«دکتر» در تهران روی صحنه رفت


نمایش «دختر» که از 16 خرداد روی صحنه رفته است تا 7 تیر ادامه دارد.

به گزارش صبا، نمایشنامه «دختر» نوشته، طراحی و روی صحنه رفت حسن حسامی که در پردیس تئاتر شهرزاد تهران روی صحنه آمد.

در این نمایش حامد خسواری، زهرا گره پور، محمد حداد کاشانی و خان ​​جاشوند به ایفای نقش می پردازند.

سید محمد هاشمی مطهر مشاور کارگردان و مریم رحیمی دستیار کارگردان، نیلوفر محمدی دستیار کارگردان و برنامه ریز، سمانه عباسی کارگردان، عقیق دل زنده منشی صحنه، مهدی نفری دستیار بازیگران هستند. و پژال مرادی، گریم، فلورا فغانی – طراح صحنه و لباس، نیلوفر محمدی – نوازنده، بنیامین هزائی – تنظیم، افکت، صدا و موسیقی – بهار رحیمی، امیرحسین قاسمی، مینا رئیسی و متین تاجیک – عکاسان، محمد زهک – کارگردان روابط و تبلیغات، نکیسا ناپلئونی – طراح پوستر و حامد حسروی – مدیرعامل.

این نمایش که از 16 خرداد تا 7 تیرماه اجرا شده است، ادامه دارد.

کارگردان این نمایش گفت: نمایش «دختر» ضد پیرنگ است و سعی دارد ذهن مخاطب را به چالش بکشد و همه شخصیت ها اعم از بصری، صوتی، زمانی و متنی را به حرکت درآورد.


حسن حسامی افزود: زن و مردی صبح از خواب بیدار می شوند و دخترشان را نمی یابند و پشت در اتاق دختر با هم صحبت می کنند و در مورد اتفاقاتی که از گذشته تا امروز حتی ممکن است رخ داده باشد بحث می کنند. در مورد روش های مختلف تدریس اتفاقات احتمالی: آیا آنها اصلاً دختری داشتند؟ دختر در کودکی گم شد؟ دختر با نوازنده مسافر فرار کرد؟ دخترشان را کشتند؟

وی ادامه داد: این نمایش با بازی با شخصیت ها در فضایی شبیه به نمایشنامه های پوچ و گروتسک با طرحی ناتورالیستی، تنها در تلاش است تا مخاطب را برای تعیین داستان تحت تاثیر قرار دهد.

حسامی در خاتمه گفت: البته این فقط یک تجربه برای محک زدن بازخورد مخاطبان است که در اجراهای بعدی از آن استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/