راهنمای دوره های توسعه مهارت برای دستیابی به مشاغل بهتر در بیمارستان ها و کلینیک ها

بسیاری از مردم به دلایل متعدد رویای کار در صنعت مراقبت های بهداشتی را در سر می پرورانند. برای کسب رضایت از ایجاد تغییر در زندگی مردم، کمک به آنها در مواقع بیماری و بد سلامتی یا داشتن یک محل کار حرفه ای و کسب معاش مناسب. برای کار با گروهی از پرسنل حرفه ای و ماهر و لذت بردن از ملاقات با افراد جدید هر روز. دلایل ممکن است متفاوت باشد، اما اگر هدف، ایجاد شغل بهتر در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها است، بهترین راه برای انجام این کار ارتقاء مهارت است. شما ممکن است در تلاش برای ورود به حرفه مراقبت های بهداشتی باشید یا ممکن است در تلاش باشید تا از نردبان شرکتی در زمینه انتخابی خود بالا بروید. در اینجا راهنمای مختصری از دوره های مختلف توسعه مهارت برای شما آورده شده است.

1. دیپلم / گواهینامه در فناوری آزمایشگاهی پزشکی

این دوره به دانشجویان آموزش می دهد تا به عنوان تکنسین های آزمایشگاهی تمام عیار کار کنند. آنها قادر به جمع آوری نمونه، ذخیره آنها، تجزیه و تحلیل نمونه و ایجاد گزارش بر اساس نمونه برای تجزیه و تحلیل بیشتر توسط پزشک هستند. آنها به طور خلاصه مدیریت بانک خون، دفع ایمن زباله های زیستی پزشکی، مدیریت مواد و مدیریت زنجیره تامین را مطالعه می کنند. آنها همچنین برای تمیز کردن و نگهداری تجهیزات در آزمایشگاه و در عین حال رعایت استانداردهای کنترل کیفیت طبق مقررات NABL آموزش دیده اند.

2. دیپلم / گواهینامه در فناوری پرونده پزشکی

در اینجا دانش آموزان در مورد رسیدگی به برگه ها و پرونده های پزشکی به شیوه ای علمی آموزش می بینند. آنها یک فایل را از نظر کامل بودن بررسی می کنند و یک فایل را برای ذخیره سازی آماده می کنند. آنها از طبقه بندی بین المللی بیماری ها یعنی سیستم ICD 10 آگاه هستند و باید کد مناسب را در پرونده وارد کنند.

3. دیپلم / گواهینامه در فناوری اشعه ایکس و تصویربرداری

دانشجویان آموزش دیده واجد شرایط کار در کلینیک ها و بخش های رادیولوژی به عنوان تکنسین رادیولوژی هستند. به آنها درک اولیه از آناتومی و فیزیولوژی انسان داده می شود و روش صحیح کار با تجهیزات اشعه ایکس، ساخت فیلم های اشعه ایکس در معرض نور با استفاده از هر دو روش توسعه مرطوب و ماشین های اشعه ایکس کامپیوتری آموزش داده می شود. همچنین نحوه کار با دستگاه های سونوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی و سونوگرافی به آنها آموزش داده می شود.

4. دیپلم / گواهی در فناوری دیالیز

دانشجویان آموزش دیده به تکنسین های دیالیز ماهری تبدیل می شوند که قادر به انجام همودیالیز و دیالیز صفاقی در هر دو دستگاه دیالیز Fresenius و B Braun هستند. آنها در زمینه تهیه مایعات دیالیز و شستشو و نگهداری دیالیز برای استفاده مجدد آموزش دیده اند.

5. دیپلم / گواهینامه تکنسین عملیات تئاتر

دانش آموزان با این آموزش قادر به نگهداری و آماده سازی سالن عمل برای جراحی خواهند بود. آنها با قرار دادن درست میز عمل و بیمار و همچنین کمک به جراح در حین عمل، آموزش نصب چرخ دستی های ابزار و سالن عمل را مطابق با جراحی خاص می بینند.

6. صدور گواهینامه در دفتر جلو بیمارستان و اجرایی صدور صورت حساب

مدیران فرانت آفیس آموزش دیده قادر به تشخیص اصطلاحات، اختصارات و تشخیص های پزشکی خواهند بود. آنها قادر به کار بر روی سیستم اطلاعات بیمارستان برای کار عملیات بیمارستان و صورتحساب آنلاین بلادرنگ هستند

7. گواهینامه در تکنسین فوریت های پزشکی

متخصصان آموزش دیده برای پاسخ سریع به موقعیت های پزشکی اورژانس و ارائه مراقبت های پیش از بیمارستان حیاتی به بیماران مجهز هستند. EMT ها منابع بسیار حیاتی هستند و تقاضای زیادی برای منابع EMT ماهر در همه بیمارستان ها و خانه های سالمندان وجود دارد. آنها باید با ارائه کمک های اولیه لازم و جلوگیری از آسیب بیشتر به بیمار، در برخورد با شرایط بسیار بحرانی و اورژانسی مانند نارسایی قلبی، حوادث، سوختگی و غیره آموزش ببینند.

8. گواهینامه در دستیار وظیفه عمومی

دستیاران وظیفه عمومی برای کمک های پرستاری در بیمارستان ها و همچنین محیط مراقبت در منزل برای بیمارانی که قادر به مراقبت از خود نیستند آموزش دیده اند. آنها هم در کمک به پرستاران و هم در مراقبت مستقل از خود بیمار با ارائه مراقبت های پرستاری مورد نیاز آموزش دیده اند.

9. گواهینامه در خانه بهداشت کمک

این دانشجویان برای مراقبت از بیماری که قادر به مراقبت از خود و ارائه مراقبت های اولیه پرستاری در محیط مراقبت در منزل نیست، آموزش دیده اند.

10. گواهینامه در تکنسین فلبوتومی

یک تکنسین فلبوتومی در استخراج خون از بیماران و آماده سازی نمونه ها برای آزمایش با برچسب زدن صحیح آنها آموزش دیده است. آنها در خون گیری از بیماران با به حداقل رساندن درد و ناراحتی آنها متخصص هستند.