دستورالعمل های سلامت جنسی مردان – زاویه ای جدید در مراقبت از آلت تناسلی مرد

وقتی صحبت از مراقبت از آلت تناسلی به میان می‌آید، اکثر مردان اصول اولیه را ندارند و تقریباً هر روز در مورد نظافت و بهداشت از یک روال مشابه پیروی می‌کنند. از سوی دیگر، در حالی که تمام مراحلی که در دوران رشد به آنها آموزش داده شد – توسط والدین، پزشکان، و معلمان بهداشت، اکثر پسرها از یک مرحله حیاتی که می تواند تفاوت بزرگی در سلامت کلی آلت تناسلی آنها ایجاد کند آگاه نیستند.

یک مرد معمولی از یک روتین پیروی می کند که چیزی شبیه به این است:

  • بهداشت – البته، پاکیزگی اولین قدم برای سلامتی است و هیچ جایگزینی برای دوش گرفتن یا حمام روزانه برای پاک کردن هرگونه آلودگی، عرق، مایعات بدن و سلول های مرده پوست وجود ندارد. تمیز نگه داشتن آلت تناسلی برای جلوگیری از مشکلاتی مانند عفونت قارچی، تحریک، تورم و بوی نامطبوع ضروری است. شستشو با یک پاک کننده ملایم بهترین کار است، زیرا صابون های معمولی می توانند پوست ظریف آلت تناسلی را خشک کنند. و مردان باید از مالش دادن با پارچه یا اسفنج خشن اجتناب کنند – نوک انگشتان به تنهایی این کار را انجام می دهند.
  • آراستن – بسیاری از مردان فراتر از مرحله پاکسازی، کمی نظافت بیشتر را انتخاب می کنند. کوتاه کردن یا تراشیدن موهای ناحیه تناسلی یک راه خوب برای تمیز و مرتب نگه داشتن ناحیه، کنترل بو و ارائه مردانگی در شکوه کامل آن به شریک بالقوه است (برای کسانی که نشنیده اند، کوتاه کردن یا تراشیدن موهای پرپشت اطراف آلت تناسلی در واقع می تواند آن را بزرگتر نشان دهد!).
  • حفاظت – هر مردی که کلاس بهداشت دبیرستان را گذرانده است، می‌داند که یکی از عوامل اصلی در سلامت جنسی استفاده از محافظ مانع برای هر برخورد است. پوشاندن نه تنها بهترین راه برای جلوگیری از حاملگی ناخواسته، به جز پرهیز است – بلکه موثرترین راه برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی است. برای مردانی که نمی توانند لاتکس را تحمل کنند، جایگزین های خوب زیادی وجود دارد، بنابراین هیچ بهانه ای برای از دست دادن این جنبه مهم مراقبت از آلت تناسلی وجود ندارد.
  • خودآزمایی – اکثر بیماری ها و شرایط در صورتی که در مراحل اولیه تشخیص داده شوند قابل درمان هستند، بنابراین مردان به انجام یک معاینه منظم از خود تشویق می شوند. بازرسی ماهانه آلت تناسلی و کیسه بیضه، با کمک یک کاوش ملایم و یک آینه بزرگ‌نمایی خوب، می‌تواند به مردان کمک کند تا مشکلات کوچک را قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ تشخیص دهند.
  • معاینات سالانه – همانند مراحلی که در بالا توضیح داده شد، اکثر مردان به طور منطقی آگاه هستند که باید برای معاینه سالانه به پزشک خود مراجعه کنند. و برای مردانی که از نظر جنسی فعال هستند، سفر به کلینیک STI یا اورولوژیست هر 6 ماه یا بیشتر می تواند به آنها کمک کند از خود و شریک زندگی خود در برابر عفونت هایی که می تواند منجر به مشکلات جدی شود محافظت کنند.

چه چیزی در روال مراقبت از آلت تناسلی کم است؟

مردانی که مراحل ذکر شده در بالا را به عنوان بخشی از روال مراقبت شخصی خود قرار می دهند، به خوبی در مسیر سلامت جنسی قرار می گیرند، بدون اینکه به سلامت کلی اشاره کنیم. با این حال، یک جنبه دیگر از مراقبت از آلت تناسلی وجود دارد که می تواند به مردان در مبارزه با بیماری ها، عملکرد در اوج آنها و تجربه احساسات لذت بخش کمک کند.

حتی مردانی که مراقبت روزانه انجام می دهند و از خود و شریک زندگی خود در طول برخوردهای صمیمی محافظت می کنند، می توانند آسیب سطحی به پوست آلت تناسلی را تحمل کنند. این آسیب می تواند تجمعی باشد و می تواند باعث از بین رفتن رشته های عصبی شود که احساسات لذت بخشی را به مغز منتقل می کند. علاوه بر این، اصطکاک دائمی – چه از طریق لباس و چه در اثر فعالیت جنسی – می‌تواند باعث واکنش کراتینه‌سازی در پوست آلت تناسلی شود، جایی که یک لایه بیرونی پوستی ضخیم‌تر به عنوان یک سطح حفاظتی اضافی برای بدن تشکیل می‌شود. متأسفانه، این واکنش محافظتی همچنین می تواند به از دست دادن تدریجی حس – و حتی کاهش عملکرد کمک کند.

برای جلوگیری از این مشکلات، مردان ممکن است کرم ویتامینه آلت تناسلی را در قفسه بالایی اضافه کنند (متخصصان بهداشت روغن Man 1 Man Oil را توصیه می کنند) به رژیم روزانه خود. کرمی که حاوی ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و مرطوب‌کننده‌های غنی است، می‌تواند یک لایه حفاظتی اضافی در برابر آسیب‌های ناشی از اصطکاک ایجاد کند، و همچنین به جوان‌سازی مداوم بافت‌هایی که در طول فرسودگی و پارگی زندگی روزمره آسیب دیده‌اند، کمک می‌کند. استفاده از چنین کرمی بعد از حمام، یک یا دو بار در روز، می‌تواند آلت تناسلی را نرم، سالم و پاسخ‌گو کند.