دعوتنامه های فصل نهم تئاتر چهارفصل ایران منتشر شد


دفتر آموزشی و پژوهشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، نهمین فصل از پروژه چهارفصل تئاتر ایران با نام «تئاتر و نه تنها» را برگزار می کند.

گزارش صبا به گزارش روابط عمومی رشته هنردفتر آموزشی و پژوهشی مرکز هنرهای نمایشی بخش نهم پروژه چهار فصل تئاتر ایران مانند “تئاتر و نه تنها“برگزار شد.

ایوب آقاخانی طراح و مسئول پروژه آموزشی «چهار فصل در تئاتر ایران» گفت: در نهمین فصل از دور جدید این پروژه و بیست و دومین فصل از تاریخچه جامع این پروژه ملی، علاقه مندان به آن می پردازند. با مفهوم «تئاتر و نه تنها».

وی تاکید کرد: آثار مصوب فصل های گذشته در قالب مجلداتی با عنوان «فصل سفید» با معرفی گروه پژوهشی و پژوهشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در انتشارات سوره مهر منتشر می شود. همچنین مدیر گروه آموزشی و پژوهشی این مرکز دو اثر «رویای شور» نوشته مهدی غلامحیدری از استان البرز و «ساپیدار مادر» نوشته رضا عاشوری فر از استان گیلان را به عنوان برگزیده نهایی هیات علمی دانشگاه معرفی کرد. فصل هشتم پروژه ایران تئاتر “چهار فصل” را برگزیدگان اعلام کرد. فصل هشتم طبق جدول زمانبندی دور جدید این پروژه در مجموعه «فصل سفید» منتشر شد.

در متن این فراخوان آمده است: «نسل اول درام های جهانی جایگاه مقدس و والای مضامین در تئاتر و فاصله آن از فرد اسفنجی یا رابطه این فرد با جهان را برای پژوهشگر آشکار می کند. خارج از خودت این مفهوم ما را به یاد یک ایده ساده می اندازد: تئاتر از زمان پیدایش خود از اصلی ترین منبع خود یعنی مفاهیم متعالی استفاده کرده است و در طول قرن ها از آنها برای بهبود زندگی نسل بشر با جلب توجه به مفهوم مفهوم استفاده کرده است. «متعالی» در زمینه های مختلف. جالبتر این است که همین دیدگاه در ژانرهای مختلف تئاتر ظاهر شد و حتی پایه و اساس چند اثر در ژانر وحشت در تئاتر را تشکیل داد، به این معنی که مفهوم «استعلایی» با قدس و برکت آغاز شد. رنگ های مضامین مذهبی و معنای آسمانی تا رنگ های هیجان انگیز و ترسناک. دفتر مطالعات و تحقیقات مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از تمامی علاقه مندان به نمایشنامه و نمایشنامه نویسان سراسر کشور – به جز کلانشهر تهران – دعوت می کند ایده های اولیه خود را در این راستا حداکثر تا تاریخ 29 آبان 1301 توسط ایمیل زیر ارسال کنند. – ارسال به دبیرخانه پروژه به آدرس [email protected] آموزش جامع ملی نمایشنامه نویسی «چهار فصل تئاتر ایران» را برای علاقمندان خارج از پایتخت ارسال می کند. ظاهراً طبق روال معمول، ایده‌های اولیه توسط هیئت علمی این فصل بررسی می‌شود (متعاقبا اعلام می‌شود) و برگزیدگان برای شرکت در کارگاه‌های فصلی این پروژه، نگارش نسخه اولیه نمایشنامه خود را بر اساس حروف اولیه پذیرفته شده آغاز خواهند کرد. اندیشه. در خاتمه متذکر می شویم که آثاری که سه مرحله نگارش را پشت سر بگذارند و از نظر کیفی مورد تایید اندیشمندان فصل قرار گیرند توسط انتشارات سوره مهر منتشر خواهند شد.

انتهای پیام/