درد آلت تناسلی: مراقبت از پروستاتیت

دلیل اصلی مراجعه مردان زیر 50 سال به متخصص اورولوژی چیست؟ درد آلت تناسلی ناشی از پروستاتیت، همین است. و با این حال، این بیماری بسیار رایج مردانه به طور گسترده شناخته شده نیست – و مطمئناً به طور گسترده درک نشده است. دانستن در مورد پروستاتیت جزء مهمی از انجام مراقبت مناسب از آلت تناسلی است و می تواند تأثیر طولانی مدتی بر سلامت جنسی و سلامت عمومی داشته باشد.

پروستاتیت چیست؟

پروستاتیت یک عفونت و/یا التهاب پروستات است، غده ای که بخشی از دستگاه تناسلی مردانه است. پروستات در مردان بین مثانه و آلت تناسلی وجود دارد. مایعی ترشح می کند که با اسپرم مخلوط می شود و منی ایجاد می کند.

اگرچه باکتری ها می توانند در هر دو پروستاتیت حاد و مزمن مقصر باشند، اما این تنها در 5 تا 10 درصد موارد رخ می دهد. اکثریت قریب به اتفاق موارد ماهیت غیر باکتریایی دارند و اغلب به عنوان سندرم درد مزمن لگن شناخته می شوند. در همه این موارد، درد آلت تناسلی یک علامت رایج است که معمولاً منعکس کننده یک مشکل دستگاه ادراری است.

مهم است که توجه داشته باشید (و اطمینان داشته باشید) که ارتباطی بین پروستاتیت و سرطان پروستات وجود ندارد. همچنین در حال حاضر نادر در نظر گرفته می شود که این بیماری ناشی از منابع جنسی باشد.

علل و علائم

عللی که معمولاً با پروستاتیت مرتبط هستند عبارتند از: در انتهای دریافت رابطه جنسی مقعدی. عفونت مثانه؛ کاتتریزاسیون؛ ناهنجاری های دستگاه ادراری؛ و/یا بزرگ شدن پروستات

مردان اغلب به مدت طولانی بدون اینکه علائمی را تجربه کنند یا بدون اینکه متوجه شوند علائم مربوط به پروستاتیت است، مبتلا به پروستاتیت هستند. علائم معمولی عبارتند از درد آلت تناسلی یا سوزش هنگام ادرار. نیاز مکرر به ادرار کردن؛ مشکل در دفع موفقیت آمیز ادرار؛ و لرز یا تب

درد آلت تناسلی که همراه با ادرار است یک سیگنال کلاسیک پروستاتیت است. متأسفانه، این نشانه رایج سایر مسائل نیز هست و بنابراین تشخیص دقیق ممکن است به زمان نیاز داشته باشد.

رفتار

نحوه درمان پروستاتیت بستگی به علت آن دارد. هنگامی که ماهیت باکتریایی دارد، معمولا آنتی بیوتیک توصیه می شود. مسکن‌های درد و شل‌کننده‌های عضلانی اغلب زمانی تجویز می‌شوند که شرایط طبیعی غیرباکتریایی باشد. بسیاری از مردان نیز در حمام سیتز (نشستن در وان حمام در 2 تا 3 اینچ آب گرم) به طور منظم تسکین می یابند. ممکن است نرم کننده مدفوع و همچنین ماساژ پروستات در برخی موارد توصیه شود.

تغییرات رژیم غذایی نیز ممکن است در درمان نقش داشته باشد. به عنوان مثال، کاهش یا حذف کافئین یا غذاهای بسیار اسیدی ممکن است به کاهش این وضعیت کمک کند.

گاهی اوقات مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن، بسته به میزان و فراوانی درد، متوجه می‌شوند که می‌تواند باعث ایجاد احساس بد خلقی یا افسردگی در آنها شود. این می تواند بر سلامت کلی روحی و جسمی آنها تأثیر منفی بگذارد.

مسائل جنسی

اکثر مردان مبتلا به پروستاتیت به زندگی جنسی سالم ادامه می دهند. با این حال، در برخی موارد ممکن است در هنگام جفت شدن یا سایر اشکال فعالیت جنسی، درد، معمولاً گاه به گاه وجود داشته باشد. آلت تناسلی هنوز می تواند به طور طبیعی کار کند. با این حال، ناراحتی‌ای که رخ می‌دهد گاهی اوقات ممکن است با میل و توانایی برقراری رابطه جنسی تداخل داشته باشد. دریافت درمان مناسب برای پروستاتیت می تواند به رفع این مشکل کمک کند و مرد را قادر سازد تا از تجربیات جنسی خود به طور کامل لذت ببرد.

هر گونه درد آلت تناسلی، چه نتیجه پروستاتیت یا علت دیگری باشد، چیزی است که اکثر مردان ترجیح می دهند از آن اجتناب کنند. حفظ سلامتی ابزار می تواند به کاهش موارد درد کمک کند و فرد را نسبت به مسائلی که نیاز به توجه دارند آگاه کند. استفاده منظم از کرم سلامت آلت تناسلی با کیفیت (متخصصان بهداشت روغن Man1 Man Oil را توصیه می کنند) بنابراین باید بخشی از برنامه روزانه هر مرد باشد. استفاده از کرم حاوی آنتی اکسیدان قوی مانند آلفا لیپوئیک اسید به ویژه توصیه می شود. آلفا لیپوئیک اسید برای مقابله با فرآیندهای اکسیداتیو و پیری مضر در سلول های آلت تناسلی و حفظ عملکرد آنها در سطح سالم عمل می کند. همچنین در بهترین کرم ها، استیل ال کارنیتین ضروری است، که تصور می شود با آلفا لیپوئیک اسید رفتار هم افزایی دارد. استیل ال کارنیتین به معکوس کردن آسیب به میتوکندری سلول آلت تناسلی کمک می کند، در نتیجه روند پیری را به تاخیر می اندازد و عملکرد سلولی و عصبی را در شکل بهتری حفظ می کند.