جوانی نه پیری

این یک مفهوم جدید نیست که “شما به اندازه ای که احساس می کنید جوان هستید”. این خبر عالی است، مگر اینکه، البته، احساس پیری کنید.

همانطور که برای زندگی امروز بیدار می شویم، باید باورهای منسوخ و منسوخ را کنار بگذاریم. علائمی که ما به پیری نسبت می دهیم عبارتند از: کاهش سرعت، احساس درد و درد، ضعف بینایی و شنوایی، فراموشی اطلاعات مهم، بیمار شدن و غیره. اینها همه علائم مسمومیت هستند. خیلی ساده، وقتی سمیت را ترشح نکنیم، پیر می شویم.

بنابراین، در مورد آن چطور؟ آیا می خواهید جوان شوید یا پیر شوید؟ شما یک انتخاب دارید. هر چه زودتر گزینه جوان شدن خود را فعال کنید، زودتر می توانید خود را سالم، جوان و عاقل تجربه کنید.

“من جوان هستم، من خوشحالم،

من پرنده کوچکی هستم که از تخم بیرون آمده است.”

— جیمز متیو باری

من نقل قول بالا را به دلیل معنای لذت بخش جوانی انتخاب کردم. جوجه یا پرنده سخت تلاش می کند تا از تخم خود بیرون بیاید. پرنده مادر می تواند تا حدودی کمک کند، اما این تصمیم نوزاد است که از طریق کلسیفیکاسیون پوسته تخم مرغ می شکند.

شکستن پوسته شما

کلسیفیکاسیون پوسته تخم مرغ شما چیست؟ خشم است یا حسادت؟ خاطره ای از گذشته است یا ترس از آینده؟ آیا این رقابت، جدایی یا پرستش پول است؟

دانستن آنچه باید از آن عبور کنید برای تکامل شما مهم است. با این حال، لازم نیست که در مورد آن بمانیم یا آن را تا سر حد فرسودگی تحلیل کنیم. به سادگی مسئله پیشرفت را در یک یا دو کلمه تشخیص دهید و سپس …… از آن عبور کنید.

جوجه باید “پوسته” یا “کلسیم” را تشخیص دهد – حتی با استفاده از تغذیه آن. نه مادرش را سرزنش می کند و نه خدا را به خاطر گذاشتن صدف در آنجا و نه عصبانی است که صدف زودتر نشکند. جوجه به سادگی می داند، اکنون زمان آن است! و متولد می شود.

افکار واقعیت می آفرینند

چه قدرت بزرگی است که بدانیم افکار واقعیت را می آفرینند! اگر نمی توانید قبول کنید که این درست است، برای چند لحظه فرض کنید که درست است. اگر افکار شما واقعیت شما را ایجاد می کنند و از واقعیت فعلی خود راضی نیستید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که افکار خود را تغییر دهید. سطح آگاهی که با آن افکار را در جهان قرار می دهید، سرعت تجلی واقعیت جدید را تعیین می کند.

بنابراین، اگر با رئیس خود رابطه غیرقابل دفاعی دارید و این شرط را به عنوان حقیقت می پذیرید و در صحبت های خود آن را تأیید می کنید، رابطه را همانطور که هست ادامه می دهید. با این حال، اگر فکر می کنید که جنبه های ناراحت کننده رابطه موقتی است و قابل تغییر است، اولین قدم را برای تغییر رابطه بردارید. این فقط درباره مثبت اندیشی نیست (اگرچه شروع خوبی است). تغییر باید عمیق تر از «فکر کردن» باشد. باید در اعماق قلبت باورش کنی باید بدانید که ممکن است. شما باید ایده را نیز احساس کنید. اشتیاق به تغییر، دیدگاهی را که واقعیت جدید را در اختیار شما قرار می دهد، روشن می کند.

شاید شما آنقدرها مشتاق تغییر نباشید. این نیز خوب است، زیرا شما فقط می توانید آرامش داشته باشید و اجازه دهید واقعیت شما تغییر کند. رها کردن این باور که باید نتیجه را کنترل کنید بخش مهمی از فرآیند تغییر است. اگر افکار شما مثبت و خوش بینانه و شادی آور باشد، تغییرات در آن جهت ها رخ می دهد.

و فقط در صورتی که تمام آنچه من می گویم نادرست است، در نظر بگیرید که اگر افکار مثبت و احساسات دلسوزانه دارید و هر دوی شما را قادر به تغییر می بینید، رابطه شما با رئیستان چقدر رضایت بخش تر خواهد بود.

فعالیت برای جوانان

بازی. در چیزی که دوست دارید بازی کنید. اگر «بازی» شما رقابتی یا شدید است، برای متعادل کردن شدت، مقداری بازی اوقات فراغت پیدا کنید.

خنده. به چیزی بخند یا فقط بخند خنده اکسیژن را به بدن شما می آورد و عضلات درونی و عضلات صورت را تمرین می دهد.

با کودکان بازی کنید. اخیراً به دیدار دوستی رفتم که مربی بازنشسته مهدکودک است. در سن 66 سالگی، او 46 ساله به نظر می رسد و روحیه یک جوان 22 ساله دارد.

صحبت با خود در مورد سن را کنترل کنید. به خودت گوش کن مثلا میگی…… “وای خدایا امروز واقعا احساس پیری میکنم.” یا، “خب، پس از 40 سالگی چه انتظاری می توان داشت؟” یا، “من برای … خیلی پیرم.” بس کن، بس کن، بس کن! اینها و بسیاری از باورها و عبارات دیگر مسئول پیری هستند که شما مشاهده می کنید و آن را اجتناب ناپذیر می پذیرید. این باورهای نادرست تنها به این دلیل واقعی می شوند که بسیاری از مردم به آنها اعتقاد دارند.

به تجسم های هدایت شده گوش دهید. بسیاری در بازار هستند. ممکن است بخواهید به ویژه بر سلامت و تندرستی و سرزندگی یا سایر ویژگی‌هایی که ما با جوانی مرتبط می‌دانیم تمرکز کنید. ما حتی تعدادی آنلاین برای گوش دادن شما با صدای شفابخش من داریم.

به عنوان یک کودک به شما نگاه کنید. یک تصویر شاد از خود در سنین پایین پیدا کنید، مثلاً 3-6 سالگی. اغلب به این تصویر نگاه کنید. در حالی که ممکن است نخواهید دوباره سه ساله یا حتی هشت ساله شوید، اما می خواهید احساسات کودک مانند شگفتی و بازیگوشی داشته باشید. در دوران بلوغ خود می توانید اینها را ادعا کنید. اگر دوست دارید، می توانید در 3 سالگی به من نگاهی بیندازید.

مراقب خودت باش. اقدامات خودمراقبتی را انجام دهید که معتقدید از سلامت و رفاه شما حمایت می کند. این کار را فقط به یک دلیل انجام دهید: عشق به خود!

تاکیدات برای جوانان در اینجا چندین مورد تاکیدی وجود دارد که می توانید هر روز از آنها استفاده کنید. آنها به ویژه در روز تولد شما مفید هستند.

هر روز جوان تر و عاقل تر می شوم.

من زندگی را دوست دارم.

من زیبا هستم. احساس زیبایی میکنم

من سالم و قوی هستم.

من تمام زمان لازم را برای انجام تمام کارهایی که دوست دارم انجام دهم دارم.

من ادعا می کنم که حق تولدم سالم، شاد و آزاد است!

می توانید جملات تاکیدی دیگری را پیدا کنید یا ایجاد کنید که از شما در جوان بودن، سالم بودن و مثبت بودن حمایت می کند.