جلوگیری از ریزش مو می تواند آسانتر از آنچه فکر می کنید باشد

ریزش مو نگرانی بسیاری از افراد است، حتی افرادی که هنوز موهای خود را دارند. آنها نگران ریزش موهای خود، ظاهرشان، نظر مردم در مورد آنها و بسیاری از نگرانی های دیگر هستند. بسیاری از این افراد افراد دیگری را در خانواده خود دیده اند که از ریزش مو رنج می برند و نگران هستند که آنها نفر بعدی هستند. پیشگیری از ریزش مو در شرایط خاصی قابل انجام است.

بسیاری از افرادی که والدینشان طاسی هستند، نگران هستند که از ریزش مو نیز رنج ببرند. ریزش موی ارثی را ریزش موی آندروژنیک یا طاسی الگوی مردانه و طاسی الگوی زنانه می نامند. این نوع ریزش مو بر مردان و زنان تأثیر متفاوتی می‌گذارد، اما می‌تواند به همان اندازه ویرانگر باشد. بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که بدانید آیا در نهایت با آن مواجه خواهید شد یا خیر. آزمایش DNA جدیدی وجود دارد که می تواند برای تعیین اینکه آیا ژنی که منجر به آلوپسی آندروژنیک می شود وجود دارد یا خیر، انجام می شود. وقتی متوجه شدید که حامل این ژن هستید، متوجه خواهید شد که مراقب اولین علائم باشید. در همان ابتدا می توانید لیزر درمانی را برای اصلاح ریزش مو انجام دهید. این درمان جریان خون را در پوست سر افزایش می دهد و به شما کمک می کند موهایی که دارید حفظ شود. نکته کلیدی در این شکل از درمان این است که آن را در حالی که در مراحل اولیه است، بگیرید. هنگامی که فولیکول ها از بین رفته اند، هیچ نجاتی برای آنها وجود ندارد.

یکی دیگر از موارد ضروری برای جلوگیری از ریزش مو، اطمینان از دریافت مواد مغذی مناسبی است که بدن برای حفظ سلامت موهایتان نیاز دارد. این به معنای دریافت مقدار زیادی ویتامین B، مقدار زیادی آهن و پروتئین، منیزیم، روی، مس، سیلیس و حتی ویتامین‌های C و E است. باید. شما می توانید با رعایت رژیم غذایی کم چربی و پروتئین بالا و مصرف مولتی ویتامینی که به طور خاص برای مو، پوست و ناخن های سالم طراحی شده است، این کار را انجام دهید. تغذیه مناسب نه تنها برای داشتن موی سالم، بلکه برای داشتن بدنی سالم نیز ضروری است. موهای شما چیزهای زیادی در مورد سلامتی شما می گوید. داشتن موهای ناسالم که در حال ریزش هستند، نشان می دهد که بدن شما ناسالم است.

هنگامی که می خواهید از ریزش مو جلوگیری کنید، چند نکته ساده را نیز باید در نظر داشته باشید. اولین مورد این است که موهای خود را برای مدت طولانی با مدل موی تنگ مانند قیطان و دم اسبی استفاده نکنید. این می تواند باعث ریزش موهای شما شود. نکته دیگر این است که مراقب سطح استرس خود باشید. استرس زیاد می تواند باعث ریزش موهای شما نیز شود. پس راه هایی برای به حداقل رساندن استرس خود پیدا کنید. ماساژ یک راه عالی برای کمک به این امر است. ماساژ می تواند به بهبود عملکرد تمام سیستم های مختلف بدن شما کمک کند. این نکات ساده را برای کمک به جلوگیری از ریزش مو دنبال کنید. اگر واقعاً نگران ریزش مو هستید، با پزشک خود صحبت کنید. او می تواند به مراقبت از موهای شما کمک کند و راه های دیگری را برای جلوگیری از ریزش مو به شما توصیه کند.