روغن‌های ضروری که باعث ایجاد ایمنی می‌شوند چیست؟

اسانس های زیادی وجود دارند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. رایحه درمانی روشی ایمن، طبیعی و اثبات شده برای کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن است. آنها همچنین باعث افزایش انرژی می شوند و به پاکسازی بدن از سموم شیمیایی کمک می کنند.

سیستم ایمنی بدن ما متشکل از گروهی از سلول‌ها و اندام‌ها است که برای دفاع از بدن در برابر مهاجمان خارجی که ممکن است باعث بیماری‌هایی مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها شوند، عمل می‌کنند. سلامت بدن به توانایی سیستم ایمنی در تشخیص و سپس دفع یا نابود کردن این میکروارگانیسم های مهاجم بستگی دارد.

اکنون، سبک زندگی مدرن ما چندان سالم نیست. ما برخی از بدترین عادات غذایی را داریم، آلودگی محیط زیست در حال افزایش است، ما استرس داریم و جای تعجب نیست که شاهد ویروس های جدید بیشتری هستیم که تحت تأثیر آلودگی شیمیایی قرار می گیرند. بیایید بگوییم سیستم ایمنی ما در حال به چالش کشیدن است.

استرس عامل اصلی تخریب سیستم ایمنی است. تحقیقات نشان داده است که افسردگی جدی می تواند ایمنی فرد را کاهش داده و در معرض عفونت قرار گیرد.

اگر سیستم ایمنی ما نتواند با ویروس یا باکتری مبارزه کند. می تواند منجر به عفونت هایی مانند عفونت هرپس سیمپلکس، آبله مرغان، آلرژی، عفونت های قارچی، بیماری های عفونی مانند سرخک، سرخجه، تب غدد یا اچ آی وی شود.

کدام اسانس ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند؟

آنتی بیوتیک و باکتری کش، برای مبارزه با عفونت باکتریایی: ریحان، اکالیپتوس، لیمو، علف لیمو، مر، نرولی، نیاولی، پالماروسا، درخت چای، گل رز.

ضد ویروسی برای مبارزه با عفونت های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا: اکالیپتوس، اسطوخودوس، پالماروزا و درخت چای

سیتوفیلاکتیک، برای افزایش فعالیت گلبول های سفید خون عبارتند از: کندر، شمعدانی، نرولی، گل رز.

سم زدایی، برای کمک به پاکسازی خون از ناخالصی ها: رازیانه، عرعر، اسطوخودوس

قارچ کش، برای مبارزه با عفونت های قارچی: چوب سدر اطلس، اسطوخودوس، علف لیمو، مر، نعناع هندی، درخت چای

برای التیام زخم ها: ترنج، بابونه، اکالیپتوس، کندر، شمعدانی، اسطوخودوس، مر، نیاولی، رزماری.