دلایلی برای صبح زود بیدار شدن

حتماً از تعداد زیادی از مردم شنیده اید که صبح زود بیدار شدن یک عادت بسیار خوب است که فوایدی فراتر از تصور دارد. اما در عین حال مثل مزخرف به نظر می رسد زیرا شخصاً احساس می کنم صبح زود بیدار شدن خیلی سخت است. چرا باید زندگی ساده و آسان خود را به یک روال دشوار تبدیل کرد؟ هر کاری که انجام آن سخت باشد، مزایا و معایب خاص خود را دارد. اکنون عامل مهم در زود بیدار شدن این است که این یک عادت سودمند دوگانه است. زندگی اداری، تحصیلی یا کاری شما سود می برد و در عین حال سلامت شما تا حد زیادی بهبود می یابد.

برای برخی از افراد ممکن است نگرانی هایی به زود بیدار شدن وجود داشته باشد، همچنین مهمتر از همه اینکه باید فعالیت های شبانه خود را تا حد زیادی کاهش دهید. بدیهی است که اگر فردی مجبور است صبح زود از خواب بیدار شود، برای استراحت کامل نیز باید زود به رختخواب برود. مردم همه این حقایق را می دانند و هیچ کس در واقع حاضر نیست زودتر به رختخواب برود زیرا بیشتر ما می خواهیم شب ها را با دوستان خود لذت ببریم.

اکنون دلایل قانع کننده ای وجود دارد که من نقل کرده ام که مطمئناً شما را متقاعد می کند که زود از خواب بیدار شوید:

1. صبحانه. ظاهراً دلیل عجیبی است، اما کسانی که دیر بیدار می شوند معمولاً سعی می کنند صبحانه را حذف کنند. گفته می شود که صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز برای سلامتی شماست و اگر آن را از دست بدهید، به دنبال مشکلات سلامتی زیادی هستید. با بیدار شدن در صبح زود، تمایل دارید صبحانه را به موقع میل کنید و سلامت خود را حفظ کنید.

2. زمان بیشتر برای کار. اگر کارهای مهمی در انتظار وجود دارد که انجام آنها در عصر به دلیل خستگی امکان پذیر نبود، می توان آنها را زودتر در آرام ترین محیط انجام داد. سطح خروجی کار شما بیشتر از چیزی است که می توانید در عصر انجام دهید.

3. ورزش کنید. در حال حاضر، اکثر مردم نگران آمادگی جسمانی و ساختار اضافه وزن خود هستند، اکنون مسئله این است که پس از بازگشت از کار وقت آزاد برای انجام تمرینات نداریم. همیشه یک تعهد یکی پس از دیگری در غروب در انتظار شماست. این بدان معناست که شما صبح زود از شر این کار معمول خلاص شده اید و سپس در طول روز سالم و شاداب باقی می مانید. این نکته در مقایسه با بسیاری دیگر به خوبی قانع کننده است و این تنها دلیلی است که من را مجبور به تغییر روال خود کرده است. من به دلایل زیادی نمی توانم به سادگی عصرها به ورزش بروم، بنابراین زود از خواب بیدار شدم و بعداً یک برنامه روتین عالی برای من تعیین شد.

4. نیازی به ساعت زنگ دار نخواهد بود. هنگامی که ساعت طبیعی بدن شما با بیدار شدن زودهنگام تنظیم شود و به شرطی که آن را تغییر ندهید، احساس خواهید کرد که دیگر نیازی به استفاده از وسایل کمکی مانند ساعت زنگ دار وجود نخواهد داشت. در خانه برای بیدار کردنتان به دیگران وابسته نخواهید بود. به عبارت دیگر، بدون وابستگی به چنین چیزهایی، همیشه با یک روتین حیوان خانگی احساس شادابی و خوبی خواهید داشت.

5. زندگی افزایش می یابد. می دانی با یک کار کوچک نمی توان عمر را کم و زیاد کرد. حالا فرض کنید یک نفر چه دیر بیدار شود چه زود باید 60 سال زندگی کند. زمان بیشتری برای مدیریت امور خود خواهید داشت. این یک غریزه طبیعی است که تمایل دارید اتاق، اتاق، دفتر خود را تمیز کنید یا کارهای ضروری دیگری را انجام دهید که در عصر انجام نمی شوند. بعد از اینکه صبح زود از خواب بیدار می شوید، احساس می کنید که زمان زیادی برای کارهایی دارید که معمولاً در تعطیلات آخر هفته یا به همین ترتیب معلق هستند. بنابراین زندگی به طور مجازی افزایش می یابد و شما زمان بیشتری برای لذت بردن در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات خواهید داشت.