دیابت خطر پوسیدگی طولانی مدت را افزایش می دهد


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینجسیکا هاردینگ، نویسنده این مطالعه از دانشگاه اموری در آتلانتا، می گوید: «اگرچه به داده های بیشتری نیاز است، برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که دیابت ممکن است یک عامل خطر درازمدت برای کووید باشد.

علائم درازمدت کوویدیم از خستگی، تنگی نفس و سرفه گرفته تا مه، سرگیجه و تغییر در چشایی و بویایی متغیر است. این علائم ممکن است ظاهر شوند و ناپدید شوند یا ادامه پیدا کنند و ممکن است تا ماه‌ها پس از بیماری ادامه داشته باشند.

برای یک مطالعه جدید، محققان مطالعات علائم طولانی مدت عروق کرونر در افراد مبتلا به دیابت و بدون دیابت را بررسی کردند. به طور کلی، 43 درصد از هفت مطالعه، دیابت را به عنوان یک عامل خطر قوی برای علائم طولانی مدت کووید شناسایی کردند.

به گفته هاردینگ، «واکسن ها و ماسک ها بهترین راه برای جلوگیری از ابتلای اولیه به کووید-19 هستند. با این حال، اگر مبتلا شوید، افراد مبتلا به دیابت ممکن است نیاز داشته باشند که سطح گلوکز خود را به طور منظم کنترل کنند و از داروهای کاهش دهنده گلوکز تجویز شده برای کاهش و کنترل خطر علائم طولانی مدت کووید استفاده کنند.

محققان توافق دارند که افراد مبتلا به دیابت باید تلاش خود را برای حفظ سلامتی خود در طول این همه گیری مداوم مضاعف کنند.

محققان می گویند که ابتلا به دیابت و مصرف KVI 19 ممکن است یک عامل خطر برای تجربه اثرات منفی طولانی مدت مصرف KVID 19 باشد. افراد مبتلا به دیابت ممکن است بیماری های شدیدتری داشته باشند که ممکن است طولانی تر شود.

محققان تاکید می کنند که تغذیه سالم، ورزش منظم و حفظ وزن طبیعی برای درمان دیابت و حفظ سلامت ضروری است.

منبع: مهر