تلاش برای پیشگیری از چاقی در کودکان امروزی

چگونه کودکان را به خوردن میان وعده های سالم و بهبود رژیم غذایی تشویق کنیم:

در حالی که متقاعد کردن بچه ها برای رفتن به زمین بازی برای انجام دوز روزانه فعالیت بدنی خود نیازی به کار زیادی ندارد، گفتن از گزینه های غذایی مغذی آسان تر از انجام دادن است. در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که بزرگسالان ممکن است بخواهند در نظر بگیرند.

غذاهای ناسالم را کاهش دهید، آن را حذف نکنید.

میان وعده های قندی و پرچرب در میان کودکان کم سن و سال محبوب هستند، بنابراین ممکن است خلاص شدن از شر آنها به طور کلی دشوار باشد. با این حال، کاهش میزان غذاهای ناسالم که بچه ها می خورند می تواند آنها را خوشحال نگه دارد و در عین حال فضا را برای گزینه های سالم تری مانند برش های میوه، ماست، چوب سبزیجات و آجیل آزاد کند.

زمان های استاندارد میان وعده را تنظیم کنید.

یکی دیگر از راه‌های عالی برای نگه داشتن بچه‌ها در یک برنامه غذایی مفید این است که زمان‌های منظمی برای میان‌وعده‌ها تنظیم کنید تا بچه‌ها همیشه سعی نکنند دزدکی یک کلوچه یا آب نبات در ساعت‌های نامتعارف بخورند. با اجازه دادن به کودکان برای خوردن یک میان وعده مختصر در پایان روز مدرسه یا اواسط صبح، به رفع گرسنگی بدون از بین بردن اشتهای آنها برای خوردن یک میان وعده مغذی کمک می‌کنید همچنین می‌توانید متابولیسم کودکان را قوی و فعال نگه دارید – عامل مهمی در مبارزه با چاقی .

آنها را فریب دهید تا غذاهای سالم بخورند

بچه‌ها می‌توانند در مورد غذاهایی که می‌خواهند بخورند و در چه زمانی حساس باشند، بنابراین داشتن گزینه‌های انعطاف‌پذیر برای میان‌وعده‌های سالم می‌تواند به آنها کمک کند که خوب غذا بخورند. به عنوان مثال، ارائه یک فنجان ماست خوشمزه با میوه به آنها کمک می کند تا کلسیم و ویتامین های مورد نیاز خود را دریافت کنند. به طور مشابه، اسموتی میوه ای می تواند جایگزین مغذی شیر شکلات یا یک قوطی نوشابه باشد. با پنهان کردن غذاهای سالم به عنوان میان وعده، می توانید کودکان را تشویق کنید تا رژیم غذایی خود را به روشی سرگرم کننده و آسان بهبود بخشند.

سه توصیه برای پیشگیری از چاقی کودکان:

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، چاقی کودکان در سه دهه گذشته بیش از سه برابر شده است. در سال 1980، تنها 7 درصد از کودکان بین 6 تا 11 سال به عنوان چاق طبقه بندی شدند تا سال 2008، این درصد به نزدیک به 20 درصد افزایش یافت. همانطور که برای کودکان بزرگتر 12 تا 19 ساله، چاقی از 5 درصد به 18 درصد در مدت زمان مشابه افزایش یافته است. برای شفافیت، تفاوتی بین داشتن اضافه وزن و چاقی وجود دارد. CDC اضافه وزن را داشتن اضافه وزن برای یک قد خاص به دلیل چربی، عضله، استخوان، آب یا ترکیبی از این قسمت ها تعریف می کند. برعکس، چاقی تنها به داشتن چربی بیش از حد بدن اشاره دارد. هر دو شرایط به عنوان عدم تعادل کالری به وجود می آیند که کالری کافی از طریق فعالیت بدنی برای جبران کالری مصرفی سوزانده نمی شود.

بنابراین برای جلوگیری از گسترش چاقی کودکان چه کاری می توانید انجام دهید؟ در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در مورد بلند کردن و حرکت کردن کودکان به خاطر داشته باشید!

برو بیرون و بازی کن

اول از همه، برای کودکان مهم است که کالری های اضافی را که در طول وعده های غذایی روزانه و میان وعده مصرف می کنند بسوزانند. با این حال، تاکید بر اینکه یک کودک چاق مجرد به فعالیت بدنی بیشتری نیاز دارد می‌تواند بیگانه‌کننده و دلسردکننده باشد، بنابراین بهتر است همه کودکان – چه در یک گروه کلیسا، چه در خانواده یا کلاس درس – تشویق شوند تا زمان بیشتری را صرف دویدن در بیرون، شرکت در ورزش‌های سازمان‌یافته کنند. یا به سادگی بازی در زمین بازی.

با تغذیه سالم وزن خود را حفظ کنید

به گفته وزارت بهداشت نیویورک، در حالی که کاهش مصرف فست فودهای چرب و تنقلات چرب از رژیم غذایی کودکان چاق حیاتی است، تمرکز باید بر سلامتی و کاهش وزن باشد. حفظ وزن فعلی به کودکان اجازه می دهد تا با افزایش سن به وزن سالمی برسند. رژیم های تشویقی پر از میوه های سالم، سبزیجات، آجیل، لبنیات کم چرب و غلات کامل می تواند کودکان را در مسیر درست قرار دهد.

کاهش زمان بی تحرکی

CDC خاطرنشان می کند که زمان صرف شده برای انجام فعالیت های بی تحرک مانند گشت و گذار در اینترنت، تماشای تلویزیون، بازی های ویدیویی یا صرفاً استراحت در داخل باید به حداقل برسد تا کودکان را تشویق به ورزش کنند. در حالت ایده‌آل، کودکان باید حداقل نیم ساعت تا یک ساعت فعالیت بدنی چهار یا پنج بار در هفته داشته باشند و محدودیت‌هایی برای تفریح ​​در داخل خانه، کودکان را تشویق می‌کند تا با وسایل زمین بازی بازی کنند یا یک بازی با توپ ویفل را در خارج از خانه شروع کنند.

آموزش نکات و ترفندهای غذایی برای زندگی سالم به کودکان:

نظارت بر عادات غذایی فرزندانشان فقط به والدین بستگی ندارد – بچه ها نیز باید در گفتگو مشارکت داشته باشند. بنابراین، علاوه بر اینکه به بچه‌های کوچک اجازه می‌دهید زمان زیادی را برای وسایل زمین بازی بگذرانند، در اینجا چند نکته و ترفند برای آموزش به بچه‌ها در مورد بهبود عادات غذایی آنها وجود دارد.

یادگیری اهمیت هیدراتاسیون

این راز بزرگی نیست که نوشیدن آب فراوان برای داشتن یک زندگی سالم مهم است، به خصوص در کودکانی که در مرحله اولیه رشد هستند. اما هیدراته ماندن از نقطه نظر رژیم غذایی نیز مهم است. برای شروع، نوشیدن آب به عملکرد موثر متابولیسم بدن کمک می کند، بنابراین بچه ها می توانند کالری های غذا را در طول روز بسوزانند. یک لیوان آب همچنین می‌تواند گرسنگی‌هایی را که ممکن است نزدیک به وعده‌های غذایی بروز کند، مقابله کند. کودکان را تشویق کنید که هر روز چندین لیوان آب بنوشند تا هضم آنها کنترل شود.

انجام درست زمان میان وعده

بسیاری از مدارس برای کودکان گرسنه زمان میان وعده در نظر گرفته اند. در حالی که این ممکن است از نظر تغذیه ایده بدی به نظر برسد – به خصوص اگر میان وعده ها شامل غذاهای ناسالم و شیرینی ها باشد – در واقع می توان آن را به گونه ای انجام داد که به نفع کودکان باشد. اول از همه، جایگزینی کوکی ها و چیپس های سیب زمینی با گزینه های مغذی مانند برش های میوه، ماست و آجیل می تواند به کودکان کمک کند تا مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کنند. علاوه بر این، خوردن یک میان وعده کوچک در بین وعده های غذایی می تواند متابولیسم کودکان را افزایش دهد.

استراحت زیاد

شاید فکر نکنید که خواب ربطی به رژیم غذایی سالم دارد، اما اشتباه می کنید. داشتن هشت ساعت خواب کامل در هر شب برای یک سیستم گوارش قوی مهم است. فراتر از آن، داشتن استراحت خوب سطح کلی استرس و اضطراب را کاهش می دهد، که می تواند تأثیر زیادی بر توانایی بدن در سوزاندن کالری و تبدیل غذا به انرژی داشته باشد.