دامنه اختلالات خوردن و نحوه درمان

اختلالات خوردن می تواند خود را به طرق مختلف از جمله پرخوری عصبی، بی اشتهایی و بسیاری از مسائل رفتاری بیش از حد دیگر نشان دهد. این اختلالات محرک های عاطفی و روانی ریشه ای دارند که نیاز به درمان روانپزشکی دارند. ما متعهد هستیم که به شما کمک کنیم تا بر هر نوع بیماری غذایی غلبه کنید.

چیست و علائم رایج

اختلالات خوردن از انواع ترس ها نشات می گیرد که اغلب در روح و روان افراد ریشه دوانده است. به عنوان مثال، وسواس در مورد دریافت کالری یا محتوای چربی در غذاها، بی خوابی، غذا خوردن در خفا، تغییر در چندین برنامه غذایی و غیره همگی از ویژگی های اختلالات خوردن هستند. در مورد پرخوری عصبی یا بی اشتهایی، بیمار تمایل به خوردن بسیار کم یا کم غذا دارد. علائم معمول شامل ترس از خوردن همراه با دیگران، پاک کردن اجباری غذایی که تازه خورده شده است، پوشیدن لباس های بزرگ برای پنهان کردن کاهش وزن، همیشه مشغول بودن با کالری و کاهش وزن، احساس سرما، کمال گرایی بیش از حد، نوسانات خلقی، بی خوابی و غیره همگی الگوهای مرتبط هستند. با بی اشتهایی و پرخوری عصبی افراطی دیگر بیماری های غذا خوردن شامل پرخوری یا پرخوری اجباری است. در این مثال، بیمار همیشه این تصور را دارد که با کاهش وزن، کیفیت زندگی آنها بهتر خواهد بود. افرادی که از اختلالات پرخوری رنج می‌برند وزن اضافه می‌کنند، رژیم‌های غذایی مزمن را انجام می‌دهند که اغلب در برنامه‌های مختلف تغییر می‌کنند، همچنین می‌ترسند که نمی‌توانند میل به غذا خوردن را کنترل کنند و اغلب برای جستجوی آرامش در همه چیز به غذا روی می‌آورند. افسردگی می تواند یک محرک تقریباً فوری برای اختلالات پرخوری باشد که اغلب منجر به مصرف مواد غذایی پرکالری و کربوهیدرات می شود.

جایگزین های درمانی

بیشتر اختلالات خوردن از ترس ها و فوبی های ذهنی ریشه دار ناشی می شود که ممکن است در دوران کودکی فرد شروع شده باشد. از آنجایی که ریشه این بیماری های خوردن در ذهن است، فرد نیاز به مشاوره و درمان روانپزشکی مناسب دارد. ما تیم‌های اختصاصی از روان‌پزشکان داریم که بیمار را معاینه می‌کنند و چندین سؤال می‌پرسند تا الگوها و ترس‌های پنهانی را که فرد را به سمت اختلالات خوردن سوق می‌دهند، کشف کنند. با کمک به بیمار در تشخیص علائم و نشانه‌های معمول، بیمار از وضعیت خود و راه‌های توقف آن آگاه می‌شود. یکی از روش های بسیار موثر در مورد بیماری پرخوری برای تشخیص محرک هایی که فرد را به خوردن بیشتر ترغیب می کند. با آگاهی از این محرک‌ها، فرد می‌تواند آن‌ها را نادیده بگیرد یا ذهن خود را به سمت چیزهای سازنده‌ای مانند سرگرمی یا مطالعه به جای غذا منحرف کند. بی اشتهایی و پرخوری عصبی می تواند خطرات زیادی برای سلامت فرد ایجاد کند. پرخوری و دفعات پاکسازی متعاقب آن بسیار رایج است و می‌تواند باعث بسیاری از مشکلات سلامتی مانند بیماری‌های قلبی، فشار خون پایین و سوءتغذیه شود، زیرا مصرف غذا ناکافی است، کم‌آبی. عدم تعادل هورمونی همچنین می تواند زمانی ایجاد شود که اختلالات خوردن باعث ایجاد مکانیسم های محافظتی در بدن شود. به عنوان مثال، در موارد سوءتغذیه شدید و گرسنگی، بدن شروع به تولید موهای بیشتری در بازوها، صورت و پاها می کند تا فرد را گرمتر نگه دارد. گاهی اوقات، در موارد بسیار جدی استفراغ القایی، مری می تواند پاره شود و باعث آسیب شدید در بدن شود. این بیماری‌های غذایی همچنین می‌توانند باعث پارگی معده، رفلاکس دائمی شوند، زیرا به دلیل پاکسازی مستمر شرطی، هیچ غذایی نمی‌تواند در معده باشد.