حقایق، فواید و نگرانی های نوشیدن آب مقطر

آب مقطر به دلیل بحث داغ تبدیل شده است. این نوع روش تصفیه افراد زیادی را به خود جذب می کند، اگرچه برخی معتقدند که مطمئناً برای سلامتی و تناسب اندام ما خوب نیست.

بحث های بسیار داغی وجود دارد که آیا مزایای آب استریل شده بیشتر از خطرات آن است. حدود 50 درصد از شهروندان ایالات متحده آب لوله کشی می نوشند که تا حدودی از فاضلاب تصفیه شده تشکیل شده است. روش تقطیر تقریباً تمام ذرات مضر باقی مانده را که احتمالاً برای بدن مضر هستند از بین می برد. رقبای آب مقطر اعلام می کنند که این روش اجزایی را حذف می کند که واقعاً به مفید ساختن آب معمولی برای بدن ما کمک می کند.

نکات مهم

هر زمان که آب تقطیر می شود، تقریباً تمام سموم احتمالی آسیب رسان کاهش می یابد. ابتدا جوشانده می شود و مستقیماً به بخار تبخیر می شود و ذرات مضر جدا می شوند. پس از این جداسازی، این نوع آب از طریق بخار سنگین به مایع تبدیل می شود. این رسوب ذرات مضر را فراهم می کند و با سموم و باکتریایی که ممکن است داشته باشند، حذف می شود. رسوبات معدنی داخل آب نیز در جریان تقطیر از بین خواهد رفت.

آب غیر مقطر

آبی که به سیستم تقطیر نگاه نمی کند از مواد معدنی غیر آلی (غیر زنده) تشکیل شده است. شامل منیزیم، کربنات، کلسیم و آهک است. تقطیر از آب آن ذخایر معدنی محافظت می کند. با این حال، از آنجایی که آنها غیر آلی خواهند بود، سلول های بدن شما هیچ کاربردی برای آنها ندارند. به عنوان یک جایگزین، واقعا برای ما ایده آل تر است که مانند مواد مغذی از غذاها بنوشیم.

تطهیر

هر یک از سیستم های فیلترینگ ما با استفاده از آب، نقش بزرگی در خارج کردن سموم از ساختار فیزیکی ما ایفا می کنند. برخی فرض می کنند که این سیستم تصفیه زمانی که از آب مقطر استفاده می شود بسیار موثرتر است. در حالی که آب استریل شده در بدن می رود، مواد معدنی را که در دیواره سرخرگ ها، سلول ها و مفاصل جمع شده اند دفع می کند. این امر ظاهر سنگ های صفراوی و آرتریت را به همراه سایر نگرانی های شدید سلامتی کاهش می دهد.

محافظت از سرطان

مؤسسه ملی سرطان و سازمان جهانی بهداشت به طور مشترک تصمیم گرفتند که نزدیک به 80 درصد بیشتر سرطان ها توسط سموم موجود در غذا، آب و همچنین هوا ایجاد می شود. از طریق خلاص شدن از شر چنین سمومی، احتمال ایجاد سرطان کاهش می یابد. آب مقطر یک روش عالی برای خلاص شدن از شر ذرات مضر است که باعث چنین پیامدهایی می شود. از سوی دیگر، اگر مواد معدنی را که مردم کاملاً نیاز دارند را از بدن خود حذف کنید، ممکن است استریل کردن آب بیش از حد انجام شود.

مواردی که باید در نظر بگیرید

بسیاری فکر می کنند که نوشیدن آب مقطر هر روز موثر است، اگرچه برخی تصور می کنند که برای استفاده همزمان برای کمتر از 3 هفته مانند یک پاک کننده بدن سالم است. این تردید وجود دارد که آیا نوشیدن آب مقطر بدن شما را بیش از حد تصفیه می کند یا خیر. کل بدن شما ممکن است با مصرف منظم آب مقطر از شر کلرید، منیزیم، پتاسیم و سدیم خلاص شود که ممکن است باعث افزایش فشار خون شود. مواد معدنی ممکن است از موادی که با آب مقطر پخته می شوند نیز حذف شوند، که باعث می شود مواد مغذی کمتری داشته باشند.