دمای هوای تهران به 39 درجه رسید


به گزارش جام جم آنلاین، کارشناس سازمان هواشناسی امین نقشین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره وضعیت جوی کشور گفت: و ما طوفانی خواهیم بود.

وی افزود: طی پنج روز آینده در نیمه شرقی کشور به ویژه در بخش زابل وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: روزهای شنبه و یکشنبه انتظار انتقال گرد و غبار از کشورهای همسایه غربی به مناطق غربی کشور را داریم. از روز دوشنبه در مناطق شمال غرب و غرب و همچنین روز سه شنبه در علام در این نقاط از مناطق مرکزی کشور شاهد افزایش سرعت وزش باد خواهیم بود که در مناطق آسیب پذیر گرد و غبار ایجاد می کند.

نقشینه تاکید کرد: از امروز برقراری هوای گرم و افزایش تدریجی دمای هوا در اکثر نقاط کشور پیش بینی می کنیم. دوشنبه و سه شنبه هفته آینده دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر محسوس خواهد بود و در پنج روز آینده با ذخیره توده هوای گرم در استان خوزستان و نفوذ جریانات مرطوب جنوبی، این استان گرم خواهد بود. .

کارشناس هواشناسی افزود: امروز و فردا در تنگه هرمز ناآرام و ناآرامی است و طی پنج روز آینده در شرق دریای عمان نیز ناآرامی پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: در سه روز آینده آسمان تهران ابری همراه با وزش باد خواهد بود. بیشینه دمای هوای تهران امروز و فردا به 36 درجه سانتیگراد، یکشنبه 37 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه به 39 درجه سانتیگراد خواهد رسید. کمینه دمای تهران 24 درجه پیش بینی شده است.