دومین جشنواره عکس خراسانگرد با رویکرد بین المللی برگزار می شودخراسان رضوی جام جم آنلاین، یوسف بیدهری با اعلام این خبر افزود: اولین جشنواره عکس خراسانگرد سال گذشته برگزار شد و با استقبال عکاسان علاقه مند، برگزاری دومین جشنواره با رویکرد بین المللی در دستور کار این معاونت کل قرار گرفت. مدیر گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با بیان اینکه این جشنواره گستره جغرافیایی خراسان بزرگ را در بر می گیرد، ادامه داد: علاقه مندان و عکاسان ایرانی و خارجی می توانند با آثار تاریخی عکس بگیرند. ، مذهبی، گردشگری، گردشگری، موزه ها، آیین ها، آداب و رسوم، صنایع دستی و هنرهای سنتی، گردشگری کشاورزی و خوراک شناسی با تاکید بر اماکن و آثار تاریخی مذهبی، جاده ابریشم و جاده استانی عکس های خود را ارسال کنند.
دبیر جشنواره عکس خراسانگرد خاطرنشان کرد: این جشنواره دارای دو بخش ویژه است که شامل امام رضا(ع) با داستان هایی از سبک زندگی رضوی، کاروان ها و گروه های زائران پیاده و کاروانسرای خراسان بزرگ است.
بیدهری افزود: در بخش بین المللی حضور هنرمندان فرهنگی و آیینی خراسان در رویدادها، جشنواره ها، جشنواره های گردشگری و غذا، ارائه سبک معماری خراسان به جهانیان، نمایش آثار تاریخی خراسان در موزه های جهان. ، مجسمه های معروف خراسان و … راه ابریشم را (راه ابریشم)، جاده ولایت یا هجرت تاریخی امام رضا (ع) از مدینه به مروه می دانند.
وی یادآور شد: این جشنواره در دو بخش حرفه ای و سیار برگزار می شود و مسابقه جشنواره نیز به زودی منتشر می شود.
بیدهری گفت: پس از داوری، نمایشگاهی از آثار برگزیده به مناسبت روز جهانی گردشگری و در هفته گردشگری به نمایش گذاشته می شود و از برگزیدگان تجلیل خواهد شد.