روزهای گذشته – انطباق با واقعیت جدید در سلامت و تندرستی

موفقیت: چالشی برای تغییر.

سیستم‌های پزشکی غربی مبتنی بر بیمارستان‌ها، متخصصان بسیار آموزش دیده و تجهیزات پیشرفته با نقش کمی برای بیماران و مراقبان، موفقیت چشمگیری داشته است. در واقع، علم و فناوری به انقلابی کردن مراقبت‌های بهداشتی ادامه می‌دهند: چه کسی می‌گوید بسیاری از بیماری‌های عفونی کنترل شده‌اند، سلامت مادران (مرگ و میر مادر/نوزاد) بهبود یافته و توسعه واکسن اپیدمی ویروسی در مقیاس بزرگ را محدود کرده است.

با این حال، همانطور که جمعیت ما بزرگتر می شوند و از شرایط طولانی مدتی مانند دیابت، سرطان، درمان/مراقبت از آلزایمر و بیماری عروق کرونر رنج می برند – نمی توان آنها را به سادگی با یک سیستم تشخیص و کنترل که برای مبارزه با این بیماری تنظیم شده است، درمان کرد. بیماری های نیم قرن پیش

مشکل اساسی در همه کشورهای ثروتمند این است که بیماری ها تغییر کرده اند اما خدمات بهداشتی واقعاً تغییر نکرده است. مشکلات بهداشتی اوایل قرن بیست و یکم مانند مشکلات اواسط قرن بیستم نیست – زمانی که سیستم های مراقبت های بهداشتی کنونی غربی شکل گرفتند.

آنها به خدمات در خانه و جامعه و همچنین در بیمارستان نیاز دارند و از همه مهمتر به مشارکت بیماران و مراقبین نیاز دارند.

تأثیر بیشتر بر بیماری نسبت به سیگار کشیدن

همانطور که در سال 2010 گزارش شد، تجزیه و تحلیل (اطلاعات سیستم نظارت بر عوامل خطر رفتاری از 1993 تا 2008 از 3.5 میلیون بزرگسال) توسط محققان دانشگاه کلمبیا و کالج شهر نیویورک نشان داد که چاقی اکنون تأثیر بیشتری بر بیماری دارد، در حالی که سیگار کشیدن تاثیر بیشتری بر مرگ و میر دارد. چرا؟ تعداد افراد سیگاری بالغ در آن زمان 18.5 درصد کاهش یافت، در حالی که نسبت آمریکایی های چاق 85 درصد افزایش یافت.

یافته‌هایی از این دست در حال حاضر اکثریت فزاینده هزینه‌های بیماری و مراقبت‌های بهداشتی را در کشورهای ثروتمند تشکیل می‌دهند.

البته، همانطور که در سال گذشته اصلاحات مراقبت های بهداشتی بسیار تبلیغاتی انجام شد، تلاش می شود تغییراتی ایجاد شود. با این حال، سیستم‌های بازپرداخت مدل قدیمی را تقویت می‌کنند، موسسات و آموزش‌های حرفه‌ای تا حد زیادی حول آن ساخته شده‌اند، منافع تجاری آن را ارتقا می‌دهند و مردم بیمارستان‌ها را بستر مراقبت‌های بهداشتی می‌دانند.

هزینه وحشتناک کلینیک؛ ترس حتی بیشتر تغییر می کند

همانطور که دیدیم، چالش برانگیزترین سوال در مورد منابع است. اگر کسی نمی تواند سیستم را بپردازد اما از نزدیک شدن (به طور کلی) به روش های دارویی جایگزین یا مکمل مقرون به صرفه تر می ترسد، چه باید بکند؟

به نظر می رسد که پاسخ در آموزش سلامت مردمی کارکنان بهداشتی و معرفی فناوری «قابل ترجمه در آموزش و عمل» به جریان اصلی باشد. امروزه بسیاری از متخصصان نوظهور بهداشت به سلامت جهانی علاقه زیادی دارند و مشتاق هستند تا فرهنگ‌ها و کشورهایی را تجربه کنند و از آن‌ها بیاموزند که تاریخچه مراقبت‌های بهداشتی ما محدود نشده است.

شایستگی، حرفه گرایی و همکاری در مراقبت های بهداشتی جامع

به عنوان مثال، یک موسسه آموزشی کوچک اما پر جنب و جوش در شمال غربی اقیانوس آرام در ایالات متحده، افراد را به گونه‌ای متفاوت آموزش می‌دهد، دیدگاه‌های جدیدی ایجاد می‌کند، خانواده‌ها و جوامع را درگیر می‌کند و بیشتر بر ارتقای سلامت تمرکز می‌کند تا صرفاً مقابله با بیماری. کالج آمریکایی علوم مراقبت های بهداشتی (ACHS) شایستگی، حرفه ای بودن و همکاری در مراقبت های بهداشتی جامع را تقویت می کند. فارغ التحصیلان پایه ای جامع برای مراقبت های بهداشتی شخصی ایجاد می کنند و بر یافتن راه هایی برای استفاده، حفظ و به اشتراک گذاری دانش در طب طبیعی برای ارائه به بیماران تکیه می کنند. دانشجویان ACHS در حال کسب تخصص همه جانبه هستند که به آنها کمک می کند تا به متخصصان بهداشتی تبدیل شوند که برای قرن بیست و یکم نیاز داریم.

و دولت‌ها می‌توانند کارهای بیشتری برای حمایت از تلاش‌هایی از این قبیل انجام دهند، همانطور که وزارت امور خارجه ایالات متحده برای پیشبرد مأموریت خود بر فلسفه «سه بعدی» تکیه می‌کند: دفاع، دیپلماسی و توسعه. دولت ها می توانند تبادل ایده ها و افراد را ترویج کنند و به کارکنان بهداشت و سلامت از کشورهای ثروتمند کمک کنند تا در کشورهای فقیرتر کار کنند. با انجام این کار، آنها زیرنویس‌های فعالیت‌های بهداشتی فرهنگی و اجتماعی را یاد خواهند گرفت و در عین حال به بازپرداخت بدهی بسیاری از متخصصان که به کشورهای ثروتمندتر مهاجرت کرده‌اند، کمک خواهند کرد. همانطور که وزارت دفاع نشان داده است، می تواند یک موقعیت برد-برد باشد که همه ما از آن سود خواهیم برد. امنیت می تواند باعث صلح شود که می تواند به توسعه پایدار حتی بیشتر منجر شود.

همانطور که لرد نایجل کریسپ، مدیر اجرایی سابق NHS و دبیر وزارت بهداشت انگلستان در کتاب جدید خود به نام وارونه کردن جهان: جستجوی سلامت جهانی در قرن بیست و یکم اشاره می کند: «وقتی روش های قدیمی دیگر کارساز نیستند، آیا مایلیم به دنبال ایده‌های جدید خارج از جریان اصلی باشیم؟ یا آیا ما راضی هستیم که به ساختارهای حرفه‌ای و ترتیبات کاری ایجاد شده 50 سال پیش پایبند باشیم؟»