توجه به رونق کسب و کار فرهنگی با توجه به توانمندی های هر منطقه


در سفر مدیر کل صندوق اعتباری هنر به اصفهان عنوان شد:

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در سفر استانداری اصفهان با اصحاب فرهنگی، هنری و رسانه ای دیدار کرد.

به گزارش صبا، سید جمید پوراحمدی وی روز پنجشنبه پنجم خردادماه همزمان با سفر استانی دولت به استان اصفهان به عنوان نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالان فرهنگی، هنری، رسانه ای و قرآنی شهرستان های شهرضا و دهاقان دیدار کرد.

پوراحمدی در این جلسات با شنیدن سوالات و مشکلات هنرمندان این شهرستان به مطالبات آنان پاسخ داد.

وی با اشاره به ریشه های عمیق فرهنگی و هنری استان اصفهان گفت: این استان از نظر خاستگاه تاریخی و فرهنگی یکی از استان های مهم و تاثیرگذار کشور است. این استان مهد هنرهای زیبا و صنایع دستی است که به همت هنرمندان خود فرهنگ و هنر متمایز این خطه از کشور را پویا و زنده کرده است.

مدیر کل صندوق اعتباری هنر ادامه داد: نزدیک به 4 هزار نفر از فرهنگیان هنری این منطقه در صندوق اعتباری هنر عضویت دارند. این استان زادگاه هنرمندان بزرگی است که یکی از سرمایه های معنوی کشورمان به شمار می روند.

مشاور وزیر مدیریت خاطرنشان کرد: صندوق اعتباری هنر در پنج بخش تامین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، وام های خیریه ضروری و بلاعوض، طرح وقف و کمک های مستمر به مشمولان خدمات ارائه می کند. علیرغم محدودیت منابع مالی، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تلاش کردیم حداکثر اقدامات را برای رفع مشکلات بیمه‌ای و معیشتی اهالی فرهنگی، هنری و رسانه‌ای به‌ویژه در زمان شیوع ویروس کرونا انجام دهیم.

پوراحمدی با اشاره به فعالیت های بنیاد در استان ها گفت: در حال حاضر این بنیاد 36 نماینده فعال در سراسر کشور دارد و از طریق نمایندگان استانی به طور مرتب وضعیت اهالی فرهنگ و هنر در استان ها را رصد می کنیم. از سوی دیگر طی جلساتی با مدیران کل فرهنگی و رهبری اسلامی استان ها تلاش می کنیم موانعی را که در استان ها بر سر راه خدمات رسانی به اعضا ایجاد می شود برطرف کنیم. همچنین طی دیدارهای حضوری با هنرمندان در سفرهای استانی، مسائل و مشکلات مطرح شده مورد توجه قرار می گیرد.

مدیرکل صندوق اعتباری هنر با اشاره به رویکرد جدید صندوق در حوزه قدرت مردمی گفت: با تداوم و توسعه خدمات در راستای رونق کسب و کار فرهنگی با توجه به توانمندی های هر منطقه تلاش می کنیم تا فرصت گسترش توانمندی ها را تضمین کنیم. خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه این کشور.

پوراحمدی در پایان دیدار با هنرمندان شهرضا و دهقا با بیان اینکه فرصت را از دست نداده گفت: در این سفر مشکلات بیمه، افتخارات، مستمری و معیشت هنرمندان این شهرستان مطرح شد. کلیه مواد جمع آوری شده طبقه بندی شده و با توجه به توان صندوق اقدامات لازم برای رفع مشکلات انجام می شود.

انتهای پیام/