راهنمای گام به گام آشپزی «گته کی سبزی»

هند و پاکستان از نظر غذایی که می خوریم و لباس هایی که می پوشیم کاملا شبیه هم هستند. نحوه پختن سبزیجات تازه ممکن است متفاوت باشد و برای زنده نگه داشتن عنصر شگفتی در ساعات ناهار باید متفاوت باشد. خوب، “گته کی سبزی” یک غذای سنتی راجستانی است، اما امروز از منظر پاکستانی به آن خواهیم پرداخت. آرد گرمی (بسان) نقش لنگر را در تهیه این غذا دارد. این دستور پخت آرد گرمی شگفتی هایی را به زمان وعده های غذایی شما اضافه می کند و کسانی که پشت میز ناهارخوری می نشینند چیزی جز لیسیدن انگشتانشان باقی نمی ماند.

کلمه “Gatte” به معنای تکه های پخته شده آرد گرمی است که در مخلوط کشک تند غلیظ ریخته شده و در پایان به یک دستور غذای فوق العاده خوشمزه تبدیل می شود. بودن به شکل کاری به این معنی است که می توانید آن را با نان و روتی در کنار سالاد میل کنید. برنج ساده نیز یک سفارش جانبی قانونی است. حبوبات و سایر مواد را از یک فروشگاه مواد غذایی آنلاین یا یک فروشگاه سنتی خریداری کنید تا زمانی که آنها محصولات غذایی با کیفیت بالا را بفروشند. فواید آرد گرمی با محتوای پروتئین بالا و طبیعت بدون گلوتن آن بسیار زیاد است. تغذیه آرد نخود همچنین شامل فیبر رژیمی برای کمک به روده سالم و رفع مشکل یبوست است.

راه حل مورد نیاز برای تهیه تکه های آرد گرم

1. ¾ کاسه آرد گرم

2. یک چهارم قاشق چایخوری پودر زردچوبه (Haldi).

3. یک چهارم قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز (لال میرچ).

4. یک چهارم قاشق چایخوری دانه زیره سبز (زیرا)

5. یک چهارم قاشق چایخوری پودر گارام ماسالا

6. 2 قاشق چایخوری روغن (روغن زیتون یک انتخاب سالم است)

7. نمک را متناسب با ذائقه خود اضافه کنید

مواد لازم برای قسمت سس

1. دانه خردل – یک چهارم قاشق چایخوری

2. زیره یا زیره – یک چهارم قاشق چایخوری

3. یک پیمانه پودر Asafoetida – رزینی که عطری مقاومت ناپذیر به نسخه پخته شده می دهد.

4. 1 قاشق چایخوری زنجبیل ریز خرد شده

5. 1 عدد فلفل قرمز ریز خرد شده

6. پیاز ریز خرد شده 1 عدد

7. ½ قاشق چایخوری پودر گشنیز

8. ½ قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

9. یک چهارم قاشق چایخوری پودر گارام ماسالا

10. یک چهارم فنجان ماست کوبیده

11. 2 قاشق غذاخوری روغن (می توانید 1 قاشق غذاخوری روغن + 1 قاشق غذاخوری کره اضافه کنید)

چگونه تکه های آرد نخودچی درست کنیم؟

1. یک کاسه بزرگ بردارید و ¾ گرم آرد، یک چهارم قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز، زیره، پودر گارام ماسالا، 1 قاشق چایخوری روغن زیتون و مقداری نمک به آن اضافه کنید.

2. به تدریج آب را به مخلوط اضافه کنید و با دست استفاده کنید تا خمیر (مانند پاراتاها) شکل بگیرد.

3. وقتی خمیر آماده شد آن را به 8 تا 10 قسمت مساوی تقسیم کنید. هر کدام از آنها را به ضخامت 1/2 اینچ و طول 5 اینچ رول کنید.

4. حداقل 3 فنجان آب را با حرارت متوسط ​​بجوشانید. رول های نازک را داخل ظرف بریزید و 8 تا 10 دقیقه صبر کنید تا شعله را خاموش کنید.

5. تکه های استوانه ای آرد را در یک بشقاب عصاره بگیرید و بگذارید چند دقیقه خنک شوند.

6. هنگامی که آنها به دمای اتاق رسیدند، تکه های نیم اینچی را از این رول ها حک کنید و کوفته های شما آماده است.

چگونه سس را درست کنیم؟

1. 1 قاشق غذاخوری قیمه یا روغن را در یک تابه نچسب بریزید و آن کوفته ها را به مدت 2 دقیقه روی حرارت متوسط ​​سرخ کنید. تکه های سرخ شده را در همان بشقاب بیرون بیاورید.

2. یک قاشق دیگر روغن در همان تابه بریزید. دانه های خردل را داخل آن بریزید و وقتی شروع به جوشیدن کرد، یک چهارم قاشق چای خوری زیرا، آسافوتیدا، زنجبیل و فلفل سبز را اضافه کنید. اجازه دهید مخلوط به مدت 30 تا 40 ثانیه گرم شود قبل از اینکه پیاز خلال شده را اضافه کنید.

3. وقت آن است که پودر گشنیز، پودر فلفل قرمز، پودر گارام ماسالا را اضافه کنید و مخلوط حاصل را کمتر از یک دقیقه هم بزنید. کشک را داخل آن بریزید و 2 تا 3 دقیقه هم بزنید. هنگامی که روغن روی سطح ظاهر می شود، نشانه حرکت به جلو است.

4. 1 فنجان آب و ½ قاشق چایخوری سنگ نمک (نمک طبیعی) را به محلول اضافه کنید. آن را کاملا مخلوط کنید و صبر کنید تا شروع به جوشیدن کند.

5. حرارت را کم کنید و تکه های آرد کمی سرخ شده را به مخلوط اضافه کنید.

6. بپزید تا مخلوط غلیظ شود. تقریباً 7 دقیقه طول می کشد تا به آن نقطه برسید. به هم زدن ادامه دهید تا محلول به ته نچسبد. اگر نمی خواهید غلیظ شود، یک فنجان آب اضافه کنید و 4 دقیقه دیگر بپزید.

7. دستور پخت آماده است و می توانید پس از پاشیدن برگ گشنیز تازه آن را برای گروه بازدیدکنندگان یا خانواده خود سرو کنید.

در پاکستان، غذاهای متعددی وجود دارد و اکثر آنها به اقلام خواربار فروشی که عموماً در دسترس هستند دسترسی دارند. متأسفانه، بخش خواربارفروشی و بازار آنلاین میوه و سبزیجات از ذخایر تقلبی اشباع شده است و این تهدیدی جدی برای سلامت پاکستانی ها است. قبل از اینکه دیر شود باید کاری کنیم که بر مسئله تقلب مواد غذایی غلبه کنیم.