حقیقت غم انگیز در مورد لیزیک و بیمه سلامت

اگر شما هم مانند بسیاری از مصرف کنندگانی هستید که برای دیدن بهتر روزانه مجبور به استفاده از لنز یا عینک چشمی هستند، احتمالاً یک یا دو بار لیزیک (کراتومیلوسیس با کمک لیزر درجا) یا جراحی لیزر چشم به ذهن شما خطور کرده است. . خوشبختانه با افراد زیادی که این احساسات را تجربه می کنند، افراد بیشتری تحت عمل جراحی اصلاح بینایی قرار می گیرند و هزینه لیزیک به سرعت در حال کاهش است. با این حال، حتی با وجود هزینه کم، هنوز افراد زیادی هستند که به سادگی قادر به پرداخت هزینه جراحی و درمان چشم نیستند و متأسفانه در بیشتر موارد، ارائه دهندگان بیمه درمانی برای انجام این عمل هزینه ای پرداخت نمی کنند.

اساساً لیزیک نوعی جراحی چشم است که با لیزر (معمولاً لیزر اگزایمر) انجام می شود. روش واقعی سریع، بدون درد است و شامل تغییر شکل قسمت شفاف غشای جلوی چشم به نام قرنیه است. به طور طبیعی، جراحی لیزر چشم یا لیزیک برای درمان اختلالات چشمی بیمار به منظور رهایی از نیاز به استفاده از لنز یا عینک استفاده می شود.

حتی اگر لیزیک یک روش جراحی است که برای اصلاح اختلالات بینایی انجام می شود تا به کسی اجازه دیدن بهتر را بدهد، معمولاً با طرح یا پوشش بیمه درمانی فرد پرداخت نمی شود. این بر اساس این واقعیت است که جراحی لیزر چشم معمولاً به عنوان یک روش انتخابی یا زیبایی طبقه بندی می شود و به منظور درمان یک بیماری یا وضعیت پزشکی یا بیماری تهدید کننده زندگی در چشم شرکت ها و ارائه دهندگان بیمه سلامت انجام نمی شود.

با وجود اینکه بیمه درمانی شما هزینه های مربوط به انجام جراحی بینایی لیزری را پوشش نمی دهد، به این معنی نیست که در زمان یا تاریخ آینده نمی توانید لیزیک انجام دهید. بهترین کار برای صرفه جویی در انجام عمل این است که تا آنجا که می توانید در مورد لیزیک و اینکه چه چیزی مستلزم آن و نحوه انجام جراحی است تحقیق کنید. به این ترتیب زمانی که زمان انجام این روش برای اختلال بینایی یا اختلال چشمی فرا می رسد، به درستی آماده خواهید شد. به طور طبیعی، شما می خواهید پزشکان و متخصصان مراقبت از چشم را که لیزیک انجام می دهند و میزان هزینه ای که برای انجام عمل جراحی روی چشمان شما هزینه می کنند، مطالعه کنید.

چندین شکل مختلف از جراحی لیزر چشم وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که در طول تلاش‌های تحقیقاتی خود، زمانی را برای یافتن بهترین روش برای چشمان خود اختصاص داده و سپس اقدامات پزشکی و هزینه‌های پزشکانی که قادر به انجام موارد مورد نیاز شما هستند را پیدا کرده و مقایسه کنید. جراحی لیزیک انجام شود. همچنین اجازه ندهید قیمت عامل تعیین کننده در انتخاب بهترین یا مناسب پزشک برای اصلاح بینایی خاص شما باشد. اگر به اندازه کافی بدشانس هستید که پول کافی برای پرداخت لیزیک ندارید، همیشه می توانید در مورد طرح پرداخت پرس و جو کنید زیرا بسیاری از مراکز مراقبت چشم و بینایی اکنون چندین پرداخت را به عنوان یک گزینه ارائه می دهند.

بینایی شما مهم است و رویای داشتن بینایی 20/20 بدون لنز تماسی و عینک لازم نیست فقط به این دلیل که بیمه درمانی شما هزینه های انجام لیزیک را پوشش نمی دهد ناپدید شود. برای یافتن بهترین جراح لیزر چشم، پزشک یا متخصص بینایی در منطقه خود، کمی زمان را صرف تحقیق کنید تا بهترین معامله را برای جراحی بینایی لیزری که به راحتی می توانید بپردازید، پیدا کنید.