در چشم عموم، ده ها آنتی اکسیدان گیاهی که به زودی خواهید دانست

“یک سفر 1000 مایلی با یک قدم آغاز می شود” – ضرب المثلی که گاهی اوقات برای به تعویق انداختن افراد از خط شروع استفاده می شود.

چنین موردی در حال حاضر برای تنظیم‌کننده‌های مواد غذایی وجود دارد که با شواهد علمی رو به رشدی در مورد فواید سلامتی مواد شیمیایی غذایی گیاهی، که فیتوکمیکال‌ها نیز نامیده می‌شوند، مواجه شده‌اند.

بسیاری از فیتوکمیکال ها به عنوان عوامل سلامتی نویدبخش هستند. رنگدانه‌ها یا مواد شیمیایی که به گیاهان رنگ‌های متنوع می‌دهند، ویژگی‌های تقویت کننده سلامتی قوی دارند. آنها دارای خواص قوی هستند که استرس اکسیداتیو مخرب را کاهش می دهد یا از آن جلوگیری می کند. به همین دلیل است که ما آنها را آنتی اکسیدان می نامیم.

رنگدانه های آنتی اکسیدانی که به عنوان نگهبان در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کنند، ممکن است در نهایت به عنوان مواد مغذی مهم برای کاهش خطر 100 یا بیشتر بیماری های رایج انسانی از جمله:

o سرطان ها

o دیابت

o التهاب مزمن

o عفونت های باکتریایی

o شرایط تخریب کننده عصبی مانند بیماری آلزایمر

با این حال، یک مشکل در درک عمومی از آنتی اکسیدان های غذایی این است که نام های شیمیایی و خواص آنتی اکسیدان های رژیمی مبهم باقی می مانند، حتی اگر رسانه های عمومی به طور فزاینده ای از این اصطلاحات در گزارش های خبری درباره مواد شیمیایی سالم در غذاهای گیاهی استفاده می کنند.

در اینجا، ما یک فرآیند آموزش عمومی را با ارائه مواد شیمیایی گیاهی با عملکردهای آنتی اکسیدانی مشتق شده از توت های رنگارنگ آغاز می کنیم.

ما توت ها را به چند دلیل انتخاب می کنیم:

o غنی از رنگ های مشتق شده از رنگدانه ها با نقش آنتی اکسیدانی نه تنها برای گیاهان، بلکه برای انسان ها و حیواناتی هستند که از گیاهان غنی از رنگ استفاده می کنند.

o آنها بهترین منبع در بین غذاهای گیاهی در طبیعت برای تهیه مخلوطی از آنتی اکسیدان های رژیمی هستند که از آنها فواید هم افزایی برای سلامتی حاصل می شود.

توت ها علاوه بر داشتن مواد شیمیایی فیتوکمیکال آنتی اکسیدانی، حاوی چندین ماده مغذی درشت و ریز مغذی هستند، بنابراین یک غذای گیاهی سالم و جذاب هستند.

o توت ها به دلیل طعم عالی و کاربردهای متنوع در رژیم غذایی ما در حال حاضر محبوب هستند

احتیاط: مانند اولین قدم در یک سفر 1000 مایلی، این فقط شروعی برای معرفی مواد شیمیایی گیاهی آنتی اکسیدان است. ما فقط با 12 مورد شروع می کنیم، اما در طبیعت، هزاران مورد دیگر وجود دارد.

در طول دهه های بعدی تحقیقات غذایی و پزشکی، ممکن است تنها چند ده آنتی اکسیدان فیتوشیمیایی در اخبار عمومی مورد بحث قرار گیرد. این فقط شروع آموزش بیشتر در مورد این دسته مهم از مواد شیمیایی گیاهی است.

رنگدانه‌های گیاهی که به توت‌ها و غذاهای گیاهی رنگ، بو، طعم و تلخی می‌دهند، در زیر فهرست شده‌اند. ما انواع توت‌های حاوی این رنگدانه‌ها و برخی از بیماری‌هایی را که تحقیقات اولیه نشان داده‌اند توسط این آنتی‌اکسیدان‌های سالم قابل پیشگیری یا کاهش هستند، شناسایی می‌کنیم.

با آنتی اکسیدان “خانواده ها” آشنا شوید

تعداد مواد شیمیایی گیاهی با خواص آنتی اکسیدانی آنقدر زیاد است (در هزاران) که سازماندهی آنها در گروه های منطقی (یا یک خانواده فوق العاده) با زیرخانواده های کوچکتر مفید است.

بزرگ‌ترین آنها، ابرخانواده فنولیک‌ها است که از نظر شیمیایی توسط حلقه‌های 6 کربنی با گروه(های) هیدروکسیل (OH-) متصل شده است.

به ترتیب نزولی اندازه، زیرخانواده‌های زیر با تعداد تقریبی مواد شیمیایی منفرد در پرانتز قرار دارند. این گروه بندی ها کلی هستند و قطعی نیستند.

فنولیک ها (8000)

|

فلاونوئیدها (1000) گلیکوزیدها (400) تانن ها (500)

| | |

پروانتوسیانیدین (600) سیانیدین (100) اسید گالیک

|

آنتوسیانین (500)

1. آنتوسیانین ها (آنتو-آه-آن-این)

o اعضای شیمیایی متعددی از ابرخانواده فنلی و زیرخانواده فلاونوئیدی وجود دارد. آنتوسیانین ها معمولا در تمام توت های آبی، بنفش، سیاه و قرمز یافت می شوند. این مواد شیمیایی گیاهی ممکن است خطر ابتلا به موارد زیر را کاهش دهند:

o بیماری های قلبی عروقی

o کمبود حافظه

o کلسترول/تری گلیسیرید خون بالا

o سرطان

o التهاب مزمن

2. بتاکاروتن (بهتا-کارو-تین)

بتاکاروتن یک کاروتنوئید اولیه است که بیشتر مردم آن را به عنوان یک ماده شیمیایی موجود در هویج می شناسند. همچنین در دانه‌های توت‌های تیره و در پوست/گوشت توت‌های رنگی قرمز نارنجی مانند خولان دریایی (Hippophae rhamnoides L.) و گرگ‌بری چینی (Lycium barbarum L.) یافت می‌شود. بتاکاروتن ممکن است خطر ابتلا به موارد زیر را کاهش دهد:

o سرطان

o بیماری های قلبی عروقی

o کلسترول/تری گلیسیرید خون بالا

o دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن

3. سیانیدین (آه و آه)

o سیانیدین عضوی از فلاونوئیدهای آنتوسیانین است. همچنین به عنوان فلاون-3-اول نیز شناخته می شود و با گلیکوزیدهای متعددی مرتبط است. سیانیدین در انگور قرمز، زغال اخته، توت فرنگی، گیلاس ترش، تمشک قرمز، زغال اخته و سنجد وجود دارد. ممکن است خطر ابتلا به موارد زیر را کاهش دهد:

o بیماری های قلبی عروقی

o التهاب مزمن

o دیابت

o سرطان

4. فلاونوئیدها (flav-on-oyd)

o این زیرشاخه اصلی رنگدانه های فنلی است که مسئول رنگ و طعم بسیاری از میوه ها است. فلاونوئیدها در همه توت های تیره وجود دارند و ممکن است خطر ابتلا به موارد زیر را کاهش دهند:

o بیماری های قلبی عروقی

o التهاب مزمن

o دیابت،

o سرطان

o بیماری های عصبی مانند بیماری آلزایمر

5. اسید گالیک (گال-لیک)

o اسید گالیک یکی از اعضای اسید بنزوئیک از تانن های گیاهی در ابرخانواده فنلی است. در انگور قرمز، زغال اخته، توت فرنگی یافت می شود و ممکن است خطر ابتلا به موارد زیر را کاهش دهد:

o بیماری عروق کرونر قلب

o التهاب مزمن

o سرطان

6. گلیکوزیدها (گلیک او ساید)

o گلیکوزیدها مولکول های فلاونوئیدی با اجزای قند (گلیکو-) در ساختار شیمیایی هستند. آنها در اکثر توت های تیره یافت می شوند و در مزایای سلامتی بالقوه برای همه بیماری های ذکر شده در بالا نقش دارند.

7. کامپفرول (کمپ-فر-ول)

o Kaempferol عضوی از خانواده فلاونوئیدها است. در توت فرنگی وجود دارد. از مزایای آن می توان به مهار اکسیداسیون LDL-کلسترول، ارتقای پایداری پلاک، بهبود عملکرد اندوتلیال عروقی و کاهش تمایل به ترومبوز اشاره کرد. همچنین نشان داده شده است که Kaempferol آنزیم های COX را در شرایط آزمایشگاهی مهار می کند که می تواند روند التهابی را تعدیل کند.

8. فنول ها (فنول ها، پلی فنول ها، اسیدهای فنولیک) (feen-ol-iks)

o این یک خانواده فوق العاده از چندین هزار ماده شیمیایی است که به گیاهان رنگدانه، طعم، عطر و قابضیت می بخشد. همچنین کلاس اصلی آنتی اکسیدان های رنگدانه ای است که در توت های تیره آمریکای شمالی و اروپایی یافت می شود. پتانسیل فنولیک همه بیماری های اصلی را مهار می کند.

9. پروآنتوسیانیدین ها و پروسیانیدین ها (pro-antho-sigh-an-id-ins)

o این گروه به بهترین وجه به عنوان فنول های دانه و پوست انگور شناخته می شود و گاهی اوقات «پروانتوسیانیدین های الیگومری» یا OPC نامیده می شود. این مواد شیمیایی همچنین در سوزن‌ها و پوست درخت کاج یافت می‌شوند که آنتی‌اکسیدان تجاری پیکنوژنول از آن استخراج می‌شود. گزارش ها بیان می کنند که OPC ها مضرب ویتامین C و E در قدرت آنتی اکسیدانی هستند. پروآنتوسیانیدین ها و پروسیانیدین ها شواهد آزمایشگاهی قابل توجهی برای اثرات ضد سرطانی، ضد التهابی، ضد ترومبوتیک (ضد لخته شدن) و ضد کلسترول دارند. آنها ممکن است خطر ابتلا به موارد زیر را کاهش دهند:

o آترواسکلروز

o زخم معده

o سرطان روده بزرگ

o دیابت

10. کوئرستین (kwer-set-in)

کوئرستین یکی از قوی ترین فلاونوئیدهای فردی است که تاکنون مورد مطالعه قرار گرفته است. کوئرستین در بسیاری از انواع توت ها، به ویژه در انگور قرمز، تمشک قرمز، گیلاس آسرولا و کرن بری یافت می شود. ممکن است خطر ابتلا به تمام بیماری های اصلی ذکر شده در بالا را کاهش دهد.

11. رسوراترول (res-ver-a-trol)

o رسوراترول یک فلاونوئید استیلبن/فیتواستروژن است. بیشتر با انگور قرمز و شراب های تیره مرتبط است و همچنین در توت های آبی/بنفش تیره مانند زغال اخته، زغال اخته و شاه توت وجود دارد. اثرات مفیدی بر سلامتی مرتبط با سرطان، عفونت، پیری و التهاب دارد. اثرات طولانی‌مدت رزوراترول در آزمایش‌هایی با حیوانات گزارش شده است.

12. تانن ها (تان-این)

o تانن ها فنولیک های قابض یا تلخی هستند که پروتئین ها را متصل کرده و رسوب می کنند. اصطلاح تانن به منبع تانن های مورد استفاده در دباغی پوست حیوانات به چرم اشاره دارد. این شامل تانن های متراکم (پروآنتوسیانیدین ها) و اسید گالیک (گالوتانین ها) یا اسید الاژیک (الاگیتانین ها) می شود. تانن ها توسط پیوندهای کربن-کربن به هم متصل می شوند که الکترون ها را برای عملکردهای آنتی اکسیدانی که رادیکال های آزاد مضر را خنثی می کنند، تامین می کنند. تانن ها در اکثر انواع توت های تیره وجود دارد، به ویژه آنهایی که طعم ترش یا تلخ دارند مانند زغال اخته، زغال اخته و تمشک سیاه (همچنین در چای سیاه یا سبز، شراب های قرمز تیره و انار رایج است). تانن ها دارای خواص ضد میکروبی، آنتی بیوتیکی، ضد سرطانی و ضد پیری هستند. همچنین شواهد تجربی برای اثرات ضد:

o بیماری های قلبی عروقی

o التهاب

o دیابت

o عفونت های دستگاه ادراری

پایگاه داده فیتوشیمیایی

خدمات تحقیقات کشاورزی (ARS) وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) یک پایگاه داده (مرجع زیر) ایجاد کرده است که امکان مطالعه عمیق بسیاری از مواد شیمیایی گیاهی مورد مطالعه و فهرست بندی شده را تا به امروز فراهم می کند. ARS توصیف می کند که هزاران ماده شیمیایی گیاهی از گیاهان، از جمله میوه ها و سبزیجات، جدا شده و مشخص شده اند. فیتوکمیکال‌های جدا شده از نظر تعداد و نوع اتم‌های سازنده و ساختار اسکلت اصلی به کلاس‌های متمایز گروه‌بندی می‌شوند. پایگاه داده ما را قادر می سازد تا مواد شیمیایی گیاهی را با استفاده از نام آنها یا فهرست الفبایی جستجو کنیم. صفحه داده هر ماده شیمیایی گیاهی حاوی ساختار شیمیایی، فرمول و وزن مولکولی آن است.

پایگاه داده ARS همچنین مواد شیمیایی گیاهی را فهرست می کند که اساس بسیاری از داروهای تجاری هستند که امروزه برای درمان بیماری هایی مانند فشار خون بالا، درد و آسم استفاده می شوند. به عنوان مثال، افدرین، یک ماده شیمیایی گیاهی، در آماده سازی های دارویی تجاری برای تسکین علائم آسم و سرماخوردگی استفاده می شود. در این پایگاه، فعالیت‌های بیولوژیکی فیتوکمیکال‌ها به چند شرایط بیماری طبقه‌بندی شده است تا بتوان کاربردهای دارویی آنها را به سرعت جستجو کرد.

در پایگاه داده ARS، گروه‌های شیمیایی نماینده و کلاس‌های فیتوشیمیایی انتخاب و فهرست‌بندی می‌شوند تا مواد شیمیایی گیاهی را به راحتی با ساختار شیمیایی آنها جستجو کنند. این طبقه بندی برای جستجوی بهتر به طور مداوم به روز می شود. به نوبه خود، این نوع تلاش به آموزش عموم در مورد اثرات مثبت فیتوکمیکال ها کمک می کند.

خواندن و مراجع

* آزمایشگاه داده های مواد مغذی، خدمات تحقیقات کشاورزی، وزارت کشاورزی ایالات متحده، http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/contact.html

* پایگاه داده فیتوشیمیایی USDA، خدمات تحقیقات کشاورزی، http://www.pl.barc.usda.gov/usda_chem/achem_home.cfm

* ویکی پدیا، دانشنامه آزاد، http://www.wikipedia.com

حق چاپ 2006 Berry Health Inc.