تمیز نگه داشتن وان حمام ژاپنی

یکی از دلایل بسیار محبوبیت وان های ژاپنی این است که آب در آنها به ندرت تعویض می شود. این به این دلیل است که بخش واقعی “تمیز شدن” حمام کردن با وان ژاپنی به طور کلی خارج از وان حمام انجام می شود. شستشوی واقعی که توسط حمام کننده انجام می شود در یک منطقه جداگانه انجام می شود و هنگامی که او وارد وان می شود از قبل تمیز است. این بدان معناست که آب این وان ها به همان اندازه که در وان های غربی (یعنی بعد از هر استحمام) انجام می شود، نیازی به تعویض ندارد.

البته این بدان معنا نیست که آب در این وان ها هرگز نباید تعویض شود. آب در وان حمام ژاپنی در دماهای گرم تری نسبت به وان معمولی سبک غربی اجرا می شود و به مرور زمان آب سرد می شود، حتی اگر پوششی برای وان داشته باشید. علاوه بر این، حتی اگر حمام‌کنندگان وقتی وارد وان حمام می‌شوند معمولاً تمیز هستند، این به این معنی نیست که آنها استریل هستند. پوست آنها همچنان حاوی ذرات کثیفی یا سموم دیگر است و این ذرات در آب رها می شوند. پس از مدتی این می تواند منجر به تجمع جدی روی دیواره های وان شود. همچنین مهم است که فراموش نکنید که آب مورد استفاده در این وان ها نیز حاوی میکروب ها و ذرات خاص خود است و در صورت کنترل نشدن، این میکروب ها و ذرات می توانند خطرات زیادی برای سلامتی ایجاد کنند.

مهم است که آب به طور منظم از وان حمام خارج شود و آن وان های ژاپنی قبل از پر شدن مجدد به طور کامل آبکشی و تمیز شوند.

بنابراین چگونه می توان وان ژاپنی را تمیز کرد؟

اولین قدم، بدیهی است که اجازه دهید تمام آب از وان خارج شود. این اتفاق در هر وان متفاوت است زیرا زهکشی هر وان متفاوت است. دستورالعمل های مربوط به وان خود را دنبال کنید تا مطمئن شوید که تمام آب به داخل فاضلاب فرستاده می شود. هنگامی که آب خارج شد، روش تمیز کردنی که استفاده می کنید بسته به نوع ماده ای که وان حمام شما از آن ساخته شده است متفاوت خواهد بود.

اگر یکی از وان‌های چوبی را نصب کرده‌اید، می‌خواهید پاک‌کننده‌های مناسب برای چوب پیدا کنید، زیرا پاک‌کننده‌ای که روی چینی استفاده می‌کنید می‌تواند به یکپارچگی ساختار چوب آسیب برساند. ببینید وان حمام شما از چه نوع چوبی ساخته شده است و سپس از ساختمان خانه یا فروشگاه مواد غذایی محلی خود بپرسید که کدام نوع پاک کننده بدون آسیب رساندن به پوست شما بهترین عملکرد را روی آن نوع چوب دارد.

این وان‌ها که از مواد غربی مانند فولاد ضد زنگ، فایبرگلاس، سرامیک یا چینی ساخته شده‌اند، می‌توانند تقریباً هر نوع پاک‌کننده وان حمامی را که در فروشگاه پیدا کنید، مصرف کنند. برای کمترین تأثیر روی پوست (بعد از پر شدن مجدد وان)، از پاک کننده های ساخته شده از محصولات طبیعی استفاده کنید یا خودتان با استفاده از مواد موجود در آشپزخانه خود درست کنید.

به هر طریقی که وان ژاپنی خود را تمیز می کنید، قبل از اینکه وان حمام را با آب داغ پر کنید، مطمئن شوید که کاملاً آبکشی شده باشد. شما نمی خواهید هیچ ماده شیمیایی به پوست شما راه پیدا کند!