حرکت به سمت پزشکی چینی برای مسائل بهداشتی

باب فلاس، نویسنده بیش از دوجین کتاب در مورد طب چینی، می نویسد: “چهار پایه اساسی برای دستیابی و حفظ سلامتی وجود دارد: رژیم غذایی، ورزش، استراحت و آرامش کافی، و نگرش ذهنی خوب.”

در طب سنتی غربی، همه چیز باید ملموس و قابل محاسبه باشد، به همین دلیل است که برخی از محققان در جستجوی قلمروهای فلسفی و کیهانی تر با داروها و درمان های جایگزین چینی مردد هستند. اما در این دوران، علاقه ناگهانی به یوگا و بودیسم به عنوان یک رویکرد جایگزین و طبیعی برای تسکین درد وجود داشته است که برخی از دانشمندان غربی را گیج کرده است.

درمان طب سوزنی: دکتر تری پاورز، رئیس دانشگاه پزشکی شرقی لس آنجلس سامرا، می‌گوید: «من برای اورژانس به بیمارستان می‌روم، اما برای درد، هیچ چیز بهتر از طب سوزنی نیست. برخی از افراد وقتی فکر می‌کنند که سوزن‌های رشته‌ای بلند در «نقاط طب سوزنی» خاص بدن برای تسکین درد فرو می‌روند، عصبی می‌شوند.

با این حال، بسیاری از بیماران احساس طب سوزنی را با شدت طبیعی ناشی از ورزش مقایسه می کنند. آنها می گویند در حالی که وارد شدن سوزن ها ضرری ندارند، فعالیت هایی وجود دارد که می توان در اطراف نقطه ورودی احساس کرد، خواه انرژی Qi، همانطور که طب سوزنی طب چینی می آموزد، یا اندورفین طبیعی بدن. این ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما بیشتر بازدیدکنندگان احساس بهتری نسبت به همیشه دارند و باعث می‌شود که برای درمان‌های بیشتر بازگردند.

گیاه شناسی چینی برای قرن ها مورد استفاده قرار می گرفته است و برخی از نسخه های خطی مانند “دستورالعمل های 52 بیماری” به 168 قبل از میلاد برمی گردد. سلسله های هان، تانگ و مینگ همگی رساله هایی در مورد طب چینی دارند که پایه و اساس سنت های امروزی شده است.

یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی اکیناسه است که در فصل آنفولانزا به طور دیوانه وار به فروش می رسد. یکی دیگر از داروهای گیاهی جینکو بیلوبا گفته می شود که به طور طبیعی به حافظه افراد مسن کمک می کند. سایر گیاهان روزمره مانند زنجبیل (کاهش حالت تهوع)، نعناع (به هضم غذا کمک می کند) یا بابونه (به خواب کمک می کند) معمولا استفاده می شود.

باور برخی از آمریکایی ها سخت است که فعالیت هایی مانند ماساژ و یوگا در طب سنتی چینی گنجانده شده است. ثابت شده است که این تمرین‌ها گردش خون و انعطاف‌پذیری را بهبود می‌بخشد، در حالی که به طور همزمان استرس را کاهش می‌دهد و احساس کلی رفاه را ایجاد می‌کند.

یوگا مدت‌هاست که به عنوان «راز کاهش وزن ستاره‌ها» یاد می‌شود. اکنون زنان از آن برای جلوگیری از افزایش وزن نوزاد و متعادل کردن احساسات در دوران بارداری استفاده می کنند. مردان تاجر بیشتری برای دریافت ماساژ چینی در زمان ناهار خود تلاش می کنند تا مرکز خود را نیز پیدا کنند. اگر دلیل دیگری نداشته باشد، طب جایگزین چینی در آمریکا رواج پیدا کرده است، زیرا به سادگی احساس خوبی دارد.