خبر خوش برای ورودی های نهضت ملی مسکن


ثبت نهضت مسکن ملی آیا سال آینده ادامه خواهد داشت؟. واحدها نهضت مسکن ملی وقتی صحبت از عملیات می شود؟ افتتاحیه بزرگ اولین ساختمان های مسکونی نهضت مسکن ملی. قیمت ساختمان های مسکونی نهضت مسکن ملی چند تا؟ مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت ساختمان های مسکونی نهضت مسکن ملی.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر نیکزاد گفت: در قالب نهضت ملی مسکن 100 هزار مسکن در شهرها در حال ساخت است و مرحله اول افتتاح این پروژه در تمامی شهرها از جمله پردیس، پرند، هشتگرد است. کوم، فاز بندرعباس آذربایجان شرقی نیمه دوم سال جاری به صاحبان آن واگذار می شود.

به گفته رئیس صندوق مسکن انقلاب اسلامی، تمامی مسکن های مهر ساخته شده توسط این صندوق تکمیل شده است و به زودی طبق دستور نه تنها مسکن مهر، بلکه تمام محصولات نیمه تمام دیگر نیز تکمیل می شود. تلاش می کنیم همین واحدها را با همان 150 میلیون تن و 300 میلیون تن ظرفیت قبلی بیاوریم اما ممکن است این قیمت ها تغییر کند و این را به مردم اعلام کرده ایم.

آقای نق زاد می گوید: بر اساس قانون جهش مسکن، نهضت ملی مسکن راه اندازی شد که سالانه یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد. یعنی 800 هزار واحد در شهرها و 200 هزار واحد در روستاها ساخته می شود. کنترل دولتی و قیمت ها باید معقول باشد. پیش از این وزارت راه و شهرسازی میانگین هزینه ساخت را 4 میلیون و 700 هزار تن در هر متر مربع تعیین کرده بود.

پیش از این معاون مسکن و خدمات اجتماعی وزارت راه و شهرسازی از تکمیل طرح نهضت ملی مسکن تا پایان خردادماه و واگذاری بیش از 2 میلیون واحد مسکونی خبر داده بود.

متقاضیان نهضت ملی مسکن را می خوانند

مدیرکل راه و شهرسازی تهران گفت: در سال آینده سایت ملی مسکن برای ثبت نام باز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تا پایان سال تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در شهرهای مختلف به بهره برداری می رسد و در سال آینده سایت نهضت ملی مسکن راه اندازی شود. برای ثبت نام باز است

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت که آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن امروز با حضور مدیرکل مهر و دوستدار راه و شهرسازی تهران علی فرنام، کارشناس مرکز مطالعات مجلس شایان، مدیرکل بانک مسکن برگزار شد. و هاشایار باقرپور، مدیرکل اتحادیه تعاونی های عمران استان تهران.

با وجود گذشت یک سال از اجرای طرح ملی مسکن، آیا اقدامات لازم برای اجرای این طرح انجام شده است؟

کارشناس مرکز پژوهش های مجلس: اجرای این طرح به مدت 4 سال پیش بینی شده است و باید راه های تامین زمین و اتصال متقاضیان به پروژه انجام شود. به نظر می رسد در دو سال اخیر شاهد عرضه قابل توجه مسکن باشیم. دولت که در سال 1402 م

آیا دولت توانسته زمینی را برای اجرای این طرح ها شناسایی کند؟

کارشناس مرکز پژوهش های مجلس: در اجرای این طرح باید مشخص شود که زمین تامین شده و این زمین ها باید الحاق شود و از طرفی باید آماده شود، بنابراین انتظار می رود بتوانیم دستیابی به 4 میلیون و نیم میلیون واحد مسکونی باقی مانده به مرحله اجرا رسیده است.

آیا این پروژه به خوبی پیش می رود؟

مدیرکل اتحادیه تعاونی های عمران: از همان ابتدای دولت سیزدهم که کلید این پروژه کلید خورد، مشخص بود که این پروژه زمان بر است زیرا اساسا روند مسکن زمان بر است و نیاز به اصلاح دارد و نیازمند اصلاح هستیم. واقع بینانه اعلام کنیم که چه زمانی باید واحدها را قرار دهیم.

میزان مشارکت بخش خصوصی در این پروژه ها چقدر است؟

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمران: وزارت راه و شهرسازی هم از بخش خصوصی و هم از پتانسیل بخش تعاونی در حوزه مسکن ملی استفاده می کند، اما با ادامه این روند برای هر دو بخش خنثی می شود. .

تعاونی چند درصد از بخش مسکن را باید بسازد؟

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی: در بحث سیاست‌گذاری مسکن با تجربه منفی مواجه هستیم، زیرا هزینه‌ها در این بخش افزایش یافته است و نمی‌توانیم با سیاست‌های تکلیفی این طرح را اجرا کنیم، در حالی که 50 درصد کشور تعاونی است. مسکن . . ساخته خواهد شد.

نگرانی ما این است که طرح به موقع تنظیم شده است، اما با تولید گرامرها و بسیاری که کار را انجام می دهند، جلو نمی روند زیرا بخش قابل توجهی از این هزینه ها غیرواقعی است.

ما درگیر تورم هستیم و با چنین هزینه های تولید و چنین ارقامی نمی توان مسکن با کیفیت ساخت.

سهم خود مالکان در این پروژه چقدر است و نظر شما نسبت به مبلغ آورده شده توسط متقاضیان چیست؟

کارشناس مرکز پژوهش های مجلس: 90 درصد مسکن ملی در قالب خود مالکان و بسیاری از متقاضیان صاحب زمین از این طرح استفاده کردند و از مزایا و تخفیف برخوردار شدند.

در قانون جهش، اولویت تولید مسکن و افزایش عرضه است، چه در قالب مسکن استیجاری و چه در طرح های دیگر، اما این طرح باید حمایت و تسهیل در صدور پروانه باشد.

چرا ارگان ها در واگذاری زمین مسکن به وزارت راه و شهرسازی همکاری نمی کنند؟

کارشناس مرکز پژوهش های مجلس: بزرگترین مشکل این پروژه زمین است و اگر به آمار و باز شدن حساب و تکمیل آن نگاه کنید مشخص می شود که در حال حاضر یک میلیون و 470 هزار حساب افتتاح شده است. باید آسیب شناسی انجام شود، دستگاه ها نباید در قانون جهش تولید تعامل داشته باشند و تا زمانی که این طرح های حمایتی تکمیل نشود، طبق قانون جهش تولید، دستگاه ها زمین خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

چقدر پول و سهم به واحدهای طرح ملی مسکن پرداخت شد؟

مدیرعامل بانک مسکن: 474 هزار و 14 متقاضی طرح نهضت ملی مسکن افتتاح حساب بانکی کردند که از این تعداد 281 هزار و 403 نفر در طرح نهضت ملی مسکن مشارکت کردند.

مجموعه متقاضیان نهضت ملی مسکن 16 هزار و 200 میلیارد تومان است که در حال حاضر 8 هزار و 800 میلیارد تومان آن به حساب سازندگان و مابقی در بانک واریز می شود که به سازندگان به آدرس واریز می شود. درخواست مقامات مسئول

در حال حاضر حدود 7.438 میلیارد تن از تسهیلات به حساب سازندگان واریز شده است.

255 هزار و 479 واحد در قالب 21 هزار و 949 طرح برای انعقاد قراردادهای بانک به بهره برداری رسید که از این تعداد 79 هزار و 900 واحد منعقد شد و میزان اشیاء منعقد شده 27 هزار و 14 میلیارد تومان است.

در قانون طرح مسکن چه میزان تسهیلات باید به بخش مسکن اختصاص یابد؟

مدیرعامل بانک مسکن: قانون بودجه 360 هزار میلیارد تومان مصوب کرده که بخشی از آن پرداخت می شود.

متقاضیان چقدر و برای چند مرحله باید پرداخت کنند؟

مدیرعامل بانک مسکن: در مرحله اول باید از 10 تا 40 میلیون تومان پرداخت شود و هر چه پروژه پیشرفت کند سریعتر وجوه به بانک ها می رسد.

مزایای اشیاء در قانون برنامه و بودجه چیست؟

مدیرعامل بانک مسکن: 18 درصد در قانون بودجه لحاظ شده است و حجم مسکن ملی برای تهران 450 میلیون تومان و برای شهرستان ها 400 میلیون تومان و برای شهرهای کوچک 350 میلیون تومان است.

طرح نهضت ملی مسکن تا چه اندازه نهایی شده است؟

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران: ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن به درخواست متقاضیان تا پایان اردیبهشت ماه به طول انجامید و تلاش می کنیم تا پایان خردادماه این پالایش را به اتمام برسانیم.

در تهران در شهرهای جدید پرند، هشتگرد و پاکدشت متقاضیان می توانستند ثبت نام کنند و در نسخه جدید متقاضیان باید شهر محل سکونت خود را انتخاب کنند.

اولین تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن چه زمانی انجام می شود؟

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران: امسال تحویل های کلیدی خواهیم داشت، در برخی زمینه ها به موانع پیش بینی نشده ای رسیده ایم، اما قطعا در سال جاری تلاش می کنیم در برخی شهرستان ها شعبه افتتاح کنیم.

امسال چند نفر ثبت نام کردند؟

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران: در مرحله اول ثبت نام بیش از ۵ و نیم میلیون نفر ثبت نام کردند که از این تعداد بیش از ۴ میلیون نفر واجد شرایط بودند. امیدواریم در سال 1401 سایت برای ثبت نام متقاضیان بازگشایی شود.