جواد مختشمیان در جهش والیبال کشور بعد از انقلاب تاثیر داشت / هیچ وقت انتظار عجیبی نداشت


مدیر شبکه سه سیما در مراسم تجلیل از خبرنگار پیشکسوت والیبال صحبت کرد؛

سید جواد مختشمیان به خاطر سالهای پیشکسوت، مربی، کارشناس و خبرنگار والیبال شبکه سه سیما مورد تجلیل قرار گرفته است.

به گزارش صبا، شامگاه یکشنبه 30 خردادماه جشن روستا گزارشگر پیشکسوت والیبال، سیدجواد محتشمیان در دفتر مدیر شبکه سه سیما انجام شد. در این جلسه علی فرومی مدیر شبکه سه، محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال، میثم فضلعلی مدیر گروه ورزشی شبکه سه، مصطفی کارهانه مربی و پیشکسوت والیبال است، بهزاد کاویانی مجری برنامه «توپ و تور» شبکه سه، وحید مرادی پیشکسوت اجراهای ورزشی و تلویزیونی و کیومرث کارشناس و گزارشگر والیبال است شبکه سه سیما حضور داشت.

بهزاد کاویانی در ابتدای این دیدار گفت: وقتی وارد “توپ و تور” شدیم با افتخار در خدمت آقای مختشمیان بودیم. من خودم وقتی او در تلویزیون بود بچه بودم. آقای مختشمیان از چند جهت با هم اختلاف داشتند. و اینکه در انتقاد بسیار صریح و بی پروا بودند و هرگز کاری به نفع خود انجام ندادند.

علی فروگی مدیر شبکه سه سیما درباره حال و هوای شبکه سه سیما گفت: یکی از مهم ترین چیزهایی که خداوند به ما داده همکاران خوب ما هستند. اگر بخواهیم مثالی بزنیم، آقای مختشمیان یکی از نمونه های درخشان است.

وی افزود: او سال ها در رسانه ملی حضور داشته و بیش از سه دهه در عرصه ورزش حضور داشته است، یعنی تمام عمر خود را با ورزش درگیر کرده است. هیچ وقت توقع عجیبی نداشته اند، همیشه در عرصه ورزش بوده اند و جالب اینجاست که در حوزه ورزش اساتید دانشگاه، ورزشکار، مربی، تحلیلگر و گزارشگر هستند.

فروگی خطاب به مختشمیان افزود: استاد عزیز از سالها مجاهدت و تلاش شما در عرصه ورزش و بدون شک این سطح از فضای جهشی پس از انقلاب، آقای مختشمیان و سایر نزدیکانم تشکر می کنم. موثر بودند.»

مدیر شبکه سه سیما ادامه داد: در واقع همزمان با مبارزه ورزشکاران، رسانه ها نیز در میدان حضور دارند و می جنگند و از این تلاش ها و زحمات شبانه روزی شما صمیمانه تشکر می کنم و برای همه آرزو دارم. دوبار دوست داشت.” من دارم.

در ادامه جلسه داوری رئیس فدراسیون والیبال گفت: بعد از سال 1212 اتفاق جدیدی در والیبال ایران آغاز شد و پس از آن زمان تحولی در والیبال به وجود آمد. خبرنگاران نقش تعیین کننده ای در آوردن این تحول به خانه های مردم داشته اند. این امر با کمک دوستان رسانه میسر شد و جمعی از دوستان حوزه رسانه به ما کمک کردند تا این عرصه در بین مردم رونق پیدا کند.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: افتخاری که در پیروزی مقابل آمریکا و ایتالیا به دست می آوریم و همچنین اینکه روسیه را به روسیه می بریم و برزیل را به برزیل می آوریم باعث افتخار ایرانیان در سراسر جهان شده است. . جهان”.

وی ادامه داد: من می گویم انعکاس حرفه ای بودن افراد، ورزش بیش از همه حس عزت و غرور را منتقل می کند و این احساس همان طور که منتقل می شود بسیار مهم است.

این داور ادامه داد: نکته دیگر در مورد آقای مختشمیان این است که به بازیکنان به خصوص جوانان قدرت می دهد. الان میانگین سنی تیم ما 24 سال است و این سن افتخار است.

این داور گفت: طبق آمار فدراسیون جهانی، والیبال چهارمین رشته ورزشی است که مردم با آن هدایت می شوند. همچنین طبق آمارهای دیگر، والیبال اولین رشته المپیک است و این البته نشان دهنده گستردگی و خانواده این رشته است.

در این نشست مصطفی کارهانه مربی و پیشکسوت والیبال درباره مختشمیان گفت: حرکت رو به جلو والیبال شایستگی اوست. برای او و خانواده اش آرزوی سلامتی دارم. من فکر می کنم آنها دو نعمت از خداوند دریافت کردند. این صدای گرم و آنالیز درستی که روی آنتن دارند.

کارهانه گفت: خاطرات خیلی خوبی با او دارم و امروز از او تشکر می کنم، به حضور در اینجا افتخار می کنم و معتقدم او برای من استاد است.

کیومارت، کارشناس و گزارشگر والیبال گفت: من همیشه شاگرد او بودم و چیزی که برایم مهم بود سخاوت او نسبت به من بود.

وی با یادآوری شهید گلمرز رهبر، خبرنگار دفاع مقدس، گفت: صدای شهید بزرگوار همیشه شنیده شده است. این ظن وجود داشت که او آنجا نبود یا اخبارش مستند نبود، تصمیم گرفت جلوی دوربین حاضر شود. هنگامی که او برای اولین بار در مقابل دوربین ظاهر شد، ضبط کننده قبل از ضبط تست صدا متوجه صحبت های او شد. راوی در حین امتحان متوجه شد که آیه 60 سوره یوسف را خوانده است و آرزو کرد که این تصویر باعث افتخار او نمی شد.

وی افزود: در مورد آقای مختشمیان هم بعد از این همه سال تصویر و صدا هیچگاه ایشان را مغرور ندیدم و همیشه خود را مدیون ایشان می دانم.

وحید مرادی پیشکسوت ورزش و برنامه تلویزیونی درباره مختشمیان گفت: در جلسات مشترکی که با مدیران داشتیم همیشه به آنچه به مردم گفته می شد توجه داشتیم و آیا امیدواری ایجاد می کنیم؟

وحید مرادی ادامه داد: بزرگانی چون آقای مختشمیان باقی مانده اند که اصول را رعایت می کردند، برای مردم و انگیزه ورزشی ارزش قائل بودند و در حاشیه بی توجه بودند.

جواد مختشمیان در پایان گفت: واقعا شرمنده شدم و از آقای فروگا و سایر دوستان عزیز کمال تشکر را دارم. در این سال ها فقط سعی کردم توانایی بچه ها را به مردم نشان دهم.

وی گفت: خوشحالم که اکنون مردم با توجه به توانایی ها و رکوردهای ما منتظر والیبال ایران هستند. سعی می کنم جایگاه تیم ها و البته نقش جوانان را در رویارویی با دنیای بزرگ به مردم معرفی کنم. در کل بازم ممنون و تشکر از همه دوستان عزیز.

انتهای پیام/