راه های پیشگیری از ویروس کرونا


گزارش جام جم آنلاینالهام اختری درباره راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا گفت: پیشگیری مهم‌ترین موضوع در پیشگیری از ویروس کرونا است و پرهیز از تجمعات عمومی از دیگر مواردی است که باید رعایت شود.

وی توصیه کرد: در صورت نیاز به خروج از منزل، از ماسک مناسب استفاده شود و غذا نخورد.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: اگر فردی خارش گلو و گلو همراه با بدن درد و تب دارد باید اعتراف کند که به کرونا مبتلا شده و از جمعیت فاصله بگیرد. احساس محبت نسبت به دیگران مهم است.

وی به رژیم غذایی در دوران کرونا پرداخت و گفت: مصرف آب سیب طبیعی هر نیم ساعت و آب سیب با گلاب، بدون گوشت، نوشیدن سوپ مایع و همچنین آب بابونه، شربت بنفشه و چای بابونه و زیزیفوس می باشد. همچنین در درمان بیماری موثر است.

اختری گفت: در صورت بهبودی بیماری در عرض سه روز سرماخوردگی ویروسی است اما در صورت تشدید علائم در روز چهارم مراجعه به متخصص عفونی ضروری است. شیوع ویروس کرونا در بدن افراد مختلف تظاهرات مختلفی ایجاد می‌کند و بسته به نوع سیستم ایمنی و بیماری‌های زمینه‌ای که فرد مبتلا باشد، شدت آن می‌تواند کم یا زیاد باشد. به همین دلیل پیشگیری و رعایت قوانین بهداشتی، پرهیز از غذا، عدم حضور در اماکن عمومی و استفاده از ماسک حرف اول را می زند.

این متخصص طب سنتی درباره ضعف جسمانی، بی حالی و ریزش موی ناشی از کرونا نیز گفت: برخی از افراد از ریزش موی طولانی مدت شکایت دارند و در این مورد دو کار می توان انجام داد، یکی مصرف آب سیب با یک عدد گلاب کمی

وی افزود: برای ریزش مو کاری که می توانید انجام دهید این است که ماسک مو درست کنید. مقداری حنا را تفت دهید تا رنگ حنا برگردد سپس آن را با روغن نارگیل و کمی آب مخلوط کنید و به پوست سر خود بمالید.

به گزارش اختر، استفاده از این محلول یک یا دو بار در هفته به طور موثر استحکام ریشه مو را باز می گرداند.

منبع: مهر