خطرات روغن بچه

چه کسی تا به حال فکر می کند که یک محصول ساخته شده برای نوزادان نیز می تواند به آنها آسیب برساند؟ متأسفانه روغن بچه – یکی از اصلی‌ترین مواد مهد کودک – حاوی تقریباً 100٪ روغن معدنی است که عوارض جانبی خطرناکی دارد.

اول از همه، روغن معدنی یک ماده نفتی است. از نفت خام می آید و به عنوان سیال برش فلز استفاده می شود.

پوست را مانند پوشش پلاستیکی می پوشاند. هنگامی که روغن معدنی استفاده می شود، می تواند آکنه و سایر اختلالات پوستی را افزایش دهد. روغن معدنی همچنین رشد طبیعی سلول ها را کند می کند و باعث پیری زودرس پوست می شود.

مهم ترین خطر این است که روغن معدنی منافذ پوست را مسدود می کند. این کار به پوست اجازه تنفس نمی دهد و از ترشح طبیعی سموم از پوست جلوگیری می کند. از آنجایی که پوست بزرگترین عضو دفع کننده بدن است، این یک خطر جدی برای سلامتی به خصوص برای نوزاد است.

یکی دیگر از مشکلات مهم روغن معدنی برای نوزادان این است که ممکن است باعث کمبود ویتامین شود زیرا در پوست جذب می شود، توسط کبد پردازش می شود و سپس مواد مغذی توسط روغن محدود می شوند و جذب آنها را مسدود می کنند.

طبق گزارش آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان در ژنو، روغن‌های معدنی احتمالاً سرطان‌زا هستند، زیرا تجزیه و تحلیل روغن‌های معدنی مورد استفاده برای اهداف دارویی و آرایشی وجود چندین هیدروکربن آروماتیک چند حلقه‌ای سرطان‌زا را نشان می‌دهد که در هشتمین گزارش در مورد مواد سرطان‌زا، از جمله بنزوفلورانتن، آمده است. بنزوفلورانتن و بنزو[a]پیرن. آنها به عنوان یک تراتوژن انسانی با استنشاق شناخته می شوند که باعث ایجاد تومورهای بیضه در جنین می شود. آنها همچنین محرک پوست و چشم هستند و ممکن است در پنومونی آسپیراسیون دخیل باشند.

من نمی توانم به اندازه کافی توصیه کنم که از روغن معدنی برای خود استفاده نکنید، مخصوصاً برای نوزاد. در عوض، یک جایگزین روغن گیاهی طبیعی را انتخاب کنید. بسیار بهتر عمل خواهد کرد و برای کودک شما ایمن خواهد بود.

برای بهترین روغن طبیعی بچه که پیدا کردم اینجا را کلیک کنید…