جزئیات سقوط هواپیمای تهران – مشهد در مهرآباد


گزارش جام جم آنلاینمرضیه جعفرزاده در گفت وگو با فارس، درباره حرکت هواپیمای ام دی این شرکت پس از پذیرش مسافران و در حالت کرال توضیح داد: هواپیمای بوئینگ MD83 تابانا پس از پذیرش مسافران آماده خزیدن به باند فرودگاه می شود، اما قبل از اعلام خلبان و روشن شدن موتور، اهرم ها در حالت خزیدن قرار می گیرند. در جلوی لاستیک ها هواپیما برداشته می شود و هواپیما به سمت باند فرودگاه حرکت می کند.

وی افزود: هواپیما چندین متر جلو می رود و در ابتدای باند وارد جزیره می شود اما هیدرولیک هواپیما آسیبی نمی بیند و به دلیل ایمنی پرواز مسافران برای انتقال به ترانزیت پیاده شدند. سالن”.

جعفرزاده ادامه داد: پس از آن هواپیما به آشیانه بازگردانده می شود و نیاز به بررسی مجدد از نظر هیدرولیک و قسمت های مختلف فنی دارد و هواپیما یا مسافران آسیب ندیده اند اما ممکن است هواپیما یک تا دو ساعت طول بکشد تا هواپیما بشود. توسط تکنسین های ما بررسی شود

وی با بیان اینکه این هواپیما قرار بود ساعت 16 و 30 دقیقه از تهران به مقصد مشهد حرکت کند، گفت: انتظار داریم به محض اتمام بررسی های مسئولان فنی، حرکت مسافران آغاز شود و در صورت نیاز به هواپیمای دیگری، اقدام شود. از پرواز سایر خطوط هوایی گرفته می شود.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان گفت: بلافاصله پس از این حادثه، رئیس کمیته بررسی سانحه سازمان هواپیمایی نیز به همراه کارشناسان فنی تابان به محل حادثه می روند.

جعفرزاده گفت: با اختصاص هواپیمای جایگزین یا پرواز دیگری در تلاشیم تا در اسرع وقت مسافران را جابه جا کنیم.