خودارضایی بیش از حد – خطر واقعی سلامت در مقابل افسانه شهری

در طول قرن ها، خودارضایی مردانه رپ بدی پیدا کرده است، با مخالفان این عمل به پسران جوان درباره تمام عواقب وحشتناکی که ممکن است در صورت انجام هر آزمایش انفرادی رخ دهد، هشدار می دهند. خوشبختانه جامعه پزشکی رویکردی عینی به این موضوع در پیش گرفته است و مطالعات متعددی انجام شده است که نشان می دهد عشق به خود در واقع یک رفتار طبیعی، سالم و مفید است، به شرطی که با فعالیت های عادی تداخل نداشته باشد یا به خود بگیرد. ویژگی های یک اجبار نگاهی به برخی از اثرات ادعایی خودارضایی بیش از حد در اینجا از منظر پزشکی، همراه با برخی توصیه‌های مفید در مورد مراقبت از آلت تناسلی قبل و بعد از عمل بررسی شده است.

1. طاسی – سال‌هاست که این تصور رایج بوده است که خودپسندی می‌تواند به ریزش موی زودهنگام منجر شود. از آنجایی که طاسی با الگوی مردانه با وجود تستوسترون در بدن مرتبط است، برخی موفق به ارائه استدلال منطقی برای حمایت از این ایده شده اند که انتشار مکرر منجر به ریزش مو می شود. اما واقعیت این است که هیچ تحقیق علمی ارتباطی بین خودارضایی و ریزش مو را نشان نداده است. از سوی دیگر، طاسی با الگوی مردانه ارتباط مثبتی با ژنتیک دارد.

2. تاری دید – یکی دیگر از افسانه های رایج در مورد خودارضایی این ایده است که باعث تاری دید می شود. این باور برای هزاران سال بخشی از فرهنگ بشری بوده است، اما باز هم، هیچ تحقیق تجربی هرگز رابطه مثبتی بین انتشار و از دست دادن بینایی پیدا نکرده است. جستجو در اینترنت به سایت‌های متعددی منجر می‌شود که عدم تعادل شیمیایی را که ممکن است پس از خودارضایی زیاد رخ دهد، توصیف کنند، اما این استدلال‌ها توسط هیچ مدرکی پشتیبانی نمی‌شوند.

3. ناتوانی جنسی – همچنین مکرراً گفته شده است که پسران یا مردانی که بیش از حد خود را دوست دارند چیزی برای شریک زندگی خود باقی نمی‌مانند، مخصوصاً در مورد پدر شدن فرزند. اما، اگرچه یک مرد برای بهبودی پس از انتشار نیاز به مدتی دارد – یک بازه زمانی که به عنوان دوره مقاوم به درمان شناخته می شود – قبل از اینکه بتواند دوباره انجام دهد، تمام شواهد در واقع نشان می دهد که خودارضایی احتمال بیشتری دارد که خطر اختلال نعوظ را کاهش دهد. -قانون آن یا از دست دادن.

4. ضعف/خستگی – تعداد شگفت انگیزی از مردان به این باور رسیده اند که انتشار مکرر مساوی از دست دادن قدرت عضلانی و/یا احساس خستگی مزمن است. با این حال، در حالی که یک مرد ممکن است پس از انزال احساس آرامش و خواب‌آلودگی کند، هیچ مبنای فیزیولوژیکی در این تصور وجود ندارد که خستگی یا ضعف نتیجه واقعی خودارضایی است.

کنترل آسیب برای فاپر مکرر…

اگرچه این اثرات ادعایی خودارضایی توسط تحقیقات علمی تایید نشده است، برخی عواقب واقعی و اثبات شده برای کسانی که اغلب امور را به دست خود می گیرند، وجود دارد. به طور طبیعی، عمل نوازش دستی اصطکاک و گرمای زیادی ایجاد می کند و به مرور زمان، این استرس می تواند آسیب قابل توجهی به لایه های بیرونی پوست وارد کند. خودارضایی می تواند منجر به مشکلاتی مانند خشکی و پوسته پوسته شدن پوست آلت تناسلی، قرمزی، درد، و ظاهر بثورات یا کبودی شود. بسیار شبیه پینه روی دست یا پا، که به عنوان یک دفاع طبیعی در برابر اصطکاک عمل می کند. این لایه جدید پوست سفت می‌تواند حسی را که آلت تناسلی در تماس نزدیک تجربه می‌کند کدر کند و منجر به کاهش حساسیت آلت تناسلی شود.

خبر خوب این است که مردان می توانند با توجه بیشتر به مراقبت از آلت تناسلی، از بروز این مشکلات جلوگیری کنند، یا در صورت بروز آنها به سرعت آنها را تسکین دهند. مرطوب نگه داشتن پوست و تهیه ترکیبی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی تقویت کننده پوست می تواند به نرم، صاف و لطافت پوست کمک کند. کرم سلامت آلت تناسلی با مواد مغذی (متخصصان بهداشت روغن Man 1 Man Oil را توصیه می کنند) می تواند عناصر نرم کننده و مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت آلت تناسلی را فراهم کند.