خطر سقط جنین در تابستان بیشتر است


گزارش جام جم آنلاینبیش از 30 درصد از بارداری ها به سقط ختم می شود که به عنوان پایان بارداری قبل از هفته بیستم بارداری تعریف می شود. حدود نیمی از سقط‌ها بدون دلیل هستند و چندین عامل خطر شناخته شده برای این سقط‌ها وجود دارد که می‌تواند منجر به PTSD، افسردگی و اضطراب شود.

اکنون، یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه بوستون نشان می دهد که خطر سقط جنین ممکن است در طول ماه های تابستان افزایش یابد.

این مطالعه تفاوت‌های فصلی در خطر سقط جنین را مورد بررسی قرار داد و دریافت که زنان باردار در آمریکای شمالی 44 درصد بیشتر در ماه‌های تابستان، به‌ویژه اواخر آگوست، زودتر از موعد (در عرض هشت هفته بارداری) سقط جنین می‌کنند.

این نتایج نشان می‌دهد که تحقیقات بیشتری برای درک نقش بالقوه گرمای شدید و سایر عوامل محیطی یا سبک زندگی در هوای گرم در از دست دادن بارداری غیرمنتظره مورد نیاز است.

آملیا وسلینک، سرپرست تیم تحقیقاتی، گفت: «ما دریافتیم که خطر سقط جنین، به ویژه خطر سقط جنین زودرس قبل از هفته هشتم بارداری، در تابستان بالاتر بود.

برای این مطالعه، محققان بر روی 6104 شرکت کننده متمرکز شدند که در عرض 12 ماه پس از ثبت نام باردار شدند. آنها اطلاعاتی در مورد هر نوع از دست دادن بارداری، تاریخ از دست دادن و هفته های بارداری در زمان از دست دادن ارائه کردند.

در حالی که تحقیقات بیشتری برای درک اینکه آیا گرمای شدید و سایر تأثیرات خاص باعث این روندهای فصلی می شود مورد نیاز است، محققان می گویند پزشکان، سیاست گذاران و کارشناسان آب و هوا می توانند اقداماتی را برای کاهش این خطرات بالقوه انجام دهند.

منبع: مهر