دختران کایاکایا

شکل اولیه حمل بارهای سنگین در غنا به طور سنتی بر سر دختران کایاکایا – “بانوهای باربر” بومی بوده است، اما این سوال باقی می‌ماند که چرا با توجه به در دسترس بودن وسایل مکانیکی مدرن‌تر برای سال‌هاست.

این وضعیت این سوال را مطرح می کند: آیا فرصتی وجود دارد که توسط دختران کایاکایا کارآفرین تر با استقبال از فناوری یا بازاری برای یک مخترع مبتکر برای تولید محصولی برای استفاده در این زمینه مورد بهره برداری قرار گیرند؟

دختران کایاکایا دختران جوانی هستند که اکثراً اهل شمال غنا هستند، معمولاً مدرسه را رها کرده اند یا به دلیل اجبار به ازدواج زودهنگام از خانه فرار کرده اند. این دختران به دلیل فقر آسیب پذیر هستند و هیچ چشم انداز شغلی برای دستیابی به پتانسیل کامل خود ندارند. با توجه به وضعیت اسفناک آنها، زندگی می تواند یک دوره بسیار چالش برانگیز برای این دختران باشد و آنها با خطرات زیادی از جمله آزار جسمی و جنسی روبرو هستند. با این وجود، این خانم ها با هم جمع می شوند تا یک شبکه حمایتی برای خود تشکیل دهند.

آنها این تجارت را راهی برای متکی شدن به خود می دانند تا استقلال مالی خود را در مراکز شهر به دست آورند. دلیل اینکه این خانم ها می توانند فعالیت کنند این است که می توانند به راحتی در کوچه های شلوغ و شلوغ مراکز شهر بدون ایجاد مشکل مانور دهند. به نظر می رسد که آنها به آرامی با فعالیت های تجاری اطراف خود ادغام می شوند. اگر از حمل و نقل چرخ دار استفاده شود، اختلال جدی برای مشتریان و تجار ایجاد می شود.

در سوپرمارکت های محلی که مشتریان اقلامی را در چرخ دستی های خرید حمل می کنند، در مقایسه با بازارهای آزاد که از خدمات دختران کایاکایا استفاده می کنند، تجربه متفاوتی است.

در خیابان های شلوغ آکرا می توان به راحتی افراد طبقه متوسط ​​را که از خدمات دختران کایاکایا استفاده می کنند، هنگام خرید در بازار آزاد مشاهده کرد. خدمات این دختران ارزان و سریع است و به شما کمک می کند تا با کمترین هزینه خرید خود را به سرعت به ماشین یا تاکسی منتقل کنید. آنها به صداقت و قابل اعتماد بودن شهرت دارند و در نتیجه در اطراف مراکز شهر محبوب هستند.

ارزیابی ریسک

اکثر این دختران کایاکایا یک ارزیابی سریع خطر از بار خود انجام می دهند. آنها هیچ چک لیست ایمنی و بهداشتی برای کار با آنها ندارند. با این حال، با توجه به ماهیت شغل خود، می توان امیدوار بود که چک لیست هایی در دسترس داشته باشند. آنها هیچ پوشش بیمه درمانی برای حفاظت و ایمنی خود ندارند. دختران کایاکایا معمولا جوان‌تر هستند – زیر 40 سال، کاری نیست که بتوانید بعد از اوج زندگی انجام دهید.

سلامت و امنیت

به نظر می رسد در بیشتر بازارهای آزاد هیچ نقطه کمک اولیه وجود ندارد. علاوه بر این، آموزش اولیه بهداشت به طور معمول برای افزایش آگاهی از خطرات شغلی ناشی از این نوع فعالیت تجاری ارائه نمی شود.

نگرانی هایی که باید برطرف شود.

ارتقای سلامت بهتر در رابطه با وضعیت بدنی خوب مفید خواهد بود و معرفی پوستر در ایستگاه های اتوبوس/ایستگاه های قطار در کشورهای آفریقایی این آگاهی را افزایش می دهد.

ایجاد آگاهی از طریق رسانه ها در مورد وضعیت اسفبار این دختران به تمام زبان های محلی مفید خواهد بود.

جعبه کمک های اولیه در بازارهای آزاد در صورت نیاز به درمان اضطراری وجود ندارد. این منطقه ای است که ارزش کاوش را دارد.

آموزش دستی/بالا بردن دستی به این دختران کایاکایا کمک می کند و آنها را قادر می سازد تا در مورد ارگونومی تکنیک های بلند کردن و ماهیت مقررات بهداشتی و ایمنی در صورت وجود قوانین محلی بیشتر بدانند.