خالکوبی – سلامتی شما در خطر است

خلاصه

عوارض جانبی مضر خالکوبی شناخته شده است، اما اغلب نادیده گرفته می شود. بسیاری فقط تصور می کنند که خالکوبی به دلیل محبوبیت آن بی خطر است. برخی دیگر به سادگی نمی توانند تحقیقات خود را قبل از تزریق قالب، پلاستیک و رنگ انجام دهند. بسیاری احساس می‌کنند که از آنجایی که سالن‌های خالکوبی تنظیم شده‌اند، جوهر باید رعایت شود، اما این درست نیست. پتانسیل عفونت با عفونت های تغییر دهنده زندگی نیز وجود دارد. بزرگترین خطر برای سلامتی به دلیل مسمومیت با فلزات سنگین به دلیل جوهر خالکوبی است. چیزهایی وجود دارد که همه باید قبل از خالکوبی بدانند. من تلاش خواهم کرد تا شما را از خطرات عمده آگاه کنم.

خطرات
خطرات مرتبط با خالکوبی را می توان به عنوان بیماری های مربوط به پوست، بیماری اندام انتهایی (کبد، کلیه، مغز) و مسمومیت با فلزات سنگین توصیف کرد. راه هایی برای جلوگیری از این عوارض خالکوبی وجود دارد و من آنها را با شما به اشتراک می گذارم. اما در ابتدا، اجازه دهید به برخی از آمار نگاه کنیم.

بر اساس آمار مغز (2016)،
• آمریکایی ها سالانه 1.655 میلیارد دلار خرج خالکوبی می کنند.
• آمریکایی هایی که حداقل یک خالکوبی دارند در مجموع به 45 میلیون نفر می رسد.
• درصد افرادی که از انجام خالکوبی پشیمان می شوند 17 درصد است.
• درصد آمریکایی هایی که خالکوبی می کنند 11 درصد است.

چرا مردم خالکوبی می کنند؟

این آمار برای من اعداد خیره کننده ای است. جای تعجب است که این تعداد از مردم می خواهند سلامت خود را برای هنر پوست به خطر بیندازند. افراد به دلایل مختلفی از پوشیدن آثار هنری بر روی پوست خود، به یاد آوردن عزیزانشان یا جذاب یا خطرناک به نظر رسیدن انگیزه دارند تا خالکوبی کنند. انگیزه برای موضوع امروز بی اهمیت است، اما من فقط می خواستم کمی پیش زمینه به شما بدهم.

خطرات حامل های جوهر تاتو

خطرات حامل جوهر تاتو چیست؟ حامل ها برای حفظ توزیع یکنواخت جوهر، پلاستیک یا رنگ در حین استفاده و جلوگیری از رشد پاتوژن ها (باکتری ها/ویروس ها) استفاده می شوند. لطفا توجه داشته باشید که این مواد برای استفاده در خالکوبی توسط اداره داروی فدرال (FDA) در اکثر ایالت ها تنظیم نشده اند.
• الکل اتیل – الکل مالشی برای استفاده خارجی است و نباید به پوست تزریق شود. می تواند باعث خشکی پوست، سوزش و تاثیر منفی بر اعصاب شود.
• گلیسیرین – قند الکل گلیسرول است و می تواند باعث افزایش ادرار و اسهال شود.
لیسترین – معجونی مبتنی بر الکل از منتول، متیل سالیسیلات، تیمول (از روغن آویشن) و اکالیپتول (مایع مشتق شده از روغن اکالیپتوس) است. می تواند باعث تحریک پوست و واکنش های آلرژیک موضعی شود.
• پروپیلن گلیکول – ماده اولیه ضد یخ است که می تواند به کبد و کلیه شما آسیب برساند.

خطرات جوهر تاتو

این فقط حاملان بودند. هر رنگ جوهر چیست؟ بسیاری از این جوهرها دارای موادی هستند که حتی نباید آن ها را روی پوست بمالید، حتی کمتر به لایه زیرین پوست تزریق کنید. اپیدرم لایه بیرونی پوست است که از سلول های مرده پوست تشکیل شده و به عنوان یک بانداژ کل بدن عمل می کند. از ما در برابر باکتری ها و ویروس ها محافظت می کند. درم پوست زنده زیر اپیدرم است. چیزهایی که به درم تزریق می شوند می توانند توسط جریان خون به تمام قسمت های بدن منتقل شوند. به همین دلیل است که با بریدگی یا خراشیدگی پوستمان دچار عفونت می شویم. اپیدرم محافظ آسیب دیده است.

در جوهر چیست؟ بیشتر جوهرها حاوی رزین اکریلیک (مولکول‌های پلاستیک) هستند، اما حاوی مواد دیگری نیز هستند. آنها بر اساس رنگ بر اساس Helmenstine (2017) و تحقیقات خود من در زیر فهرست شده اند.

• جوهر سیاه – اکسید آهن (زنگ)، زغال چوب یا کربن – این احتمالا کم خطرترین جوهر است. مقدار اکسید آهن باید برای ایجاد سمیت آهن ناکافی باشد. از هنرمند تاتو بخواهید که از آب تصفیه شده به عنوان حامل استفاده کند.
• جوهر آبی – مس، کربنیت (آزوریت)، سیلیکات آلومینیوم سدیم (lapus lazuli)، سیلیکات مس کلسیم (آبی مصری)، اکسیدهای آلومینیوم کبالت و اکسیدهای کروم. مس می تواند منجر به مسمومیت با فلزات سنگین شود یا به آن کمک کند. ثابت شده است که آلومینیوم به بیماری آلزایمر و اختلالات گوارشی نسبت داده می شود.
• جوهر قهوه ای – اکسید آهن و خاک رس اخرایی آهن – احتمالاً به همان اندازه جوهر سیاه و به همین دلایل بی خطر است.
• جوهر سبز – اکسید کروم و مالاکیت، کرومات سرب و ترکیب مصنوعی مس فتالوسیانین استفاده می شود و تنها دو مورد اول نسبتاً ایمن در نظر گرفته می شوند. کرومات سرب از سرب گرفته می شود که حتی در دوزهای پایین نیز سمی است. فتالوسیانین مس یک ترکیب تنظیم نشده مس است و می تواند باعث تحریک پوست و تحریک تنفسی شود.
• جوهر نارنجی – دیزازودیاریلید و/یا دیازوپیرازولون و سولفات کادمیوم جوهر نارنجی را می سازند. دو مورد اول بی خطر در نظر گرفته می شوند، اما سولفات کادمیوم سمی و احتمالاً عامل سرطان در نظر گرفته می شود.
• بنفش – بنفشه منگنز، کیناکریدون و دیوکگزین و اولین آنها بی خطر محسوب می شود. Quinacridone یک رنگ خوراکی مورد تایید FDA است، اما باعث واکنش های پوستی موضعی شده است.
• قرمز – سینابار، قرمز کادمیوم، اکسید آهن و رنگدانه نفتول-AS اجزای مختلف جوهر قرمز هستند. بیشتر آن را سمی ترین رنگ جوهر خالکوبی می دانند. سینابار از سولفات جیوه به دست می آید و برای سیستم عصبی مخرب است. کادمیوم قرمز یک عامل سرطان زا شناخته شده است. رنگدانه نفتول-AS در رنگ های قرمز استفاده می شود.
• زرد – سولفات کادمیوم، اخرا، زرد کورکوما، زرد کروم و برخی بی خطر هستند و برخی دیگر ایمن نیستند. سولفات کادمیوم از سرب به دست می آید و سمی است. رنگ زرد که از ادویه زردچوبه یا زردچوبه به دست می آید، بی خطر در نظر گرفته می شود. مشکل رنگ زرد حجمی است که باید برای ایجاد رنگ زرد پر جنب و جوش استفاده شود، بنابراین اغلب تحریک موضعی پوست رخ می دهد.
• سفید – دی اکسید تیتانیوم، سفید سرب، سولفات باریم و اکسید روی (چیزی که در ساحل روی بینی خود می‌مالید). دی اکسید تیتانیوم باعث ایجاد سرطان در حیوانات آزمایشگاهی شده است. سفید سرب به عنوان یک عامل سرطان زا در انسان در نظر گرفته می شود. باریم از فلز باریم گرفته می شود و در بلع باریم برای آزمایشات گوارشی استفاده می شود، اما زمانی که تزریق شود می تواند باعث تحریک پوست شود.
• درخشش در جوهر تیره – از ترکیبات سمی و در برخی موارد رادیواکتیو تشکیل شده است. این دوباره در اکثر ایالت ها غیرقانونی است.

برخی از این ترکیبات را می توان بی خطر در نظر گرفت، اما هنوز باید آزمایش انجام شود. برخی از این ترکیبات سمی هستند و می توانند باعث مسمومیت با فلزات سنگین مانند مس، سرب، کادمیوم، کروم، آرسنیک و آلومینیوم به جریان خون شما شوند. جوهرهای آلومینیومی نیز می توانند شروع بیماری آلزایمر را تسریع کنند.

برخی از این جوهرها باعث ایجاد سرطان می شوند و دارای خواص جهش زایی شناخته شده (باعث جهش و نقایص مادرزادی) بر اساس Genser (2007) هستند. FDA باید این جوهرها را تنظیم کند، اما در اکثر ایالات اینطور نیست. اکثر ایالت ها شروع به تنظیم سالن های خالکوبی کرده اند و حداقل این یک شروع است.

تنظیم سالن های خالکوبی میزان عفونت جدی را به میزان زیادی کاهش داده است. استفاده از سوزن های یکبار مصرف تاثیر زیادی داشته است. در گذشته، در سالن‌های خالکوبی کنترل نشده، خطر ابتلا به هپاتیت B و C، HIV، کزاز، تبخال، استاف و سیفلیس یک تهدید واقعی بود. رگولاتوری و سوزن های یکبار مصرف این خطر را از بین برده اند (به شرط رعایت مقررات).

یکی دیگر از نگرانی های اصلی در مورد هنر تاتو این واقعیت است که اسکن ام آر آی نجات دهنده را نمی توان در موارد خاصی انجام داد. به این دلیل که فلزات موجود در جوهر باعث درد شدید سوزش برای بیمار می شود. به گفته گرنسر (2007) این امر بسیاری از بخش های رادیولوژی را بر آن داشته است که از انجام اسکن MRI روی بیماران دارای خالکوبی خودداری کنند. این می تواند منجر به تشخیص اشتباه یا ناتوانی در تشخیص شود.

جوهرهای خالکوبی ایمن وجود دارد که مایلند فرمول های خالکوبی خود را فاش کنند. جوهرهای خالکوبی بسیار خطرناک دیگری نیز وجود دارند که کنترل نشده اند. بسیاری از تولیدکنندگان از افشای فرمول به عنوان اطلاعات اختصاصی مخفی خودداری می کنند. حامل های مورد استفاده برای توزیع یکنواخت جوهر نیز می توانند به طور بالقوه ناامن باشند. هر دو جوهر یا حامل توسط FDA تنظیم نمی شوند و مقررات هنر خالکوبی مسئولیت هر ایالت جداگانه است.

نتیجه

خالکوبی با مسئولیت خود خالکوبی بسته به آمادگی شما برای خالکوبی می تواند ایمن یا خطرناک باشد. با هنرمند خالکوبی صحبت کنید. از آنها بپرسید که از چه راه حل حاملی استفاده می کنند. ترکیب جوهرشان را از آنها بپرسید. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که کمترین سمیت را دارند. مطمئن شوید که مغازه خالکوبی دارای گواهی فعال وزارت بهداشت است. از آنها امتیاز بهداشتی وزارت بهداشت را بخواهید. اگر احساس می کنید باید خالکوبی کنید، لطفا تحقیق کنید و تصمیم آگاهانه بگیرید. من شخصاً توصیه می کنم که خالکوبی نکنید. خطرات زیادی برای تحریکات جزئی و عوارض جانبی طولانی مدت مانند سرطان، ترس، گرانولوم، عفونت، سمیت و عفونت وجود دارد، طبق Mishra (2013). فکر نمی کنم ارزش ریسک کردن را داشته باشد، اما این بدن شماست. فقط لطفا مطالعه کنید و آگاهانه تصمیم بگیرید.