توپ رسانه ای مبنای ارائه خدمات پشتیبانی ساتراست / چشم انداز پخش کار تریبون ها در تلویزیون


افتتاحیه چهارمین دوره آموزشی مهارت های مدیریت رسانه و ارزشیابی محتوا برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات صوتی و تصویری رسانه ها (ساترا)، مراسم افتتاحیه چهارمین دوره آموزشی مهارت های مدیریت رسانه و ارزیابی محتوا چهارشنبه گذشته 21 مردادماه با حضور سعید مقیشه برگزار شد. . رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر رسانه (سترا)، تعدادی از مدیران این سازمان و فعالان بخش خصوصی در ساختمان مرکزی سترا بازداشت شدند.

بسته ای از مشوق ها برای حمایت از رسانه های صوتی و تصویری فراگیر

سید مقیسه در ابتدای این مراسم گفت: حمایت از بخش خصوصی و رسانه های صوتی و تصویری فراگیر را وظیفه خود می دانیم. ساترا یک بسته تشویقی منطبق با 40 مؤلفه برای پشتیبانی از رسانه های صوتی و تصویری با رتبه بندی خوب ارائه کرده است و ما در نظر داریم هر ماه یکی از این مؤلفه ها را منتشر کنیم.

وی افزود: سعی کرده ایم این بسته حمایتی را بر اساس نیاز صنعت تنظیم کنیم و از جمله بندهای آن بتوانم محتوای رایگان انحصاری را در اختیار پلتفرم های صداوسیما قرار دهم و براساس فروش تعرفه مصوب مجوز عرضه آنها را صادر کنم. ، امکان پخش محتوای اختصاصی صداوسیما با ایجاد افزونه ویژه ارائه خدمات ممیزی رایگان و…

رئیس ساترا گفت: پیش از این پلتفرم ها تنها مجاز به ارسال لینک برنامه های تلویزیونی در سامانه خود بودند که مشخص نبود پس از کلیک بر روی لینک کاربر باید مجدداً به سامانه اصلی برمی گشت، اما اکنون امکان پخش وجود دارد. محتوای اختصاصی Sedavasima با ایجاد یک افزونه ویژه. .

محیسخ با بیان اینکه سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری در تلاش است تا هرچه بیشتر زنجیره ارزش آثار فرهنگی فعالان این حوزه را گسترش دهد، تصریح کرد: برخی از بسترها و تولیدکنندگان وقتی اثری را خلق می کنند، به عنوان مثال دیدگاه آن در حوزه سینما، حضور در جشنواره های خارجی و… جهت کار بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: دنیای رسانه‌ای امروز حول محور محتوای تعاملی می‌چرخد، اما در ایران در برخی موارد نهایت تعاملی که بین مخاطب و اثر برقرار می‌کنیم پخش سریالی نیست که بیننده پایینی داشته باشد. به نظر من سیستم های ویدیو بر اساس تقاضا وضعیت بهتری در این زمینه دارند و باید از این مزیت رقابتی در توسعه کسب و کار خود به نحو مطلوب استفاده کنند.

مدیر اجرایی ساترا همچنین خاطرنشان کرد: «فرصت دیگری که می‌توانیم در ساترا برای رسانه‌های صوتی و تصویری فراگیر فراهم کنیم، ارائه خدمات مشاوره بر اساس تجزیه و تحلیل بلادرنگ از وضعیت اجتماعی سازمان برای کمک به رشد کسب‌وکار است.

مقیسه در پایان به موضوع امتیاز دهی ساترا برای رسانه ها پرداخت و تاکید کرد: اکنون هر رسانه دارای مجوز از ساترا در ابتدای فرآیند نظارت امتیاز 50 را دارد که پس از شروع فعالیت بر اساس مثبت یا منفی بودن آن. با اقداماتی که انجام می دهد، امتیاز آن به کمتر از 50 یا به 100 افزایش می یابد و این امتیاز مبنای ارائه خدمات پشتیبانی ساترا برای رسانه های صوتی و تصویری فراگیر است.

نمایندگان رسانه های حاضر در مراسم پس از معرفی خود به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

ساترا از تولید محتوای مرتبط پشتیبانی می کند

در پایان این مراسم محمد حسام پور معاون نظارت و نظارت ساترا درباره تولید محتوا گفت: در زمینه تولید محتوا باید تاکید کنم که ساترا به عنوان نهاد نظارتی در این زمینه از تولید محتوا حمایت می کند. محتوا. به منظور رفع نیاز خانواده ها

وی در پایان سخنان خود گفت: در دوره آموزشی که امروز افتتاح شد، روسای بخش ویژه می توانند با مدیران مجموعه دیدار و گفتگو کرده و نحوه تهیه محتوای مناسب برای تولید خارجی را فرا بگیرند. و عرضه کنند. سیاست کلی محتوای تولید مشخص است و همچنین این احتمال وجود دارد که طی تعامل اداری که برقرار می شود، طرفین به همکاری مشترک دست یابند و بر اساس آن آثار تولید کنند.

انتهای پیام/