در پایتخت وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینبر اساس پیش بینی و نقشه های هواشناسی، هوای تهران در پنج روز آینده نیمه ابری، نیمه ابری، وزش باد، در نقاطی وزش باد شدید به ویژه در روزهای دوشنبه (30 خرداد)، چهارشنبه و پنجشنبه (1 و 2 تیرماه) پیش بینی می شود. ) در طول روز و عصر افزایش موقت گرد و غبار وجود دارد.

از عصر دوشنبه و تا روز سه شنبه (31 خرداد) به دلیل ناپایداری نسبی جو، در نیمه شرقی و ارتفاعات استان افزایش ابر، رگبار و رعد و برق با احتمال بارش تگرگ در مناطق آسیب پذیر پیش بینی می شود.

روز سه شنبه کاهش نسبی دما و از چهارشنبه تا پنجشنبه افزایش پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای 39 درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در 24 ساعت گذشته است.

در تهران فردا (30 خرداد) ابری با ابر متغیر، در نقاطی وزش باد شدید، بعد از ظهر گرد و خاک با حداقل دمای 25 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد و روز سه شنبه (31 خرداد) ابر متغیر نیمه ابری. وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

رعد و برق در تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به ناپایداری همرفتی در طول روز و عصر، رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، در مناطق مستعد تگرگ به ویژه ارتفاعات شرق استان و دامنه های شمالی و شمال شرقی تهران هشدار داد -31 خرداد. ).

با توجه به این خطر احتمال رعد و برق، احتمال سیلاب و طغیان آبراه ها، خسارت به محصولات کشاورزی بر اثر تگرگ و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی استان تهران احتیاط در مسیر رودخانه ها، احتیاط در کوهنوردی و عشایر عشایر، احتیاط در چرای دام، احتیاط در کوهنوردی و پرواز با گلایدر را برای کاهش تلفات احتمالی ناشی از عدم حرکت در حاشیه رودخانه ها توصیه می کند.

این سازمان همچنان نسبت به وزش باد شدید در مناطق شیب دار و طوفان گرد و خاک و بدتر شدن کیفیت هوا از عصر دوشنبه تا پایان روز سه شنبه (30 تا 31 خرداد) هشدار داد.

به دلیل این خطر، درختان شکسته آسیب می بینند، سازه های موقت آسیب می بینند، بیلبوردها می ریزند، گرد و غبار کاهش می یابد و تاخیر در پرواز پیش بینی می شود.

به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران در تردد به ویژه در جاده‌های کویری، استحکام سازه‌های موقت، نبود پارکینگ در زیر درختان فرسوده و ساختمان‌های ناتمام، عدم حضور افراد آسیب‌پذیر در هوای آزاد احتیاط شود.