جزئیات قلدری معلم از دانش آموزان


گزارش جام جم آنلایناین خبر به حدی عجیب بود که بسیاری از مردم و اهالی فضای مجازی با شک و تردید در این باره صحبت کردند اما سخنان پدر یکی از دانش آموزان مجروح مهرا تایدی در مورد این حادثه تلخ بود و معلم ظالم به پنج سال زندان محکوم شد. زندان

به گزارش خبرنگار «جام جم»، ماجرا از آنجا آغاز شد که معلم قلدری تصمیم گرفت برای گروهی از دانش آموزان دختر آزمون ریاضی برگزار کند. او با استفاده از این ترفند در حق اولیای دانش آموزان که «به پدر و مادر مرحومم لطف می کنید و من برای دخترانتان کلاس های تقویتی رایگان برگزار می کنم» اعتماد آنها را جلب کرد. والدینی که به معلم اعتماد داشتند و او قصد داشت فقط ریاضیات تدریس کند، فرزندان خود را به او سپردند. معلم متجاوز پس از کشاندن دختران به پارکینگ منزلش، فیلم‌های زننده‌ای را که در تلفن همراه خود داشت به آنها نشان داد و سپس آنها را مورد تجاوز جنسی قرار داد.

پدر دانش آموزی که مورد آزار معلمی قرار گرفته بود، گفت: دخترم مدتی درگیر بود و فکر می کردیم ممکن است در مدرسه به مشکل بخورد. گاهی می دیدیم که به جایی نگاه می کند و حرف نمی زند. یک روز مدیر مدرسه با ما تماس گرفت و گفت که یکی از دخترها با مدیر مدرسه درباره آزار معلم 55 ساله صحبت کرده است. مدیر مدرسه از بقیه بچه ها ماجرا را پرسید و حدود 18 دانش آموز آن را تایید کردند که دخترم یکی از آنها بود. دختر یک هفته شب تا صبح گریه می کرد و با کسی صحبت نمی کرد. اما معلم بچه ها را تهدید کرد که اگر این ماجرا را با اقوامتان بگویید، روی شما آب جوش می ریزم یا پدر و مادرتان را می کشم. پس از این اتفاق دخترم از رفتن به مدرسه امتناع کرد و امتحاناتش را از دست داد.

خانواده دانش‌آموزان دختر که از این اتفاق شوکه شده بودند، از معلم بدسرپرست شکایت کردند و حدود یک ماه و نیم پیش برای او پرونده تشکیل شد. پس از طرح شکایت بود که مقامات قضایی وارد عمل شدند و تحقیقات خود را روی این پرونده متمرکز کردند. بسیاری از والدین گفتند که معلم ظالم از فرزندان آنها سوء استفاده جنسی کرده است، اما تحقیقات خلاف این را نشان داد.

5 سال حبس و 2 سال تبعید

رئیس دادگاه خراسان جنوبی پس از انتشار به این خبر واکنش نشان داد و در تشریح این پرونده گفت: خردادماه سال گذشته در پی شکایت خانواده 7 دانش آموز دختر که مدعی بودند فرزندانشان توسط معلم مورد آزار و اذیت و سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند، به این پرونده رسیدگی شد. بلافاصله مطرح شد این موضوع در شعبه 101 دادگاه کیفری 2 تشکیل و طی مراحل قانونی رسیدگی شد.

قاضی علی محدیراد افزود: با تحقیقات مقدماتی پلیس و دادسرا مشخص شد متهم 55 ساله فاقد سابقه کیفری با نمایش فیلم های مبتذل در تلفن همراه و برخی رفتارهای غیراخلاقی از دختران خردسال سوء استفاده کرده است. . و همچنین آزار و اذیت جنسی و بهره کشی از خردسالان. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده از جهات مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با استناد به استنادات قانونی و علیرغم انکار برخی اتهامات از سوی متهم، وی به اتهام ارائه محتوای مستهجن به کودکان و خردسالان به 3 ماه حبس محکوم شد. در زندان، 2 سال زندان برای تجاوز به عنف و 5 سال زندان برای بهره کشی جنسی از کودکان.

قاضی محدیراد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر دادگاه متهم را به عنوان مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت سکونت در فردوسی محکوم کرد. در عین حال و با اعتراض برخی از شاکیان به حکم صادره از سوی دادگاه، این پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال شد و تحقیقات و تحقیقات قضایی همچنان ادامه دارد تا تمامی زوایای و ابعاد این ماجرای تاسف‌بار مشخص شود. مشمول تحقیقات قضایی می شود.

توصیه های قضایی

وی تاکید کرد: متهم 29 سال سابقه تدریس دارد اما برگزاری کلاس در پارکینگ یک ساختمان مسکونی ربطی به تحصیل ندارد. با وجود این، دستگاه قضایی با این گونه جرایم به شدت برخورد می کند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی همچنین به خانواده ها توصیه کرد برای برگزاری کلاس های خصوصی و تقویتی به مکان های ثابت و تایید شده مراجعه کنند و ابتدا در محل برگزاری یا مربی تحقیق کنند تا خدای ناکرده حوادث مشابهی برای دیگران رخ ندهد. .

سید علیرضا موسوی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بعدازظهر دیروز در واکنش به این حادثه گفت: در اردیبهشت ماه امسال فردی با هویت (MD) با 28 سال سابقه خدمت که هیچ تخلفی نداشته است. دور، در پارکینگ خانه اش خارج از آموزش و پرورش شبانه روزی، با رضایت هفت نفر از والدین دانش آموزان دبستانی، برای آنها یک درس خصوصی ترتیب داد. وی در دوران تحصیل دانش آموزان را مورد آزار و اذیت لفظی و بدنی قرار می داد.

برگزاری چنین کلاس هایی به هیچ وجه مورد تایید آموزش و پرورش نبوده و بارها توصیه شده است که این گونه کلاس ها برگزار نشود. به محض اطلاع آموزش و پرورش، پیگیری مستمر از طریق مراجع ذیربط و دستگاه قضایی آغاز شد که منجر به دستگیری متهم و تشکیل همزمان پرونده در دستگاه قضایی و هیئت رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش شد. . حکم انفصال معلم متخلف از خدمت توسط آموزش و پرورش منطقه صادر شده و منتظر تصمیم نهایی دادگاه هستیم.

واکنش مردم به گزارش های قلدری معلمان

واکنش های زیادی به این خبر وجود دارد. گروهی از کاربران شبکه های اجتماعی معلم و سیستم آموزشی را مقصر می دانند، برخی معتقدند این والدین هستند که باید آموزش های لازم را به فرزندان خود بدهند. یکی از مادران گفت: این معلم به بچه ها آسیب روحی وارد کرد. خود ما مادرها هم مقصریم که راز و عورت را به بچه ها یاد نمی دهیم که اگر اتفاقی افتاد به ما بگویند. رفتار برخی خانواده ها اشتباه است. اگر کودکی در مورد آزار و اذیت شدن صحبت کند، مورد سرزنش قرار می گیرد و سپس ساکت می شود. این سکوت این کودکان است که اجازه می دهد افرادی مانند این معلم دچار مشکل ذهنی را مورد آزار و اذیت قرار دهند.

علی که پدر دو دختر است، گفت: دستگاه قضایی باید به این موضوع پاسخ دهد و متهم را به اشد مجازات محکوم کند و حکم او را علنی کند تا درس عبرتی برای سایر افرادی شود که اینگونه افکار مجرمانه دارند.

به فرزندان خود اطلاع دهید

همه ما با شنیدن اخبار مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان شوکه می شویم. مخصوصاً برای والدینی که فرزندان کوچکی دارند و تمام تلاش آنها برای مراقبت هرچه بهتر از فرزندانشان است. اکثر سوء استفاده کنندگان این کار را از قبل برای جلب اعتماد قربانیان خود برنامه ریزی می کنند. آنها کودکان ساده لوح و آسیب پذیر را به عنوان قربانی انتخاب می کنند تا به راحتی بر آنها تأثیر بگذارند و مطمئن باشند که پس از آزار و اذیت در معرض قرار نخواهند بود.

برای اطلاع رسانی به بچه ها لازم نیست همه مطالب آموزشی را در یک جلسه و با عجله گفته شود. شما می توانید به بهانه های مختلف در مورد ایمنی و مراقبت از خود در قالب داستان، خاطره و… صحبت کنید. او باید بداند که هر چیزی که با لباس زیر پوشانده می شود، ملک خصوصی اعضاست و هیچکس حق لمس، دیدن یا شوخی با اعضا را ندارد.

بدن کودک فقط متعلق به اوست و اگر کسی به کودک بگوید چیزی به او می‌دهم یا رازی به او می‌گویم، اما در مقابل باید به او اجازه دهد تا قسمت‌های عورت بدنش را لمس کند، باید بداند که لازم است بگو نه”. “.
کودکان باید بدانند که در هنگام استحمام فقط والدین و در طول درمان فقط پزشک یا پرستار با اجازه قبلی کودک حق لمس بدن آنها را دارند.

نه گفتن را به فرزندان خود بیاموزید. او باید بداند که حق دارد به آنچه که فکر می کند اشتباه است، نه بگوید و نباید از نه گفتن احساس خجالت یا ناراحتی کند. به فرزندتان بیاموزید که رازهای بد نباید مخفی بماند. به فرزندتان بیاموزید که در صورت نیاز درخواست کمک کند و بداند که همیشه کسی هست که می تواند به او کمک کند.

منبع: روزنامه جام جم