها، کنسرت‌ها، کتابخانه‌های عمومی، تئاتر، جشنواره‌ها، سالن‌های اپرا، سالن‌های سینما، فروشگاه‌های بزرگ، سوپرمارکت‌ها، پارک‌ها، رویدادهای ورزشی، رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها و غیره است.

موسسات آموزشی مهم مانند کالج ها و دانشگاه ها نیز در آنجا واقع شده اند.

مردم شهر فرصت های شغلی بیشتر، حقوق و سطح تحصیلات بالاتری دارند.

جنبه‌های منفی زندگی شهری عبارتند از: رفت و آمد طولانی به محل کار، تراکم جمعیت بالا، حومه‌های شهر ناشناس، آپارتمان‌های بلند و خانه‌هایی که نزدیک به هم ساخته شده‌اند.

مردم باید با ترافیک، سطوح بالای سر و صدا، آلودگی، بداخلاقی، جنایت، مواد مخدر، قمار، بزهکاری نوجوانان، خودکشی و فروپاشی روانی کنار بیایند.

خطرات بهداشتی شامل ازدحام بیش از حد و کیفیت پایین هوا است که افراد را مستعد ابتلا به ویروس ها می کند، حومه ها ممکن است دارای اجتماعات فشرده و فضاهای کمتری برای لذت بردن از زیبایی های طبیعت نباشند.

مردم شهر همچنین تمایل به خوردن غذاهای فرآوری شده و فست فود دارند که با استفاده از آفت کش ها رشد می کنند و سپس تصفیه می شوند تا جایی که بیشتر مواد مغذی آنها حذف شده است که آنها را در معرض خطر بیشتری برای افزایش وزن، فشار خون بالا، دیابت و سایر بیماری ها قرار می دهد.

زندگی روستایی

افرادی هستند که آرزوی سبک زندگی روستایی کم استرس را دارند، حتی اگر این به معنای فدا کردن مزایای زندگی در یک شهر یا شهر بزرگ باشد.

زندگی روستایی مظهر ارزش های سنتی و شیوه زندگی خودکفا است.

به دور از دنیای نورهای نئونی و ترافیک، منظره روستایی بدون شلوغی مسیری را به دنیای طبیعی خداوند با همه تنوع و سرزندگی آن باز می کند.

چشم انداز پانوراما جنگل های همیشه سبز، جویبارها، تپه ها و دره ها با جریان ملایم و طلوع و غروب شگفت انگیز خورشید در محیطی روستایی خیره کننده است.

مناظر، رایحه و صداهای غوغای پرندگان، زمزمه حشرات، زمزمه زنبورها و بوی شیرین گل های وحشی در محیط طبیعی و بکر وجود دارد.

جمع آوری تخم مرغ تازه از مرغداری هر روز صبح، عسل مستقیم از کندو و عطر دلپذیر نان روستایی تازه پخته شده، شیوه زندگی در گذشته است.

در هوای پاک و تازه، کشاورز روستایی که به کیفیت اهمیت می‌دهد، میوه‌ها، سبزیجات و سبزی‌های فراوانی را در فصل تولید می‌کند، به عنوان یک منبع غذایی سالم در تمام طول سال که از نظر تغذیه‌ای برتر است و عمق طعم فوق‌العاده‌ای دارد.

شما مسیرهای کشاورزان را خواهید یافت که به مزارع مختلف غلات، تاکستان ها و باغ ها و مسیرهای چوپانی که به چرای دام در مراتع زمستانی و تابستانی منتهی می شود، می یابید.

ارزش‌های روستایی حسی از روحیه جامعه و تعلق ایجاد می‌کند که سبک زندگی سالم‌تر و آرام‌تری را فراهم می‌کند.

با توجه به اینکه کشاورزی به عنوان یک صنعت مهم زندگی روستایی عمل می کند، کل سال مردم با شگفتی های در حال تغییر هر فصل گره خورده است.

بهار در روستاها، فصل شکوفه‌ها، تولد و بازگشت پرندگان مهاجر است که در حال ساختن لانه‌هایشان با شادی چهچهه می‌کنند.

تابستان مزارع را به طلا تبدیل می‌کند و میوه‌ها طعم‌های فصلی را ارائه می‌دهند.

چشم انداز پاییزی برگ های درختان را قبل از سقوط از سبز به قرمز، نارنجی، زرد یا قهوه ای تغییر می دهد، روزها کوتاه تر می شوند و پرندگان شروع به مهاجرت به مناطق گرمتر می کنند.

زمستان سردترین فصل سال است که زمان ایده آلی را برای جمع شدن در اطراف شومینه با یک کاسه سوپ داغ به سبک روستایی فراهم می کند.