تماشای تلویزیون خطر سکته مغزی را افزایش می دهد


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینیک مطالعه اخیر هشدار می دهد که هر ساعتی که در سن 60 سالگی روی مبل تلویزیون تماشا می کنید، خطر سکته مغزی را تا 14 درصد افزایش می دهد.

یک مطالعه در ایالات متحده که فعالیت های بیش از 7500 آمریکایی بالای 60 سال را تحت نظر داشت، نشان داد افرادی که 13 ساعت می نشینند، 44 درصد بیشتر در معرض سکته مغزی هستند.

مطالعات همچنین نشان داده است افرادی که حدود 25 دقیقه در روز ورزش می کنند، 43 درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند.

محققان خاطرنشان می کنند که با افزایش سن، فعالیت آنها به طور طبیعی کاهش می یابد و برای مدت طولانی می نشینند. نتایج این مطالعه قابل توجه است زیرا هشدار می دهد که هر بار که زندگی روزمره خود را در دهه 60 و 70 با انجام فعالیت های کم تحرک می گذرانید، خطر سکته مغزی را تا 14 درصد افزایش می دهید.

در مقابل، انجام تنها 25 دقیقه ورزش متوسط، مانند پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری در روز، این خطر را تا بیش از 40 درصد کاهش می دهد.

تحقیقات قبلی نشان داده است که عدم فعالیت می تواند منجر به تجمع مواد چرب در شریان های شما شود که به نوبه خود خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد.

منبع: فارس