در انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی به چه نکاتی باید توجه کرد؟


برای خرید این دستگاه ها ابتدا باید نوع نیاز و میزان استفاده را در نظر بگیرید و بر اساس نوع استفاده از دستگاه کپی به معیارهای مهم خرید و انتخاب این دستگاه ها توجه کنید. توجه به خرید صحیح و نگهداری دوره ای دستگاه کپی ضروری است

به حداقل برسد

برای خرید دستگاه کپی به چندکاره بودن دستگاه توجه کنید

اولین نکته ای که در هنگام خرید و انتخاب دستگاه کپی باید به آن توجه کنید این است که آیا دستگاه مورد نظر چندکاره است یا خیر؟ اکثر دستگاه های کپی که امروزه تولید می شوند، علاوه بر کپی اسناد، می توانند کارهای دیگری مانند فکس، اسکن اسناد و چاپ را نیز انجام دهند. در نتیجه بسته به نوع کاربری دستگاه و محل استفاده از آن، داشتن یک دستگاه چند منظوره و چند منظوره ممکن است گزینه بهتری باشد. به خصوص با توجه به فضای محدود برای داشتن چندین دستگاه به طور همزمان، خرید دستگاه کپی چند منظوره ممکن است انتخاب هوشمندانه تری باشد.

سرعت دستگاه کپی بر کیفیت کار شما تأثیر می گذارد

اگر از دستگاه کپی مناسب در مرکز زیراکس یا چاپخانه استفاده می کنید، مطمئناً سرعت چاپ دستگاه برای شما بسیار مهم خواهد بود. یک دستگاه کپی ایده آل برای چنین برنامه هایی باید بیشترین تعداد صفحات را در کوتاه ترین و سریع ترین زمان کپی کند. بنابراین هنگام خرید دستگاه کپی به سرعت مورد نیاز خود فکر کنید و با توجه به حجم کاری روزانه و تعداد صفحاتی که به طور متوسط ​​در روز کپی می کنید دستگاه مناسب را انتخاب کنید. انتخاب دستگاه کپی با سرعت مناسب بر کیفیت و سرعت کار شما تاثیر مستقیم خواهد داشت.

آیا به دستگاه فتوکپی رنگی یا سیاه و سفید نیاز دارید؟

دستگاه های کپی را می توان به دو صورت سیاه و سفید و با امکان چاپ رنگی خریداری کرد. دستگاه های رنگی معمولاً گرانتر هستند و این هزینه هم به خرید مواد مصرفی و هم به هزینه خدمات دستگاه کپی مربوط می شود. دستگاه چاپگر این قابل توجه است. البته اگر دستگاه کپی رنگی دارید می توانید همزمان از چاپ سیاه و سفید استفاده کنید. اما باید نوع کاربری دستگاه را در نظر بگیرید و بر این اساس در مورد خرید دستگاه کپی سیاه و سفید یا رنگی تصمیم بگیرید.

آیا به دستگاه فتوکپی رنگی یا سیاه و سفید نیاز دارید؟

برخی از دستگاه های کپی دارای ویژگی های اضافی هستند

پیشرفت در فناوری دستگاه های کپی منجر به تولید مدل های جدید و بهبود یافته این دستگاه ها شده است که علاوه بر مشخصات معمول، تعدادی ویژگی و قابلیت اضافی را در اختیار کاربران قرار می دهد. شاید وجود این عملکردها اجباری نباشد، اما مطمئناً استفاده از آنها می تواند کیفیت و چرخه کار دستگاه را بهبود بخشد و کار با دستگاه کپی را بسیار آسان کند. این ویژگی های اضافی شامل امکان ویرایش اسناد یا گردش کار خودکار است. اگر در زمینه‌ای کار می‌کنید که این ویژگی‌های اضافی می‌توانند بر روند کار شما تأثیر مثبت بگذارند و آن را بهبود بخشند، هنگام خرید دستگاه کپی مورد نیاز خود، این ویژگی‌های اضافی را در نظر بگیرید.

با دستگاه های کپی مختلف آشنا شوید

سوال مهم بعدی در مورد انتخاب دستگاه کپی برای خرید، توجه به تنوع این دستگاه ها است. علاوه بر تنوع برندها و مدل ها، تنوع سایر دستگاه های کپی شامل طبقه بندی آنها از نظر ساختار و عملکرد نیز می شود. بنابراین به غیر از دستگاه های کپی سیاه و سفید و رنگی، انواع دیگری از دستگاه های کپی مانند دستگاه های کپی تحت شبکه، مدل های چند منظوره یا یکبار مصرف، دستگاه های کپی اداری یا خانگی، دستگاه های کپی رومیزی و … برای خرید موجود است. بنابراین برای خرید دستگاه کپی باید بررسی کنید که کدام مدل و با چه سطح کارایی نیاز شما را برآورده می کند.

قیمت دستگاه های کپی متفاوت است

سوالی که همیشه هنگام خرید دستگاه کپی مطرح می شود قیمت آن است. برندهای مختلف و مدل های مختلف بسته به کیفیت ساخت و کارایی دستگاه قیمت های متفاوتی دارند. از سوی دیگر با توجه به عدم ثبات قیمت در بازار، قیمت دستگاه های کپی مدام در حال افزایش و کاهش است. بنابراین بررسی قیمت محصولات مختلف و در نظر گرفتن کیفیت و کارایی دستگاه با توجه به قیمت آنها باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد.

قیمت دستگاه های کپی متفاوت است

میزان آسیب دیدگی دستگاه کپی و اینکه آیا می توان آن را تعمیر کرد را در نظر بگیرید

در نهایت به مبحث تعمیر تجهیزات کپی پرداخته شده است. با یک نظرسنجی آنلاین ساده یا درخواست کاربران مختلف، به راحتی می توانید متوجه شوید که کدام دستگاه ها بیشترین میزان خرابی را دارند، کدام برندها و مدل ها دارای بالاترین کیفیت و طول عمر هستند و مهمتر از همه اینکه در صورت خرابی از چه مدل هایی باید استفاده کرد. . به راحتی قابل تعمیر هستند و تامین قطعات لازم برای آنها مشکلی ندارد. با توجه به هزینه تعمیر و تعداد نمایندگی های فعال مدل های مختلف، در خرید دستگاه کپی مناسب دقت بیشتری داشته باشید.

با انتخاب دستگاه های کپی از برندهای معروف بازار مانند دستگاه کپی شارپ و خرید مدل های مورد تایید کاربر قطعا خرید مطمئن تری را برای شما به ارمغان می آورد.