دو سال حبس باعث شد تماشاگران عطش تئاتر را ببینند/ افزایش قیمت بلیت؛ تیغ دو طرفه


نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر نازگل این اثر را درام اجتماعی زنانه مربوط به دوره قاجار می داند.

دوستت دارم نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر درباره نمایشنامه عنوان که تا 27 خرداد در سنگلایی روی صحنه است به خبرنگار تئاتر آی صبا گفت: اجرا عنوان درام اجتماعی است که از لحاظ زمانی مربوط به اواخر دوره قاجار است و از مظلومیت و تباهی این خانواده با محوریت ساکنان آن دوره حکایت می کند. نمایش «نازگل» سعی دارد گوشه‌ای از واقعیت‌های آن روزها را به نمایش بگذارد و به بررسی داستان زندگی دختری به نام نازگل که از اعضای گروه زنانه تارابوف است، می‌پردازد و همین مشکل، نمایش را مجبور می‌کند تا در بستر زنانه پیش برود. ، نمایش های آیینی و سنتی. در مواجهه با یک نمایش دراماتیک و موقعیتی تراژیک به برخی از ژانرهای نمایش ایرانی نگاه کنید و آوازهای ایرانی بشنوید.

کارگردان نمایش ایرانی درباره تغییر ذائقه تماشاگرانی که سختی های دوران تاج را پشت سر گذاشته اند، توضیح داد: شیوع ویروس کرونا در دنیا تاثیرگذار بوده است و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. به نظرم مخاطب تئاتر بعد از دو سال محدودیت و کمبود تشنه است و خواهان دیدن نمایش است و مخصوصاً کمی به شادی و آرامش نیاز دارد، اما از طرفی آسیب های اقتصادی این دوره همچنان ادامه دارد. نمایش.

نازگل

یوسفی با گلایه از هزینه بالای اجرای نمایش ایرانی نسبت به گذشته گفت: هزینه اجرای نمایش در همه زمینه ها (لباس، دکور، دستمزد بازیگر و…) افزایش چشمگیری داشته و شرایط را برای اجرای نمایش فراهم کرده است. . بازی فوق العاده سخت ممکن است برخی گروه ها مجبور شوند با صرفه جویی بخشی از هزینه تولید را کاهش دهند که قطعاً به کیفیت کار لطمه وارد می کند، اما اگر به عنوان بازیگر «برهنه» دستمزد واقعی خود را دوستانه قطع نکنند، کاهش دستمزد بازیگران غیرممکن است. روش قطعا موقتی است.

میشم یوسفی در خاتمه افزایش قیمت بلیت سالن ها را شمشیر دولبه برای گروه های نمایشی خواند و گفت: افزایش قیمت بلیت چالش سختی است. اگرچه افزایش قیمت بلیت می تواند گامی در جهت نجات گروه های نمایشی باشد، اما از سوی دیگر تئاتر را از سبد فرهنگی بسیاری از خانواده ها حذف می کند. بهترین راه برای ماندگاری و ماندگاری نمایش های ایرانی این است که حمایت های دولتی از این گونه اجراها افزایش یابد تا قشر متوسط ​​جامعه با ارائه بلیت های ارزان تئاتر، نمایش را ببینند.

نویسنده نمایشنامه نازگل سیدعلی موسویانمیشم یوسفی کارگردان و تهیه کننده امیرحسین شفیعی از 15 اردیبهشت ساعت 19:30 در تماشاخانه سنگلایی. فریده دریامجمهدی وقیهاراد متاسفمالجزایر، خوب و زیبا، میثم اوصفی، مجید رب قربانی، باران ستوده، ساناز ش روشنی، زیبا اظ کاظمی، راحله ک تاجیک، منیره حشریع‌زاده، سایان کارگردی، امیرحسین جعفرپور، ماهپری ‌قوقو. نمایش «نازگل» تا 26 خرداد ادامه دارد.

مریم ادیبی

انتهای پیام/