روتین تمرین شکم بروس لی

بروس لی نماد هنرهای رزمی زمان ما بود و یکی از قوی‌ترین بدن‌هایی که تا به حال دیده شده بود را به خود می‌بالید. او همیشه بر داشتن بدنی قدرتمند تمرکز می کرد تا بتواند خواسته های هنرهای رزمی یا تقریباً هر فعالیتی را تحمل کند. او عضله شکم را سپری می دید که از بقیه قسمت های بدن محافظت می کند. و آیا شما آن را نمی دانید – او یکی از برجسته ترین هیکل هایی را که تا به حال شناخته شده است به خود می بالید.

لی همیشه هنگام ورزش روی فرم کامل تاکید می کرد. در مورد دراز و نشست، او یک بار گفته بود: «روش صحیح انجام دراز و نشست فقط بالا و پایین رفتن نیست، بلکه این است که خود را جمع کنید؛ به عقب برگردید، مانند پیچاندن یک رول کاغذ. ” او کاملاً درست می گوید. فرم از اهمیت بالایی برخوردار است، و اگر فرم شما سالم نیست، چرا حتی ورزش کنید؟

بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا تمرین شکم بروس لی آمده است (و علاوه بر اینها، لطفاً این نکات آسان برای تقویت شکم خود را بررسی کنید):

1. پیچ و تاب دراز و نشست.

4 ست 20 تایی. روی زمین یا تشک دراز بکشید، زانوهای خود را خم کنید و انگشتان پا به سمت جلو قرار گیرند. سعی کنید تا جایی که می توانید فاصله بین کمر و تشک را به حداقل برسانید. دست های خود را پشت سر خود قرار دهید، اما لازم نیست انگشتان خود را در هم قفل کنید. به آرامی مانند روزنامه‌ای که بروس لی درباره آن صحبت کرده است، تا آنجا که می‌توانید راحت جلو بروید. تا جایی که راحت می توانید بالاتنه خود را به سمت چپ بچرخانید. به آرامی به موقعیت اولیه خود برگردید. تمرین را تکرار کنید و این بار بالاتنه خود را به سمت راست بچرخانید. این یک تکرار است.

2. پیچش های متمایل.

4 ست 50 تایی. صاف بایستید و پاهای خود را حدود 2 فوت از هم فاصله دهید. یک دسته جارو یا میله چوبی بردارید و روی شانه های خود قرار دهید. هر جا که راحت می توانید آن را با دستان خود بگیرید. بالاتنه خود را در حالی که پشت خود را صاف نگه داشته اید به جلو خم کنید و سپس تا جایی که می توانید به راحتی میله را به سمت سقف بچرخانید. به حالت اولیه خود برگردید و تمرین را دوباره برای طرف مقابل انجام دهید. این یک تکرار است.

3. پیچش کمر.

4 ست 70 تایی. صاف روی صندلی بنشینید و انگشتان پا رو به جلو باشند. دسته جارو را روی شانه های خود قرار دهید و با دستان خود آن را بگیرید. تنه خود را به آرامی به سمت چپ بچرخانید. این حالت را برای لحظه ای نگه دارید و به وسط برگردید. حرکت را تکرار کنید و این بار به سمت راست بپیچید. این یک تکرار است.

4. لگد قورباغه.

4 ست 50 تایی. روی زمین یا تشک دراز بکشید و فاصله بین کمر و تشک را ببندید. زانوهای خود را به سمت جناغ سینه حرکت دهید و پاهای خود را در حدود 45 درجه بیرون بیاورید.

5. بالا بردن پا.

4 ست 20 تایی. روی زمین یا تشک دراز بکشید، زانوها را پایین بیاورید و پاهایتان را کنار هم بگذارید. به یاد داشته باشید که فاصله بین کمر و تشک را ببندید. پاهای خود را به آرامی با هم بالا بیاورید، به سمت بالا تا حدود 45 درجه، و به آرامی به حالت اولیه برگردید، اما اجازه ندهید پاهایتان با زمین تماس پیدا کند.

همراه با این تمرینات شکمی، بروس لی روزانه حدود 45 دقیقه دوچرخه ورزشی سوار شد، همانطور که در این نکات آسان در مورد تقویت معده شما بحث شده است.